Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért él ez a téveszme a...

Miért él ez a téveszme a Fideszesekről?

Figyelt kérdés

Az ellenzéki tábortól gyakran halljuk, hogy a Fidesz-szavazók elvakultak, nem látják a fától az erdőt, stb.

Én úgy gondolom, hogy nincs olyan Fidesz-szavazó, aki azt gondolná, hogy ez a kormányzat tökéletes és hibátlan. Pontosan tisztában vannak ők is ennek a kormánynak a hibáival. Attól, hogy valaki a Fideszre szavaz, nem azt jelenti, hogy nem ismerné el a Fidesz hibáit.

A magyarázat egyszerűen az, hogy az emberek viszonyítás alapján gondolkodnak. Sajnos az a helyzet, hogy a kevésbé rosszat kell választanunk, és lehet itt korrupcióra meg stadionokra hivatkozni, de még mindig az a helyzet, hogy a magyarság többsége a macskáját sem merné rábízni az ellenzékre. Egy ember van az ellenzékben, aki értelmesen, intelligensen beszél, Márki-Zay Péter. A többiektől én még intelligens megszólalást nem hallottam. Az ellenzék tehetségtelenségének és bénaságának bizonyítéka az, hogy A Fidesznek cirka annyi szavazata van, mint az egész 6 párti ellenzéknek összesen.


2021. ápr. 14. 15:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
37%
Egyetértek, én pontosan így gondolom...
2021. ápr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem kétféle ember van:


1. Ami a Fideszre szavaz, mint kissebbik rossz


2. Aki az ellenzékre szavaz, mert gyorsabb halál

2021. ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
67%
ez ilyen szektás dolog, logikát keresni benne abszolút felesleges
2021. ápr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 mindentudó99 ***** válasza:
47%
Álltalában népszerű gondolat az ellenzéki oldalon hogy a buta alkoholista falusiak szavaznak csak a fideszre. Biztos ilyen is van. De rengetegen élvezik a családi adó vagy csalédtámogatás bármely formáját. Sok közöttük a fidesz szavazó. Az ember elsősorban a pénztércáját nézi
2021. ápr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
42%

Kellenek az ilyen csinált magyarázatok, hogy minden fideszes tudatlan, iskolázatlan, cigány, nyugdíjas, mucsai, agymosott, ner kegyelt, milliárdos stb. stb. mert a valóság megrengeti az összes elméletüket.

Külön tetszik amikor olyanokkal jönnek - egyszerre - hogy az M1-t senki nem nézi ÉS az M1 agymosásának köszönheti a 2,5 millió szavazót a fidesz. Vagy hogy vidéken nem lehet információhoz jutni csakis a kormánypárti médiából, mintha az internet olyan lenne hogy csak az MNO oldalát, origót meg 888-t tud rajta a fideszes megtalálni, az indexet, telexet, 444-t meg nem. A tévéadók is olyan furán sugározzák a jeleiket, hogy ugyanazon csatornakiosztásban van ugyan az ATV meg az RTL klub is, mint az M1 meg a TV2, Hír tv, de a fideszesek azokra más sem tudnak kapcsolni valamiért.

Közben pedig lobogtatják, hogy milyen alacsony a nézettsége, olvasottsága a kormánypárti médiának - és arra az egyszerű dologra nem jönnek rá, hogy azért, mert míg ők a kormánypárti oldalakat soha nem hajlandóak nézni, olvasni, addig a fideszesek bizony tömegével olvassák, nézik az ellenzéki médiát IS. Ezért nagyobb azok látogatottsága, mert mi oda IS elmegyünk hoyg azt a véleményt IS megismerjük.

2021. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
71%

Ok, csak mondjuk nem sok Fideszest hallottam felháborodni a legdurvabb dolgokon, pl.:

- Sorosos kampányon

- Az olyan húzásokon mikor hatósagi módszerekkel zsarolnak ki cégeket az eredeti tulajdonostól, lásd legutóbb a Digi esete

- MANYUP államosításon

- Média bedarálásan, propaganda média létrehozasán

- Random hazaárulózásokon, ha valaki nem ért velük együtt

- Migránsos gyűlöletkampányon


Mert ok, tényleg vannak olyanok, akik kisebb rosszként szavaznak a Fideszre, én is kisebb rosszként szavazok másra, de fel tudok hábkrodni azokon a húzásokon is, amiket azok a politikusok csinálnak, akikre szavazok. Ilyet soha nem láttam még Fidesz szavazótól, sőt a legtöbbjük tényleg a legdurvabb dolgokat is igyekeznek megmagyarázni.

2021. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
66%
6-os vagyok. Talán az egyetlen, amit hallottam Fideszestől, hogy rossz, az a korrupció és a stadionok. Előbbire azt mondják, de hát a másikak is, utóbbira, hogy az elhanyagolható. Viszont hol vannak azok a Fideszesek, akiknek mondnuk a 80 alatti IQ-ra lebutított sorosos plakátok nincsenek rendben?
2021. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
26%
#6 Mert veled ellentétben a fideszeseket nem lehetett hülye hazugságokkal ezekben a témákban hergelni és tudják hogy nincs min felháborodniuk.
2021. ápr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
22%

"Ok, csak mondjuk nem sok Fideszest hallottam felháborodni a legdurvabb dolgokon, pl.:


- Sorosos kampányon


- Az olyan húzásokon mikor hatósagi módszerekkel zsarolnak ki cégeket az eredeti tulajdonostól, lásd legutóbb a Digi esete


- MANYUP államosításon


- Média bedarálásan, propaganda média létrehozasán


- Random hazaárulózásokon, ha valaki nem ért velük együtt


- Migránsos gyűlöletkampányon"


talán mert ezeknek a baloldali narratívája úgy hazugság ahogy van?

2021. ápr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
52%
Az ilyen gondolatmenetektől mindig iszonyatosan nyomasztóan érzem magam, és azt érzem, hogy minél messzebb akarok menni ebből az országból, hogy hírét se halljam soha többet.
2021. ápr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!