Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor mégiscsak lesz megkülönb...

Akkor mégiscsak lesz megkülönböztetés oltott és oltatlan között?

Figyelt kérdés
[link]

2021. márc. 29. 00:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%
7#sajnos a 6# nem fantáziál. Épülnek már az ilyen "táborok" volt egy videó a youtubeon amiben a Canadai parlamentben az egyik képviselő el kezdi kérdezgetni hogy kiket szándékoznak majd az épülő elkülönítő táborokba vinni, és válasz helyett elnémítják a mikrofonját.
2021. márc. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
85%
Csak itt Európában (meg Kanadában). Csak mi vagyunk ilyen hülyék. Illetve csak nekünk Európaiaknak vannak ilyen diktátor hajlamú vezetőink.
2021. márc. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%
Én dobbantok Európából. Agyrém ami itt mindegy és nemcsak a vírus miatt, de már úgy évek óta. A világ legnagyobb része már vagy túllépett a járványon, vagy együtt él vele, de nincsenek agyament korlátozások és az oltásokkal nem akarnak diszkriminálni. Már lassan 100 éve zsidókat különböztettek meg sárga csillagokkal, most meg már az oltatlanokat(új fogalom:D) fogják azzal, hogy nincs plasztikkártyájuk. De az egészben az a legszomorúbb, hogy ehhez is vannak támogatók, ehhez is tapsolnak, teljesen normálisnak vélik.
2021. márc. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

"Ha holnap bejelenzenék hogy akik nem hajlandóak megmérgezni magukat azokat viszik a börtönbe meg a gyereküket elveszik akkor hirtelen az is mindjárt reális lenne, mi?"

Majd ha ez a méreg megjelenik a Földön, akkor beszélhetünk erről. Viszont amíg az orvosi társadalom által elfogadott, több ezer óra munkával kreált vakcináról beszélünk, addig nem beszélhetünk méregről, tanulatlan idióta. :)


"Nincs diszkrimináció?"

A liberalizmus úgy írja le a jogaid határát, hogy addig tartanak, amíg más jogait nem sérted. Remélem ezt még képes vagy felfogni.

Jelenleg a jelenléteddel potenciálisan megölhetsz vagy kórházba jutatthatsz valakit, illetve árthatsz a gazdaságnak, egészségügynek is, ami nem tartozik bele a jogaid közé, viszont amint be vagy oltva ez már nem fenyeget.

Így egyszerűen az a JOG vonatkozik mindenkire, hogy mindent megtehetsz, amíg nem ártasz másnak, így ez nem diszkrimináció, mert egyenlő jog vonatkozik mindenkire, rád is, idióta.


"Azt meg hogy te mit érdemelnél inkább nem írom le mert akkor szaladnál a gazdádhoz hogy életveszélyesen meg lettél fenyegetve."

Nagyon megijedtem, tekintve, hogy mág a nyelvtannal is gondjaid vannak, így nem igazán tudsz megijeszteni. :)

______________________________________________________


"sajnos a 6# nem fantáziál. Épülnek már az ilyen "táborok" volt egy videó a youtubeon amiben a Canadai parlamentben"

Igen, a Föld meg lapos. Te is okos lehetsz.

Ezt pont ismerem és pont tudom, hogy nem ilyen táborokról van szó. Kanada pont az oda utazókat segíti, hogy szállást biztosít nekik, ha nincs hol lakniuk a 2 hetes karantén idejére.

Legalább ennyire ne legyél ostoba.

2021. márc. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

14# ne személyeskedjünk kérem. Én is mondhatnám ennyi erővel hogy a te fejed a lapos. Nem tudom miért kell össze mosni laposfoldesekkel meg komplettidiótákkal azokat akiknek más meglátásom vannak mint amilyenneka maistream média szerint Kell. Én is ismerem a teljes videót és ott szó sincs szállás helyről a a beutazóknak. Hanem járvány helyzet idején pontenciálisan veszélyes emberek elhelyezése céljából építették. A másik dolog

"Jelenleg a jelenléteddel potenciálisan megölhetsz vagy kórházba jutatthatsz valakit, illetve árthatsz a gazdaságnak, egészségügynek "

Aki be van oltva szintén megfertőződhet, és tovább is adhatja a betegséget. Csak saját maga nem betegszik meg súlyosan. Akkor aki be van oltva ugyan olyan veszélyes a társadalomra gazdaságra egészségügyre stb. Ez a hivatalos álláspont.

2021. márc. 30. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

"ne személyeskedjünk kérem"

Nem személyeskedtem, mivel a kommentedből kiderül elég egyértelműen, hogy amit írtam, az igaz.

Ahogy ha azt mondom egy szőke embernek, hogy szőke, akkor az nem személyeskedés.

A személyeskedés az, amikor érvelés HELYETT a másik személyét támadja valaki.


"Nem tudom miért kell össze mosni laposfoldesekkel meg komplettidiótákkal azokat akiknek más meglátásom vannak mint amilyenneka maistream média szerint Kell"

Nem kell, csak a kijelentésedből következett, hogy te akarod.

Egy olyan dolgot mondtál, amiről már egy jó ideje kiderült, hogy nem igaz és ahelyett, hogy utánanéztél volna egy komplett hazugságot, összeesküvés elméletet kezdtél el terjeszteni. Ezt teszik a lapos Földesek is.

A mainstream médiától való eltéréssel nincs gond. A gond ott kezdődik, ha valaki a tudományoktól is eltér, pl. lapos Földezik, vagy a vakcinákat méregnek nevezi.


"Hanem járvány helyzet idején pontenciálisan veszélyes emberek elhelyezése céljából építették."

Akik kik is? Akik potenciális terjesztők, más szóval pl. a beutazók.

Bonyolult ez a magyar, mi?


"Aki be van oltva szintén megfertőződhet, és tovább is adhatja a betegséget."

Ez amúgy kiderült, hogy nem igaz. Izrealben nagyon gyorsan nagyon sokan megkapták az oltást és csökkent a fertőzöttek száma, vagyis következik, hogy valamlyen szinten a beoltott már kiseb arányban terjeszt.

Amire hivatkozol, az korábban volt, és akkor sem úgy mondták, hogy tuti biztos, hanem úgy, hogy nem vizsgálták.

Mostanra viszotn elég adat áll rendelkezésre, hogy lássuk, hogy csökken-e a járvány terjedése.


"Akkor aki be van oltva ugyan olyan veszélyes a társadalomra gazdaságra egészségügyre stb. Ez a hivatalos álláspont."

Nem, ez volt, amikor nem vizsgálták.

Én azóta nem olvastam frissebb kutatásokat, de ezt pl. megnéztem:

[link]

Tehát de, ki lehet mondani, hogy nem ugyanolyan veszélyes.


Látod, és az a probléma azzal, amikor az átlag, tanulatlan ember akarja játszani a vírus szakértőt. Nem nézel utána a dolgoknak, nem keresel rá kérdéses dolgokra, hanem random levonod a következtetést.

Most adok egy jó tanácsot, ha nem értesz hozzá, ha nincs időd, energiád bele ásni magad egy témába, akkor ne gondolkozz rajta, hanem kövesd, amit a szakértők mondanak.

Én nem sajnálom az időt, energiát, hogy tucatjával olvassak, akár szakmai cikkeket, kutatásokat egy témában, ha arról van szó, így meg van a saját - mainstreamtől eltérő - véleményem, de azért mert a blikk, meg a nők lapja írt valamit, még nem kell elhinned.

2021. márc. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

1. Személyeskedést alatt azt értem hogy te rögtön csípőből lelaposföldezel, ezzel már az elején jelzed, hogy az érveim annyira abszurdak mint a lapos föld maga. Képzeld nem gondolom ez hogy a Föld lapos lenne, ellenben ezek után el tudom képzelni hogy a geoid föld is csak egy globális átverés.


2. Persze utólag azzal magyarázzák hogy a beutazóknak építették azokat a létesítményeket. De akkor miért nem tudtak ott helyben válaszolni? Felhívnám egyébként a figyelmedet hogy az első koncentrációs táborokat sem kifejezetten a zsidók számára építették.


3.teljesen más az amit kommunikálnak az oltással kapcsolatban mint a valóság. Csak nézd meg a számokat amióta oltanak. Izrael nem jó példa különben, mert ott csak pfizerrel oltanak itthon meg még kutyapisivel is.


Képzeld sem nők lapját sem Blikket nem olvasok, ellenben én mind két oldal orvos szakértőit meghallgatom. Mert képzeld ott is vannak ám szakértők csak valamiért az flancos média csak olyan kontextusában számol be róluk hogy az mindenképpen hátrányos legyen azok számára akik meg merik kérdőjelezni (tudományos és erkölcsi alapon) ezzel a pandemiával kapcsolatos intézkedéseket. Továbbiakban ha vitatkozni ohajtasz akkor toljuk privatban mert már igencsak eltértünk a kérdéstől.

2021. márc. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Személyeskedést alatt azt értem hogy te rögtön csípőből lelaposföldezel, ezzel már az elején jelzed, hogy az érveim annyira abszurdak mint a lapos föld maga"

Tekintve, hogy olyan szintű "érveket" használtál - azért "érvek", mert szerintem igazából nem azok -, amiket a lapos Földesek közt szoktam látni.

De ettől még nem lesz személyeskedés valami. A személyeskedés egy olyan érvelési hiba, amikor úgy akarsz valakit "cáfolni", hogy a személyét támadod és nem érvelsz. Ebben az esetben ez nem állja meg a helyét, mert nekem még érveim is voltak.


"Persze utólag azzal magyarázzák hogy a beutazóknak építették azokat a létesítményeket."

Valaki megváltoztathatja a véleményét pl. társadalmi nyomásra, ami miatt normális esetben mindig a legutolsó álláspont az érvényes. Csak Mo.-on képzelik azt az emberek, hogy a politikus felsőbbrendű emberek és csak a saját céljaikat szolgálják.


"De akkor miért nem tudtak ott helyben válaszolni?"

Pontosan miről beszélsz? Te ezt írtad nekem: "Hanem járvány helyzet idején pontenciálisan veszélyes emberek elhelyezése céljából építették."

Ha ezt mondták szó szerint, akkor ez azt jelenti, hogy elsőre is azt mondták, hogy pl. a beutazókról van szó. Ez azt jelenti.

Ez egy egyszerű szövegértés, amit már az előző kommentemben is leírtam, mégsem sikerült értelmezned.

Nos, te hogy neveznéd azt a személyt, aki egy középiskolás szövegértési szintjét sem üti meg? Csak ,hogy ne "személyeskedjek".


"teljesen más az amit kommunikálnak az oltással kapcsolatban mint a valóság"

Jah, esetleg Mo.-on, de aki kicsit ért hozzá, az még itt is tud becsülni, viszont nem magyar adatokat hoztam, így ez nem tudom miért releváns.


"Izrael nem jó példa különben, mert ott csak pfizerrel oltanak itthon meg még kutyapisivel is."

Arra elég, hogy cáfoljalak, mivel te halálbiztosan UGYANOLYAN terjesztő az ember, ha nincs beoltva, ami láthatóan nem igaz, mivel a pfizer esetében már van adatunk arról, hogy nem igaz.

Lehet, hogy a többi vakcinánál sem igaz, csak arról még nincs ilyen átfogó adatunk.

Szóval az, hogy kijelentesz valamit, ami egyáltalán nem biztos, az cáfolva van.

(Amúgy itthon vissza is lehet utasítani).


"ellenben én mind két oldal orvos szakértőit meghallgatom."

Itt kezdődnek a problémák, a tudományban nincs mindkét oldal, nincs egy oldal se. Ha már oldalakról kell beszélni, akkor ahonnan tájékozódsz az nem tudomány.


"Mert képzeld ott is vannak ám szakértők"

"Szakértők", akik annak megfelelően "szakértenek", hogy honnan jön a pénz.

Ne tekintsünk szakértőknek olyan embereket, akik énekelni, táncolni, meg mindenféle életvezetése tanácsadást folytatnak járvány idején, amikor szakértőkként pont az egészségügyben való szerepvállalásra lenne szükség, és itt most lehet gondolni, akár Zacher-re, akár Győrfi-re.

Én pl. egy zárt előadást is meghallgattam a Biontech egyik magyar munkatársa által.


"az mindenképpen hátrányos legyen azok számára akik meg merik kérdőjelezni (tudományos és erkölcsi alapon) ezzel a pandemiával kapcsolatos intézkedéseket"

Nem volt még egyetlen ember, aki tudományos alapon próbálta volna megkérdőjelezni.

Itt megint látszik, hogy mennyire el vagy tévedve, emrt szerinted a valóság-show szintű közéleti viták, azok "tudományos" viták. Ha a TV-ben egy tudományos vita zajlana, akkor semmit nem értenél belőle, és ezért sem a TV-ben, hanem szaklapokban folynak az ilyenek.


"Továbbiakban ha vitatkozni ohajtasz akkor toljuk privatban mert már igencsak eltértünk a kérdéstől."

Számomra érdektelen.

Láthatóan nem rendelkezel olyan szellemi képességekkel, hogy téged meg lehessen győzni, mivel eldöntötted, hogy nem lehet.

Viszont legalább, ha más erre jár és valamennyire jobban otthon van a vitakultúrában, akkor őt meg lehet győzni, és a beszélgetésünk erre legaláb jó.

2021. márc. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Mi lesz itt, ha később a boltba és a hivatalba is kötelező lesz a védettségi igazolvány felmutatása? 🤔
2021. máj. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Azért érdekes, hogy az evolúciót és a természetes szelekciót felrúgva a krónikus betegek kapnak többletjogokat.. Megváltozott a világ"

Ha nem így lenne,akkor az átlagéletkor kb. 30 év lenne. 40 éves kor körül már szinte mindenkinek van valami betegsége, csak még nem is tud róla. Te sem leszel ám örökké fiatal és egészséges!

2021. nov. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!