Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a Vona Gábor...

Mit gondoltok a Vona Gábor féle kezdeményezésről, hogy meg kellene könnyíteni azon külföldön élő magyarok szavazati lehetőségét (levélben történő szavazás formájában) akik magyarországi lakhellyel rendelkeznek?

Figyelt kérdés

Előljáróban: kultúrált válaszokat szeretnék kérni és legyetek kedvesek kerülni az alpári, személyeskedő gyalázkodást, van belőle épp elég a magyar közbeszédben és nem vezet sehová. Köszönöm!


Annak aki még nem hallott róla, legrövidebb formában talán Puzsér Róbert szavaival tudnám összefoglalni, hogy miről is van szó: "hogy ha a határ lépett át téged, akkor elsőrendű magyar vagy, aki szavazhat levélben. Míg ha te lépted át a határt akkor másodrendű magyar vagy, aki nem szavazhat levélben", magyarul, azok akik már letelepedtek külföldön, vagy határon túli magyaroknak minősülnek ők könnyebben szavazhatnak, nem kell konzulátusra menniük, akik viszont csak kimentek dolgozni ők el kell menjenek egy konzulátusra, akár több száz km-t utazva. Ennnek eredményeként ezen emberek kb ~10%-a szokott csak szavazni. Én személy szerint támogatom a kezdeményezést, az emberek TÖBBSÉGE nem azért ment ki mert "kalandra vágyott", vagy mert "hazaáruló", hanem mert a saját környezetében soha nem tudott volna egyről a kettőre jutni. Szerintem ezeket az embereket nem kéne diszkriminálni és főleg nem kéne magunk, itthoniak ellen fordítani. Tökéletesen értem azok érvelését, akik azt mondják, hogy "ez csak az ellenzéknek érdeke", "akik külföldön adóznak, azok ne szóljanak bele az itthoni politikába", "a levél szavazás nem biztonságos, könnyen lehet csalni vele", stb, de én ezt az egész kérdést elvonatkoztatom a pártpolitikától, nem azon a lencsén keresztül nézem, hogy kinek hozna, vagy nem hozna ez politikai hasznot, én ezt egy társadalmi, nemzeti lencsén keresztül vizsgálom.


Ugyanakkor látom mi történt az USA-ban a tavalyi választáson (rengeteg csalás-gyanús eset), ha lehetővé teszik a levél szavazást, akkor nagyon komolyan meg kell oldani azokat a technológiai kihívásokat ami biztonságossá tennék a rendszert. Ez még a "szabad világban" sem sikerült, elég kicsi a bizodalmam, hogy majd pont nálunk fog (ismerve az itthoni állami informatikai rendszerek minőségét)...



2021. márc. 28. 15:47
A kérdező szavazást indított:
Támogatom
Nem támogatom
Semleges, nem érdekel
25 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Vona vonaglik a kék osztrigában.
2021. márc. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Támogatom.


Ráadásul egy fordított logika miatt: mi indokolja azt, hogy a külhoni magyaroknak NE kelljen besétálnia a konzulátusra?


A levélszavazás intézményében van egy technikai nehézség, de ennek a kérdése úgy hangzik, hogy: létezzen levél szavazás, vagy ne létezzen?

Magyarországon eldöntöttük, hogy létezzen ilyen, szóval innentől kezdve nincs levélszavazás és levélszavazás közötti különbség, hogy ne engedhetnénk meg bárkinek is. Nem értelmezhető kérdés az, hogy Németországba, vagy Szlovákiába biztonságosabb e levélszavazást tartani, ahogy az sem, hogy most a borítékban 1 szavazólap kevésbé kockázatos e, mint 2 (gondolok itt egyéni jelöltre adott szavazatra).


Ha pedig jön valami beláthatatlan gubanc, pl. elhalálozik az egyik jelölt, de a levélszavazatokat már feladták, akkor egyszerűen ismételjük meg azt a szavazást. 30 éve vannak szabad választások Magyarországon, ezidő kétharmadában ráadásul 176 egyéni körzet volt, aztán a félkezemen megtudom számolni, hogy hány ilyen beláthatatlan gubanc volt. Egyáltalán nem sok, ahhoz pedig pláne nem elég, hogy annyira sajnáljuk azt a +munkát, hogy inkább százezrek szavazati jogában tegyünk különbséget.


Tudnám ezt még pedzegetni, de nekem ez a véleményem. Évek óta így gondolom, annyi változott, hogy most végre fel is karolta az ötletet.

2021. márc. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Az gondolom, hogy az ellenzéknek többet kéne gondolkodnia hiteles programpontokon, mint azon, hogy ki mikor, hogyan, hányszor, tollal vagy ceruzával szavazhasson. Ezek olyan részletkérdések, mégis ezzel foglalkoznak 10 éve.
2021. márc. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Előbb fel kell venni az állampolgárságot hogy szavazhas külhoni magyarként. Magyarul ugyanúgy be kell fáradnod a magyar konzulátusra akkor is ha a határ lépet át téged. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy akik a határon lépték át azoknak szerintem semmi előnyük nem származik abból ha szavazhatnak. Kint dolgoznak, jobban élnek mint Magyarországon, szinte mindenük megvan. Akiket a határ átlépett, azok nyomorognak, sokszor a magyarságuk miatt kevesebb joguk van. Ők azért szavaznak, hogy a jogaikat jobban érvényesíteni bírják. Ezek a magyarok otthon vannak, és hozzájárulnak hogy az ottani magyarság sikeresebb legyen. Vagyis kitartanak. A kormánynak az az álláspontja hogy ne ki menjenek a magyarok, hanem a saját szülőföldüket támogassák azzal hogy otthon maradnak.
2021. márc. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Támogatom! Milyen érv szól ellene?
2021. márc. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

5 évig éltem külföldön, és igen, fel voltam háborodva, mert a határontúliak szavazhattak levélben, mi "kivándoroltak" pedig nem, ugyanis semmi logikát nem láttam a dologban, azon kívül, hogy egyértelmű volt, hogy a Fidesz nem akarta, hogy több százezer külföldre kiment magyar bármelyik ellenzéki pártra szavazzon.


A határon túli magyar valószínűleg soha nem élt, nem adózott, nem dolgozott Magyarországon, nem jár Magyarországra elkölteni a másik országban megkeresett pénzét, nem utal senkinek, ezzel növelve a magyar GDP-t és soha nem is tervez Magyarországra (vissza)költözni. Ergo, kb. semmi köze az országhoz azon kívül, hogy magyar gyökerekkel rendelkezik és beszéli a nyelvet, ezért megkapta az állampolgárságot.


Ezzel szemben mi, kivándoroltak, itt születtünk, tanultunk, dolgoztunk és ide adóztunk, mielőtt kimentünk. És baromira nem kalandvágyból, hanem a jobb élet reményében, a többség pedig szeretne is visszatérni az országba, ha eleget spórolt/elégedettebb lenne a gazdasági helyzettel.


Nevetséges, hogy bizonyos "papíron magyaroknak" több joga van, mint az igazi magyaroknak.

2021. márc. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Én támogatom Vona ötletét. Szerintem jó ötlet
2021. márc. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen rendben van. Támogatom. Nem is értem azokat akik szerint ez rossz ötlet.
2021. márc. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelmű, hogy azt illesse meg a magyar parlamenti választásokkal összefüggő szavazati jog, aki életvitelszerűen itt él Magyarországon, felnőttkorú, bejelentett magyar lakcímmel rendelkezik, ne legyen büntetőjogilag kizárva a választásra jogosultak köréből és ide adózik Magyarországra, mint magyar állampolgár. Akit olyan szinten érdekel a magyar belpolitika, hogy szeretne befolyással lenni arra választó állampolgárként, az méltóztasson haza költözni, életvitelszerűen itt élni, rendszeresen, szabálykövető módon adózni úgy, hogy nem zárja ki mind e közben magát a szavazásra jogosultak köréből. Szerintem nem bonyolult, hogy nem szólok bele semmilyen szinten egy olyan ország politikai közéletébe, amely nem része semmilyen szinten az életemnek, amelynek közterhei viseléséből semmit nem vállalok, amelynek valós hétköznapjairól szinte semmit nem tudok.
2021. márc. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Talán nem elvetendő megfontolás.
2021. márc. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!