Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A beoltottak mehessenek...

A beoltottak mehessenek étterembe, vagy szállodába - szeretné a kereskedelmi iparkamara. Te mit tartanál igazságosnak?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 6. 20:54
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
89%
#29 ugye hiába mondom, hogy az egészséges fiatalok rohadt messze vannak a rizikócsoporttól, és biztosan nem fogják leterhelni az eüt... De jó, legyen az oltás igazolás kényszer, aztán majd nézegethetünk, hogy totális csőd lett az egész nyári szezon, mert a fiatalok otthon kell üljenek.
2021. ápr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
#30, azt is írtad.
2021. ápr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
74%

"Egyébként jó, ne fizess. A gyógyszereket ezentúl teljes áron fizeted ki. Csak mondom, hogy alsóhangon 30 ezernél kezdődik egy antibiotikum."


Egyrészt ha hivatalosan dolgozol bejelentetten, akkor nem fizeted hanem a te pénzedből teljesen önhatalmúlag vonják el azt az összeget, elvileg a munkáltató fizeti de gyakorlatilag azt a te fizudból kőkeményen levonják, ha lehetne választani én pl nem fizetném.


Másrészt ha nem szeméten él az ember, nem iszik, nem drogozik, nem extrémsportol, hanem csak egész egyszerűen karbantartja magát, jó ha 10-évente kell olyan gyógyszert vennie mint pl az antibiotikum, többnyire meg ha beteg is vagy és kellene valami komolyabb gyógyszer, az az esetek többségében nem vagy csak minimálisan TB-támogatott, tudok rá példát van akinek az antipszichotikumai bőven verik a 100.000-es nagyságrendet tudod mennyit áll belőle neki a csoda TB? felfele kerekítve 10.000-et előtte 30-év TB-t fizetett, jó mi?


Vagy itt vagyok pl én 20-éve nem vásároltam olyan gyógyszert ami TB-támogatott lett volna, de ezek a görények ellopogatják azt az összeget a fizumból TB-hozzájárulás címén, kész vicc.

2021. ápr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
91%
Én valamilyen szinten igazságosnak tartom. Ha nem volna ez a lehetőség, akkor csomó ember be sem oltatná/oltatta volna magát. Van, aki szeretne étterembe, edzőterembe, színházba és egyéb hasonló helyekre menni. Én nem tartozom ezen csoportba, de ezeken kívül is vannak lehetőségek. Sokkal szabadabb volna a mozgásterem, nem volnék annyira bekorlátozva.
2021. ápr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
0%
De éppen az lenne a jó, ha minél kevesebben oltatnák be magukat, mert az összes oltás veszélyesebb, mint a covid.
2021. ápr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
Hmmmm! És mi alapján gondolod ezt?
2021. ápr. 20. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
0%
Az alapján, hogy a covidról már tudjuk, hogy egy náthával egyenértékű, a vakcinákról viszont semmit nem tudunk, mert nem voltak tesztelve, különösen a hosszú távú mellékhatásaikról.
2021. ápr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

És akkor mibe hal bele annyi ember? Tisztában vagyok azzal, hogy nem a teljes szám a COVID-ban elhunytak száma. Van közöttük másban meghalt is, csak ugye fel kell tornászni a számokat.

Az ismerőseim között is van olyan, aki ezzel a "náthával" küzd, és lélegeztetőn van. Igaz, a legtöbb esetben enyhe a lefolyás, de azért számottevő a durvább esetek száma is. Tehát én azért nem írnám le ezt az egészet ilyen mértékben.

2021. ápr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
0%

Egy részük valójában légiósbetegségben szenved, amit a maszkviselés okoz. Másik részüket a kórházban ölik meg. Nem gondolkodtál még azon, hogy miért nem hal meg covidban senki, aki nem kerül kórházba?

[link]

2021. ápr. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy csak a kórházakban halnak bele hülyeség. Sajnos az igaz lehet, hogy a kezelések nem teljesen megfelelőek. De sokan meg is gyógyultak, ők valószínűleg örülnek, hogy kezelték őket, és a lélegeztetőnek is örülnek, hiszen így ők sem haltak meg.

A súlyos eseteket beviszik a kórházba. Szóval ha meghal, nagy eséllyel ott. Az idősekre mostanában sokkal jobban figyelnek/figyelünk, tehát nem valószínű, hogy észrevétlenül maradna valaki fertőzött. Plusz még az is, hogy szinte mindenhol ugye a nátha tüneteire figyelmeztetnek, ha az van észlelve, egyből "lehet hogy COVID", és kivizsgálják. Az időseken kívül persze úgy általánosságban is jobban figyelnek az emberek a másikra.

2021. ápr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!