Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki el tudná magyarázni,...

Valaki el tudná magyarázni, miért olyan fontos Budapestre egy kínai egyetem?

Figyelt kérdés

Nagyon fontosnak kell lennie, ha ehhez a magyar állam több, mint 500 milliárd forint hitelt vesz föl.

[link]


2021. ápr. 18. 11:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%
Legyen a kínaiak is legyen egy hídfőállásuk az EU területén, ha az oroszok is itt vannak nálunk egy bank képében.
2021. ápr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%
*francba a telefonos irkálást ..
2021. ápr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
39%

Ez pont nem olyan rossz döntés. Magyarország azt akarja, hogy Kína itt építse ki az EU-s hídfőállását, azaz itt legyenek multijainak regionális központjai, itt foglalkoztassanak sok képzett embert, ebből legyen adóbevétele a magyar államnak.

Meg sajnos a bevándorlás (az öregedő társadalom miatt, a fiatalságban sok a cigány) szinte elkerülhetetlen. Akkor meg már inkább jöjjenek szorgos kínaiak (akik persze normális magyaroknak is kemény versenytársak), mint közel-keletiek.

2021. ápr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%
3-as itt legfeljebb csak ideológiai központot akar Kína és ez a baj ezzel. Kína a nagy cégeit viszi majd minden más országba, csak ide nem.
2021. ápr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
38%
Mert ha itt az elsők között épül ki egy európai, regionális központjuk, az hosszú távon komoly mennyiségű szakembert, munkalehetőséget, importot-exportot, stb jelenthet. Illetve ebből a szempontból versenyelőnyt biztosít Magyarországnak, értelemszerűen, a környező országokhoz képest.
2021. ápr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
12%

#4

Érdekes amikor a CEUval ez volt a baj akkor nem hallottam az aggódó hangokat az ideológiai agymosás miattxd

2021. ápr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
25%

"európai, regionális központjuk" Milyen központról beszéltek? Egy egyetem mióta központ? És milyen központ? Akik itt tanulnak, azok nem mehetnek el az országból? És még ha maradnak is, miért jobb egy kommunista tanokkal oktatott, ebben felnőtt ember, mint más? Miért jó az, hogy mi fizetünk a kínaiaknak, hogy a mi területünkön a mi pénzünkből ők, az ő cégeik építsenek egy a kínai kommunista párt tanait is oktató iskolát?

Ha annyira akarnak idejönni, akkor miért nem ők fizetnek azért, hogy jöhessenek és miért nem magyar cégek építik és miért kell a magyar adózóknak fizetniük?

2021. ápr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%
6. persze, hogy nem hallottál, mert még a kedvenc fidesz kormányod se állított olyat, hogy az folyt volna. Talán ezért nem hallottál, mert nem volt semmilyen agymosás. Egy világszerte elismert és elfogadott egyetem, ami most Bécsben oktat.
2021. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
25%

#8

🤣🤣🤣🤣 Ne zavarjon hogy életemben nem voltam Fideszes. Mellesleg de agymosoda folyik ott. Ömlik az ott tanulókra a kultúrmarxista, neoliberális moslék.

2021. ápr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
33%
Bocs nem 8 hanem 7 xd
2021. ápr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!