Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről a kínai...

Mit gondoltok erről a kínai egyetem mizériáról? Van benne jó is?

Figyelt kérdés

Alapvetően abban, hogy egy ilyen drága kínai egyetem lesz Magyarországon, én nem látom a problémát...


Azzal már én sem tudok egyetérteni, hogy kínai cégek a kivitelezők, hiszen remek alkalom lenne ez magyar munkások számára.


Illetve még zavar a kettősmérce is, hiszen a CEU el lett üldözve, ami egy nagyon elit egyetem volt...

Volt olyan szak ami benne volt a top 25-ben a világon. Ehhez képest a legjobb magyar egyetem, az ELTE legjobb szakjai az 500-ban jó ha benne vannak. A Corvinus meg BME jó, ha az 1000-ben...


Orbánt támogatta Soros, ami miatt egy elit egyetemen tanulhatott, az Oxfordon.

Ő elfogadta ezt az anyagi támogatást és kiment Angliába...

Soros György azt mondta, hogy minden magyar állampolgárnak joga van az amúgy rendkívül drága CEU-n ingyen tanulni, ha amúgy képesek felvételt nyerni mesterszakra vagy PhD-ra. Ez így is volt, ezeknek a magyaroknak valami 18 millió forintos tandíjat nem kellett kifizetni... Ez nem diákhitel volt, amennyiben elvégezték a képzést, soha nem kellett kifizetni ezt a pénzt, Gyuribácsi feltétel nélkül vállalta át, szeretetből.


Orbán ezt az egész rendszert elrontotta, amikor elüldözte a CEU-t, akkor ez az ösztöndíj is megszűnt a magyarok részére...


Nem értem, hogyha például bizonyos szakokkal volt problémájuk, akkor miért nem volt elég azokat kontrollálni?

Mellesleg, ilyen szakok magyar egyetemeken is voltak és nem teljesen arról szólnak ezek a szakok amit a laikusok hisznek...


Mindenesetre a CEU-n volt egy csomó másfajta szak is.


Tehát Orbán élt soros pénzével hogy elit egyetemen tanulhasson, de a magyaroktól elvette ezt a lehetőséget, kiváltságot.


Én örülök annak, hogy jön ide kínai egyetem, mert vannak nagyon jó kínai egyetemek és nagy eredmény hogy mostmár Európában is lesznek kampuszok.

Lehet, hogy valaki ezt másképpen gondolja, de az mindig jó hogyha diktatórikusabb országokban minél több demokratikus ország szülöttje tanul, például amerikaiak Kínában vagy Oroszországban, illetve fordítva is igaz ez, az is jó hogyha azokból az országokból jönnek demokratikusabb országok egyetemeire... Ez hosszútávon a demokráciának dolgozik.


Illetve tényleg vannak olyan kínai egyetemek, melyek az Oxforddal, Harvarddal, talán az MIT-vel is vetekszenek színvonalban...


A Fudan azért nem ilyen, de én speciel még mindig sokkal szívesebben tanulnék egy olyan egyetemen ami a Times szerint 70. a világon (Fudan) mintsem egy olyanon ami 500. (ELTE).


Csak a kettősmérce zavar nagyon...

Ha keleti elit egyetem lehet Magyarországon, akkor nyugati miért nem?


És persze fontos kérdés az is, hogy hogy lehet annyi pénzt beleölni egyetlen egyetembe, ami jócskán meghaladja az összes magyar egyetem költségvetését...


Ekkora befektetéssel nem lehetne mondjuk a Semmelweisből egy Johns Hopkins szintű orvosi egyetemet csinálni?

Nem érné meg az jobban?

Nem lehetnénk arra büszkébbek?


Ti mit gondoltok?


Ti hogy vagytok ezzel az egésszel?



2021. ápr. 18. 14:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
0%

10

A kínai ruhaboltok a ruhagyárak nyugati privatizálása után szaporodtak, nem?


Varrhat valaki maga is, én azt teszem/tettem, igaz a konfekcióméretek választékhiánya miatt.


Én benne vagyok, maradjanak távol. Nekem sem kellenek a kínai gyerekek az iskolába-óvodába. Mert nálunk a klassz családpolitika miatt jobban szaporodnak is.

2021. ápr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!