Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kínai hitelből, kínai alapanya...

Kínai hitelből, kínai alapanyagokból, kínai céggel építenének egyetemet Budapesten kínai hallgatóknak. Egyetértesz ezzel?

Figyelt kérdés
Ráadásul a legújabb hírek szerint a már kész tervvel és koncepcióval rendelkező diákvárosba suvasztanák be, ami függetlenül attól, hogy kisebb, vagy nagyobb mértékben történne, egyeneságon azt jelentené, hogy magyar hallgatóktól és emberektől vennék el és adnák át ugyanazokat a lakhatási és épülethasználati lehetőségeket. Rendben van ez így? Multikulti az egy dolog, de a sajátjaink kárára csinálják.

2021. ápr. 14. 22:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
12%

#9 Már ne is haragudj de nemrég még telesírtátok a világot azzal, hogy a CEU párhallgatójának távozása mekkora kért okoz a fővárosnak, mert hogy ezek a hallgatók emelik a város értékét, itt élnek, költenek stb. stb.

Erre most ilyen ócska szöveggel jössz, hogy egy valódi egyetemnek az itt létesítendő kampusza 5000-nyi hallgatójával az nem lényeges és nem jelent semmi előnyt hogy valódi tudományos, kutató műhelyek alakulhatnak ki vele amik a meglevő egyetemeinkkel is közösen tudnak majd működni?

Ha a vízalatti kosárfonás meg a genderstudies képzések olyan értékesek voltak, akkor a legfejlettebb technológiai, orvosi képzések csak tán számítanak, vagy nem?

2021. ápr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
10%
kinek jó az, ha ide jön a világ top 50 egyetemének egyike? mármint nem XXXS kategóriában, hanem egy komoly műszaki-orvostudományi egyetem
2021. ápr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
0%
#13 de hát mit adtak nekünk a rómaiak? Ugye?
2021. ápr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
5%
a libsizmus agresszív genderista ideológiája nem zavarja a széplelkűeket, csak a kínai egyetem "marxizmusa", miközben ugye szerintük kínában nem is igazi kommunizmus van, mert az igazi kommunizmus csodálatos, onnan meg kirugdossák a sorosügynököket
2021. ápr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Bocsánat emberek, akkor mostantól használjuk ezt a receptet. Legközelebb például kérjünk hitelt az amerikaiaktól, hogy amerikai alapanyagokból amerikai céggel építhessenek itt egy Wendys éttermet. Természetesen ez azért lesz jó üzlet, mert majd mi, magyarok is vásárolhatunk hamburgert tőlük és az is mindenképp szükséges, hogy ez az étterem egy magyarnak a helyére épüljön, nem máshova.


Nem tudom ezzel közelebb viszlek e titeket a problémám forrásához.


UI.: szép látványt nyújtotok azzal, hogy csakmert véleményem van erről a hazaárulásról máris balos ellenzékinek hisztek, akinek bármilyen szimpátiája is lett volna a CEU-val. Amúgy beszédes, hogy a CEU-t is ti hoztátok fel először, nagyon bizonygatni akarjátok, hogy nincs itt zűr az űrben.

2021. ápr. 14. 23:28
 16/29 anonim ***** válasza:
7%

mert egy egyetem az már csak olyan mint egy gyorsétterem


csak nem elte ceu két diplomás bölcsész vagy?

2021. ápr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
17%

Jöjjenek a kínaiak, a nyugat az elmúlt években folyamatosan leszerepel, pláne USA. Kínába legalább dolgos emberekkel lehetne együtt működni, nem nézik le a másik országát, nem tartják magukat nagyobbra a másiktól.


Sokkal szívesebben működnék együtt tisztelettudó ázsiaiakkal, mint a bunkó nyugatiakkal. Másrészt a kínaiak akik jelenleg is itt élnek Magyarországon az asszimilálódás a céljuk, tökéletes az együttműködés. Akár japánok is jöhetnének, több egyetemükön még magyar szak is van, sőt ők voltak azok akik Trianon évfordulóját is megemlítették a parlamentjükben.

Részemről tisztelet illeti őket, én támogatom a kezdeményezést (Annak ellenére, hogy nem vagyok Fidesz párti).

2021. ápr. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
83%
Bezzeg micsoda sikoltozás volt itt a CEU kapcsán. Ott gond volt a külföldi meg az eltérő ideológia, de hogy most idejön egy kínai komcsi egyetem, az nem gond. Gondolom azért nem gond mert Orbán azt mondta.
2021. ápr. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
9%
menjél vissza a marxista könyveidhez, te CEU-s bohóc, onnan üvöltsd hogy komcsi
2021. ápr. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
81%
Ez egy értelmes megnyilvánulás volt, amolyan tipikus fideszes színvonal.
2021. ápr. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!