Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek,,kötelező" lesz...

Anonimusvarilius kérdése:

Szerintetek,,kötelező" lesz beadatni a korona vírus vakcinát, ha mondjuk moziba akar menni az ember vagy pl külföldre nyaralni stb.?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagyon elkezdtem gondolkozni, hogy beadassam-e magamnak a vakcinát. 19 éves vagyok és szeretném végre élni az életemet, nyaralgatni, mozizni stb. Elvileg tudom, hogy nem lehet kötelező, de nagyon olyan hírek vannak hogy sajnos aki nem oltatja be magát azt diszkriminiálják.Én nem szívesen adatnám be max, ha így kapnám vissza az életemet. Azon is gondolkoztam, ha esetleg most áprilisba jelentkezek talán van esélyem nyárra beadatni magamnak és legalább akkor tudnám élvezni a nyarat. Szerintetek tényleg kell majd vakcina igazolvány, ha nyaralni akarsz menni vagy moziba? Előre is köszi az értelmes válaszokat 🙂



2021. ápr. 15. 21:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
53%

#10: Kiváló kérdés. Magam is sokat morfondírozok ezen. Januárban azonnal elfogadtam volna a Sinopharmot. Éppen a "várok, ki tudja meddig" miatt. Most úgy tűnik, hogy hamarosan elérjük azt az állapotot, hogy a Pfizer lényegében korlátlanul áll rendelkezésre. Most könnyen lehet, hogy olyan a helyzet, hogy "Sinopharm most, vagy Pfizer egy hónapra rá".


Esetemben a környezet veszélyeztetése minimális. Itthon ülök bő egy éve, home office-ból dolgozom, csak bevásárolni teszem ki a lábam, nagyon alapos fertőtlenítés mellett. Egyetlen emberrel érintkezem napi szinten, aki januárban megkapta a Pfizert.


Úgyhogy nem tudom, mit tennék. Ha igazán magamba nézek, akkor a jelen körülmények között a személyes optimális döntésem ("nem" egy most felajánlott Sinopharmra) ellentétes a társadalom számára optimális döntésemmel ("igen" egy most felajánlott Sinopharmra). Januárban, februárban ugye annyiban volt más a helyzet, hogy akkor a saját személyes optimum is egybeesett a társadalmi optimummal ("igen" egy akkor felajánlott Sinopharmra). Vannak a nagy dumák, hogy az ember a közösség érdekét tegye a saját magáé elé, de ezt nem nagyon láttam érvényesülni sohasem (mindenki csak beszél Dugovics Tituszról, ugye, de ha a hivatalban meg tudunk spórolni egy órát a sorban álláson, mert ismerjük az ügyintézőt, már csináljuk is). A járványban különösen nem láttam ezt a nagy közösségi tudatosságot. Illetve bevallom, egy kicsit úgy érzem, hogy én már eleget tettem ezen a téren. Két húsvét és egy karácsony ment el anélkül, hogy a szüleimmel, a testvéreimmel találkoztam volna (igen, ez nagy lemondás). Azt feltételezem, teljesítettem annyival többet az átlagmagyarnál a közösségi védekezésben, hogy vakcinakérdésben lehessek egy kicsit arisztokratikus. Mondjon igent a Sinopharmra az, aki úgy vette ki a részét a közösségi védekezésből, hogy azért havonta egy találkozó a haverokkal belefért. Vagy akinek a családi szülinapozás belefért.


Ezzel együtt sem tudom, mit tennék, ha felhívna ma a háziorvos, hogy lehet menni Sinopharmért. Még egyszer, kiváló kérdés, és magam sem tudom a választ.

2021. ápr. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

11: 10 vagyok.

Valóban nagy dilemma. Azonban ha sokan így gondolkoznak, és mind a Pfizerre várnak, akkor az oltási program lelassul, és a “korlátlan Pfizer” állapot jóval később jön el, mint azt gondolnád, mert mindenki kapkodni fog utána. Tehát nem egy hónap időtartamról beszélünk, hanem többről.

Ezenkívül ott van a védettségi igazolvány. Aki elfogadja a Sinopharmot, mehet majd családot látogatni, barátokhoz, étterembe, bulizni, moziba, fesztiválra. Ellenben azzal, aki még mindig a Pfizerre vár.

2021. ápr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%
Még mindig 10 vagyok. Azért nehéz beleélnem magam a dilemmába, mert korábbi fertőzés okán már van védettségi igazolványom, és magas szintű antitestem is (lemérve). Augusztusig érvényes, így én biztos ráérek válogatni még az oltások közt a nyáron. Amúgy még a Sinopharmot is elfogadnám akármikor, ha az EU-nak jó, mert akkor lehet vele utazni. De így csak a Pfizer, Moderna és Janssen marad. Astra nem a 12 hetes második dózis kihagyás miatt, ameddig még nem lehet utazni.
2021. ápr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
11%

Itt nem diszkriminaciorol van szo azok fele, akik nem fogjak beoltatni magukat. Az oltassal nemcsak magadat veded, hanem a többi embert is. A cel, hogy ne terjedjen tovabb a virus. Igen, utazni nem fogsz tudni, ha nem vagy beoltva, vagy sajat költsegeden csinaltathatsz elötte, utana egy tesztet, meg karanten, stb. Szoval kellemetlen. Mutalni persze fog a virus, minden virus mutalodik, mint pl. az influenza virus is, de idövel gyengül, no meg minden evben felfrissitik az oltoanyagot.

Minden oltoanyag jo a covid ellen, csak mashogy müködnek, de mindegyik megbizhato. A corona virust megkapni nagyobb veszellyel jar, mint az oltas. Az oltasnak kb. annyi veszelye lehet, mintha az Aspirintöl meghalnal. Nagyon nagyon nagyon kicsi. Minden gyogyszernek, oltasnak lehetnek mellekhatasai. Ezt kötelessegük is publikalni a gyogyszergyaraknak. En meg soha semmi mellekhatast nem ereztem

2021. ápr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
79%

Utazni lehet majd unión belül oltás nélkül is. Csak odafele és visszafele kell pcr teszt.

Majd lesznek szabalyok.

Nem kötelezhetnek az oltásra, és nem tilthatják be, hogy utazz.

Ezen a nyáron akkor csak a nyugdíjasok mehetnének pl ibizara meg akárhova. Hát nem tudom ez mennyire lenne jó ötlet. Belföldön diszkóba az öregek mennének mert a fiatalnak meg nem jutott vakcina.

Most csak ijesztgetnek, hogy korlátozva leszel, de meglatod, hogy nem leszel mert nem csinálhatják meg.

Én 19 évesen nem oltatnám be magam ha irodai munkám lenne. Más téma ha valaki turizmusban, vendéglátóiparban, közlekedésben stb dolgozik.

2021. ápr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
Ha jövőre leváltjuk közösen ezt a szemét kormányt szabad leszel ígérem.
2021. ápr. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
24%
Kerdezö, Az összes normalis valaszolo le lett pontozva, az agressziv tajekozatlanok meg felpontozva. Kerdezö, ez egy jo kiindulopont a kerdesed megvalaszolasara.
2021. ápr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

17 attol fugg kinek mi a normalis valasz:)))


Az en szemszogombol a pontozasok realisak!

2021. ápr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Kötelezö nem lesz, de akkor be leszel korlátozva ami az utazást, koncertezést, mozizást, stb. jelenti.
2021. ápr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
72%

Nem lehet elore megmondani mi lesz. Ha kiderul, hogy nem jok a vakcinak az esetleges uj mutansokra, akkor a beoltottak se kapnak "szabadsagot". Egyenlore azt se tudjuk meddig ved a vakcina, tehat lehet lesz ujraoltas is, es ennek igy soka lenne vege.

Szerintem ne ez miatt aggodj. Pcr teszttel utazgathatsz.

2021. ápr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!