Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nyer az ellenzéki pártok...

Ha nyer az ellenzéki pártok összefogása jövőre, mi az amit szeretnétek hogy mindenképpen megvalósítson?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 14. 16:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
21%

#8

Hát az az igazság, hogy azok olyan gyárak, ahol 4 műszak van, meg járhatsz vakulásig. És akkor sem fogsz 300-at keresni, max 250-et. Itt Szabolcsban ez a realitás. Egy hegesztő egy magyar cégnél, egy műszakban keres 120-130 ezer forintot. És mielőtt azzal jönnél, hogy akkor költözzek innen el, bocsi, de én itt, a saját szülőföldemen akarok boldogulni, nem Budapesten, meg nem külföldön.


"300 nettó neked már jó, élhető fizu? akkor neked barátom magyarország az ígéret földje, mert ez a fizetés távolról sem elérhetetlen


ennyit a gyárakban keresnek a munkások pár év tapasztalattal


ez a kezdő mérnöki fizu, amit 20on évesek keresnek"


Ez akkora kamu... Ahol dolgoztam, egy fiatal, kezdő mérnök 180-at keresett egy hónapban. Nem tudom, de lehet, hogy egy kicsit le kéne szállni a valóságba, és nem a fideszes alternatív valóságban tengetni a létedet.


#6

Nekik se érdekük a nép jóléte, ez az igazság.

2021. ápr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

és miért okoz problémát a váltott műszak?

3 napig dolgozol 3 napig pihensz


"Ez akkora kamu... Ahol dolgoztam, egy fiatal, kezdő mérnök 180-at keresett egy hónapban"


én vagyok az a kezdő mérnök, gépészmérnökként végeztem 300 nettót simán megadták


lehet puffogni fröcsögni ordítani, ez a valóság

180 nettó, na persze :)


elküldjem a fizikai bértáblát? a sorjázó munkás meg a kábelkorbács szerlő az aki 180 nettót kap, mint ALAPBÉR

erre jön rá a csoportos meg az egyéni mozgóbér a szombat és a cafeteria


mikor dolgoztál utoljára? te ilyen 3 éve otthon vagyok és osztom az észt figura lehetsz

2021. ápr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
76%

#11. Nem én vagyok a 8-as válaszoló, de:

"És mielőtt azzal jönnél, hogy akkor költözzek innen el, bocsi, de én itt, a saját szülőföldemen akarok boldogulni, nem Budapesten, meg nem külföldön."


Nem a költözés az egyetlen lehetőség, olyat is lehet, hogy pl. képzed magad vagy vállalkozást indítasz valamely szaktudásoddal. Mindkettő tud azon segíteni, hogy költözés nélkül, helyben növelj (akár jelentős mértékben) az életszínvonaladon. Olyan még soha, senkivel sem történt, hogy nagyon sokat dolgozott a gyárban, aztán meggazdagodott, vagy akár jelentősen az átlagos életszínvonal feletti életszínvonalara tett szert. Ez nem jó dolog, de sajnos ez van. Erre egy kormányváltást is kár alapozni, ezt nem fogja tudni megoldani egy új kormány sem, az ország gazdasági helyzetéből következik, hogy a jelenlegi állapot ilyen, azért 45 év kommunizmus és egy brutális károkat okozó spontán privatizáció után a nullára is nehéz visszajönni, pláne a nyugati színvonalat közelíteni. Arról már nem is beszélve, hogy az Európai Unió úgy működik, hogy a félperiféria a jelenlegi rendszerben a büdös életben nem érheti el a magországok gazdasági színvonalát. Ezek baromi szomorú dolgok. Úgy tudsz tenni ellene, ha igyekszel minél magasabb színvonalon képezni magad, elsősorban, de nem kizárólag valamely iskolarendszer keretein belül. Ha nem, akkor pedig bízhatsz a továbbra is fennálló munkaerőhiányban, ami segít a munkáltatódnál magasabb fizetést kiharcolni (na mondjuk ebben pont volt pozitív szerepe az Orbán-kormánynak).

2021. ápr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Én is alátudom támasztani a 12-est, én még nem végeztem, de én is gépészetet tanulok az egyetemen, 300 a kezdőfizu amit a tanárok reálisnak mondanak.


Én 150K diákmunkával kerestem...

2021. ápr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

#12

"és miért okoz problémát a váltott műszak?


3 napig dolgozol 3 napig pihensz"


6 nap munka, 2 nap otthonlét. Mátészalka a Hoya, és a Szatmár Optika is úgy dolgoztat. Persze emellett éjszakai, nappali, délutáni műszak is van. Erről ennyit.


"én vagyok az a kezdő mérnök, gépészmérnökként végeztem 300 nettót simán megadták



lehet puffogni fröcsögni ordítani, ez a valóság


180 nettó, na persze :)"


Most hova szarjak?


Mátészalka-Fehérgyarmat-Vásárosnamény-Nyírbátor-Baktalórántháza térségében sajnos ez a valóság, bármennyire is próbálod azt beállítani, hogy mindenhol 300 nettó van.



"mikor dolgoztál utoljára? te ilyen 3 éve otthon vagyok és osztom az észt figura lehetsz"


Nem mintha sok közöd lenne hozzá, de államvizsgára készülök. Gyakornokként megfordultam pár helyen, és ezt tapasztaltam, ez van. Nem tudom te hol laksz, de biztos nem vidéken, és nem Szabolcsban. Úgyhogy, ha mondjuk budapesti vagy, akkor ne onnan oszd az észt!


#13

Ne aggódj, megfelelően képzem magam! :)

2021. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

tehát ha az ország 95%ában az tapasztalható, amit én elmondtam, és szabolcsban meg nem, akkor én vagyok a hülye, és nem te aki elfelejtetted kihangsúlyozni az ukrán-román hármashatár közelében milyen a munkaerőpiaci helyzet


de szerintem mérnököt te ott sem találsz 180 nettóért, ha fejreállsz akkor sem

2021. ápr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

#16

A 11-es válaszomban leírtam. A lényegen persze nem változtat, de egy kérdésem lehet? Az ukrán-román hármashatár közelében élők nem érdemelnek jobb életszínvonalat? Tehát egy budapesti ember értékesebb, mint egy szabolcsi, akinek ugyanaz a szakmája, ugyanazt tudja, ugyanolyan jó ember?

2021. ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
43%

A munkatörvénykönyv fidesz általi hátrányos módosítás hatályon kívül helyezése

Minimálnyugdíj emelése

fideszes tolvajok és cinkosaik anyagi és erkölcsi felelősségre vonásuk

sajtószabadság

Egészségügy javítása

stb.

2021. ápr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Az ukrán-román hármashatár közelében élők nem érdemelnek jobb életszínvonalat? Tehát egy budapesti ember értékesebb, mint egy szabolcsi, akinek ugyanaz a szakmája, ugyanazt tudja, ugyanolyan jó ember?"


ez nem érdem kérdése, ott olcsó a munkaerő

ha a tiéd ennyiért nem eladó, akkor nem írod alá

ez ennyire egyszerű


a képzetlen gyári melósnak nem a szaktudása a legnagyobb értéke, hiszen neki olyan nincs

a fizikai munkavégző képessége meg ennyit ér


a mátészalkai lakástulajdonos miért csak 50 ezret kér a lakásért, amikor pesten háromszor ennyiért is ki lehet adni?

pedig téglából épült mind a kettő

2021. ápr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#19


"a mátészalkai lakástulajdonos miért csak 50 ezret kér a lakásért, amikor pesten háromszor ennyiért is ki lehet adni?


pedig téglából épült mind a kettő"


Ez iszonyatosan nagy tévedés. 100-120-ba kerül egy valamire való szalkai lakás albérlete, plusz a rezsi.


"a képzetlen gyári melósnak nem a szaktudása a legnagyobb értéke, hiszen neki olyan nincs


a fizikai munkavégző képessége meg ennyit ér"


Ez lenéző, nem csak Pesten vannak képzett emberek, meg okos emberek. Itt is vannak jó szakemberek, akiknek szakmájuk van. De olyanokról is tudok, akik diplomával álltak be gyárba dolgozni. Ennyire érzéketlenül állsz a témához, hogy itt ugyanolyan emberek élnek nyomorban, mint akár te?


"ez nem érdem kérdése, ott olcsó a munkaerő"


Ennyivel lezárod, hogy emberek élnek minősíthetetlen életkörülmények között. Mert az nem élet, hogy 2-3 műszak mellett kifizetnek minden számlát, minden adót befizetnek, meg megveszik a legalapvetőbb élelmiszereket, aztán magukra semmi sem jut.

2021. ápr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!