Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány mindent megtesz...

A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy Kínával jó kapcsolatot alakítson ki akkor is, ha ezzel sokszorosan árt és veszi semmibe a saját népének akaratát?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 17. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

Mi a saját népének az akarata? Te honnan tudod, hogy mit akarok én és még másik 8 millió vásztópolgár?


Mert szerintem az átlag nagyon le se szarja, hogy mi van Kínában így tuti ha dönthet, hogy elítéljék Kínát az emberi jogok megsértése miatt de közben mondjuk emiatt majd kicsit drágábban tudja megvenni a kedvenc kütyüjét vagy ne ítéljék el és továbbra is menjen rendben a kereskedelem közöttünk akkor kevesen szavaznának az elsőre.

2021. ápr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Mit árt az a népnek ha Kínával jó az ország kapcsolata?
2021. ápr. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az, hogy egy bazinagy egyetem lesz itt Magyarországon, idejön a rengeteg kínai a sokkal több pénzével, felviszik az árakat amivel a magyarok nem tudják felvenni a versenyt, mégtömöttebb lesz Budapest úgy, hogy amúgy is fullasztóan sok az ember, és elvileg mi NEM multikulti ország vagyunk, ehhez képest egy rakás sárga jön ide.
2021. ápr. 17. 23:51
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

Lol, már majdnem azt hittem, komoly a kérdés :D

Oké, kifröcsögted magad, lapozhatunk!

2021. ápr. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
2: Orbán antikommunista nem? Akkor miért akar itt hídfőállást nyújtani egy kommunista diktatúrának?
2021. ápr. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Orbánt a vörös csillag is csak a Heinekenen zavarta. Egyébként meg baromi szűklátókörűségre vall a krumplibogarak részéről, hogy őket nem zavarja az az előírányzott összesen mennyi? 1.200.000.000.000 forintnyi hitel, aminek a visszafizetésében nekik is részt kell venni úgy, hogy visszahozni az árát nem igazán fogja (igen, ebben a kínai vasút is benne van).


Normális esetben ez hazaárulásnak lenne minősítve. De Magyarisztánban inkább tapsolnak a krumplihuszárok ennek. Egyik irányba kommunistázva beengedik a kommunistákat. No és ezek nem a gyulyáskommunisták...

2021. ápr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
6: számomra az a döbbenetes, hogy a fideszesek között ilyen kevés az értelmes ember? Nem arra gondolok feltétlenül, hogy el kell fordulni Orbántól, és szeretni az ellenzéket, hanem hogy legyen önálló gondolkodás is, ne álljanak ki automatikusan minden mellett, amit Orbán mond. Merjék kimondani azt is, ha valamivel nem értenek egyet, de ilyet szinte soha nem tapasztalni tőlük.
2021. ápr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a Kínával való jó kapcsolatnak nem kell, hogy része legyen egy önálló kínai egyetem létesítése, sem Mo-on, sem más országban.

Az ÖNÁLLÓ egyetemek AZONOS kultúrkörben rendben vannak, de teljesen eltérő, sőt KITÉRŐ kultúrkörben csak károsak lehetnek.


Úgy néz ki, az eddigi világbirodalmakkal ellentétben Kína nem úgy fog gyarmatosítani, mint pl. a portugálok-spanyolok-franciák-angolok-amerikaiak, hogy magukhoz, az anyaországba hozzák a gyarmatokról az anyagi/emberi hasznot/értéket, hanem eleve a gyarmatokon egyesítik, és csak az anyaországnak építő többletet fogják Kínába származtatni.


Ebből nekik az lesz a soha be nem hozható előnyük, hogy Kína nem fog tönkremenni, mint az eddigi gyarmati központok, pl. a franciák, angolok, vagy akár az amerikaiak, hanem ottmarad nekik az anyaország érintetlenül, és a gyarmatok fognak szétesni, tönkremenni Kína érdekében.


Lehetne viszonossági elven felépíteni a kulturális -egyetemalapítási, stb- kapcsolatokat, DE az csak AZONOS nemzetközi jogi elveken működhetne. Ami teljesen lehetetlen, a kínai "jog" definíciója teljesen más, mint a mi EGYENLŐ jogi rendszerünk.


Nagy baj lehet, ha Orbán ebbe bele kellett, hogy menjen.

2021. ápr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!