Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A DK-Momentum-nek nem kellene...

A DK-Momentum-nek nem kellene bocsánatot kérnie az oltásellenes kampányért?

Figyelt kérdés

Pár napja az MSZP ex-miniszterelnöke Medgyessy Péter egy Újhelyinek adott interjúban elismerte, hogy ha az emberekért van az ellenzék, nem kellett volna oltásellenes kampányt folytatnia a DK és a Momentum duónak. Ezzel még Újhelyi is egyetértett, pedig az utóbbi valóban mindenben negatívan nyilatkozik Orbánnal kapcsolatban


Az hogy oltást beadatni kívánó embereket elbizonytalanítanak a vakcinákról és még magát a regisztrációt is ellenzik mutatja mennyire is oltásellenes a liberális oldal.


Nem szégyen a DK, Momentum, Lmp triónak hogy még maga a saját exminiszterelnökük is szót emel a kampányuk ellen? És arra szólítja fel őket, hogy fejezzék be az oltásellenes kampányt és kérjenek bocsánatot az emberektől?



2021. ápr. 14. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarország úgy kezeli az elhunytakat, hogy bármi is lenne, vagy bármit is jelöl meg a halottkém a halál okául, ha valamikor fertőződött, és igazolt koronavírusos laboratóriumi tesztje van, akkor őt koronavírusos elhunytnak tekintik."


Én ezt nem hiszem el, hogy így lenne (hogy az is beleszámít, ha egy októberben átesett meghal most autóbalesetben), de tételezzük fel, hogy így van.

Az összes eddig megfertőzött "normál" halálozása 21 fő/nap.

Azaz április 7-én nem 311, hanem 290 "valós" covid-halálozás volt.

Ezzel is világélvonal voltunk.

2021. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
0%

azt nem tudják miben halt meg, mert az meghaltakról van adatbázis és azokról akiknek aktív volt a tesztjük


láttál már halottvizsgálati jegyzőkönyvet? papír alapon odafirkál valamit a patológus

mennyire tartod valószínűnek, hogy egyenként olvasgatják ezeket a dokumentumokat, és mérlegelnek, hogy a tüdőgyulladás mennyire volt szövődmény és mennyire hozott állapot


kapacitás sincs rá, és értelme sincs

2021. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
96%

"A szlovakok nem oltanak szputnyikkal, pont itt volt a valaszokban egy link errol, kene tajekozodni nem bofogni a nagy vilagba a dezinformaciot."


Ki mondta, hogy oltottak Szputnyikkal?

2021. ápr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
100%

#23: "érdekes, hogy szlovákia omlott össze és nem magyarország" - Mikor omlott össze Szlovákia?


"akárhogy is nézzük, nem orbánnak kell magyarázkodnia a rossz döntései után"

- Komolyan, nézd már vissza a februári adatokat, és az akkori kommunikációt! Azt a három hetet, annak a következményeit nem lehet kidumálni. A fertőzésszám brutálisan megugrott, a halottak száma brutálisan megugrott, a kórházak túlterhelődtek. Az orvosok válogattak, és mind a mai napig válogatnak a betegek között. Orbánnak nem magyarázkodni kell a rossz döntések miatt, hanem lemondani.


Ja, és én nem vagyok tőről metszett orbánfób. Vannak, akik gyűlölik Orbánt, mindig is gyűlölték, én messze nem tartozom ezek közé. Szimplán elkövetett egy óriási, jól dokumentált hibát. Itt most nem az a helyzet, hogy aki ezt látja, az orbángyűlölő. Itt most az a helyzet, hogy aki ezt nem látja, az talpnyaló.


Például szerintem a tavaly tavaszi járványkezelésünk nagyon is rendben volt. Azt jól csinálta Orbán. Annyira jól sikerült, hogy nálunk lényegében nem is volt első hullám. Ősszel már nagyon elkésett a zárással, a második hullám már eléggé megcsapott bennünket. A harmadik hullám kezelése totális csőd. Egyébként ő maga mondta ősszel, hogy a halottak számában kell mérni a járványkezelés sikerességét. Ő mondta. Nem én. Hát abban mérve a világ egyik legrosszabbja vagyunk. Még egyszer, azzal a mércével, amit a miniszterelnök úr maga előirányzott.


#28: "Magyarország úgy kezeli az elhunytakat, hogy bármi is lenne, vagy bármit is jelöl meg a halottkém a halál okául, ha valamikor fertőződött, és igazolt koronavírusos laboratóriumi tesztje van, akkor őt koronavírusos elhunytnak tekintik."

- Ez nem igaz. Ha valaki tavaly nyáron covidos volt, meggyógyult, negatív teszttel, vagy letelt az előírt 10-14 nap, és most elcsapja a kamion, a franc se veszi elő az akkori adatait, és nem kerül be a covid-statisztikába. A covid-statisztikába azok kerülnek, akik kórházak covid-osztályain halnak meg, igazolt és aktív covid-betegségük van. Természetesen ezek egy része esetleg egyébként is már meghalna, mert mondjuk idős haldokló, vagy végső stádiumban levő daganatos. Egyébként a covid osztályon megholtakat nem boncolják (kapacitásproblémát okozna a boncnokoknál), így nem is nagyon lehet megállapítani jól a halál konkrét okát. Legyél nyugodt, aki Ausztriában meghal a covid-osztályon, és boncolás hiányában nem tudnak pontosabbat mondani, az is bekerül a covid-halottak közé. Szóval miben is más az osztrák számítás? Engem érdekelne.

2021. ápr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
100%

#33 23-as valasz: “ok is orosszal oltanak”


Egyebkent latszik, hogy megjelent a szemelyeskedes, mikor csak linket kertem az altalad leirt szamokhoz.

De csinalhatjuk igy is, reszemrol ez egy meddo vita, igy nem szeretnem folytatni, hirtelen azt hittem ilyet lehet egy fideszessel, tevedtem :)

2021. ápr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval miben is más az osztrák számítás? Engem érdekelne."


járványidőszakon kívüli többlethalálozások a pontos szám

pont

2021. ápr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
100%

"érdekes, hogy szlovákia omlott össze és nem magyarország"


Magyarország is összeomlott, csak itt tagadják.

2021. ápr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
100%

#35: jogos, kösz, azt nem vettem észre


#33

2021. ápr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
100%
Minden pártot, újságot 10 nyilvános hazugság után kötelezően meg kellene szüntetni, és akkor nem szívna az ország az ilyen fideszes sz@rokkal.
2021. ápr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 hypno ***** válasza:
100%

#39


Mondjuk akikről hazudnak, azok kérhetnének olyat is a bíróságtól, hogy a nyilvánvaló ismétlődés miatt kérik a médium megjelenésének tiltását bizonyos időszakra.


Egyszer csak lesz egy olyan bíró aki meg is ítéli.

2021. ápr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!