Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány komolyan gondolja,...

A kormány komolyan gondolja, hogy ilyen súlyos járvány helyzetbe kinyit mindent?

Figyelt kérdés
Nagyon tragikus a helyzet. Komplett családok halnak bele a kórba. Közbe meg dübörög az ostoba kampány hogy már mennyi embert beoltottak. Posztcovid tűntekkel tegnap voltam én is a sürgősségin. Egy beteggel sem találkoztam aki ne kapta volna meg az elsőt.

2021. ápr. 10. 07:29
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
25%
Isten színe elött ki megkapta a vakcinát meg van bélyegezve bűnös lélek.
2021. ápr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
68%
Ugyan már... Olyan deja vu érzésem van. Tavaly tavasszal is ez volt. Május 3-ra meg volt jósolva a járvány tetőzése, 4-én elkezdődött a nyitás, pont a járvány tetőpontján, mikor a legtöbb fertőzött volt. Akkor is ment a rinyálás, meg a riadozás, hogy na majd most fogunk mind meghalni, meg fú de be fog robbani a járvány. Nyárra mégis sikerült szabadságra küldeni a vírust, ráadásul nem haltunk meg többen, mint előző évben influenzában. Hasonlóra számítok most is.
2021. ápr. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
86%
Kényszernyitás van folyamatban ,mert az emberek nem jutnak bevételhez így egyre feszültebbek, dühösebbek a kormánynak szándékában sincs segíteni a bajba jutottakon így inkább nyitnak csak nehogy lázadás, megtorlás legyen országban.
2021. ápr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
58%

Miért is jut eszembe a nyuszika+sapka vicc állandóan?

Ballib kommunikáció: Nyisson a kormány azonnal => nyitnak => zárjon a kormány azonnal

Eddig ment a hiszti hogy miért nem tartanak tovább nyitva a boltok inkább kevesebb vevővel. Most ezt csinálják, erre megy a hiszti, hogy miért is vannak nyitva tovább, kevesebb vevővel, hiszen nem ezt kéne csinálni. ment a hiszti, hogy minek zártak be minden boltot, mitől lenne más egy cipőboltban, mint egy szupermarketben vásárolni - most megnyitják, erre megy a hiszti hogy minek csinálták.

A cél a kontaktusok CSÖKKENTÉSE nem megszüntetése, mert az életünket azért élni is kell közben. Pár hetet ki lehet bírni a bezárások mellett is, de nem hónapokat. Az első, szigorúbb zárás után most egy MÁSFAJTA zárás van, amikor nem a helyeket korlátozzák, hanem a bennük levő forgalmat. És valóban nem mindegy hogy abban a kis boltban ahol tegnap vásároltam 2 vevő volt egyszerre vagy a szokásos 4-5 egymás mellé zsúfolódva. Viszont meg tudtam venni amit szerettem volna, a boltos el tudta adni, csak meg kellett várnom az üzlet előtt a napsütésben, hogy kijöjjön az egyik vásárló mielőtt én is bemehettem.

2021. ápr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként most nézem, a tesco vasárnap 6-7 helyett 7-8-ig van nyitva. Aztak***rva, ezt jól megoldották! Most már nem lesz tömeg!
2021. ápr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
64%
#25 Szerintem nézd meg újra! A forgalomtól függően változtak a nyitavatartások. A nagyobb forgalmú áruházak, ahol egyébként később szokott lenni a zárás ott 21:00-ig vagy 21:30-ig vannak nyitva. Vasárnap este meg mindig 1 órával korábban szoktak zárni amik nincsenek nyitva egész éjjel.
2021. ápr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként szerintem a kijárási korlátozás pont,hogy nem jó intézkedés mert így az emberekben az van ,hogy gyorsan be kell vásárolni,többen vannak a boltban. A boltokra vonatkozó terület alapú szabály is felesleges.Ha nem lenne korlátozás épp,hogy jobban eloszlanának az emberek egész nap mint így.
2021. ápr. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

"úgy néz ki ti még nem kaptátok meg ezt a szörnyű vírust. Nem biztos hogy ez így marad ám. Majd ha szüleiteket elveszi vagy ti megbetegeztek másként fogjátok gondolni."


Én is elkaptam, nekem nagyon enyhe volt pedig cukros vagyok és szívbeteg is. Én inkább azt vettem észre hogy aki tudat alatt fosik tőle annál jóval súllyosabb a lefolyás is. Tudom hülyeségnek hangzik de ennek a fordított placebó efektusnak tudományos neve is van ezt hívják nocebo-nak.

2021. ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
67%

Az utolsót meg tudom erősíteni. Az én környezetemben minél jobban rettegett tőle valaki, annál súlyosabb volt nála a lefolyása. Én egy náthával egyenértékűnek gondoltam, de amikor elkaptam, még annyira se viselt meg.

A rákos betegeknek szokták mondani, hogy ha hisznek a gyógyulásban, nagyobb eséllyel gyógyulnak meg. Ugyanez igaz a covidra is, csak itt inkább fordítva: ha elhiszik, hogy olyan súlyos, amilyennek a médiában hazudják, akkor valóban súlyos lehet.

2021. ápr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
73%

Erről a nocebo dologról nekem a világszinten állítólag rohamosan terjedő poszt-Covid szindróma jut eszembe. Meg persze ehhez is megvan a sajtó saját kis rettegéskeltő kampánya.


Ha követjük a híreket, most ott tartunk, hogy van egy vírus, amit nem lehet kimutatni, az emberek túlnyomó részénél nem okoz tüneteket, de gyógyulás után meg nyomorék leszel. És persze be kell oltanod magad, de oltás után is ugyanúgy fertőzöl, mint előtte.


Van itt minden, csak az a lényeg, hogy mindenki kattintson, és termelje a reklámbevételt.

2021. ápr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!