Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről a kínai...

Mit gondoltok erről a kínai egyetem mizériáról? Van benne jó is?

Figyelt kérdés

Alapvetően abban, hogy egy ilyen drága kínai egyetem lesz Magyarországon, én nem látom a problémát...


Azzal már én sem tudok egyetérteni, hogy kínai cégek a kivitelezők, hiszen remek alkalom lenne ez magyar munkások számára.


Illetve még zavar a kettősmérce is, hiszen a CEU el lett üldözve, ami egy nagyon elit egyetem volt...

Volt olyan szak ami benne volt a top 25-ben a világon. Ehhez képest a legjobb magyar egyetem, az ELTE legjobb szakjai az 500-ban jó ha benne vannak. A Corvinus meg BME jó, ha az 1000-ben...


Orbánt támogatta Soros, ami miatt egy elit egyetemen tanulhatott, az Oxfordon.

Ő elfogadta ezt az anyagi támogatást és kiment Angliába...

Soros György azt mondta, hogy minden magyar állampolgárnak joga van az amúgy rendkívül drága CEU-n ingyen tanulni, ha amúgy képesek felvételt nyerni mesterszakra vagy PhD-ra. Ez így is volt, ezeknek a magyaroknak valami 18 millió forintos tandíjat nem kellett kifizetni... Ez nem diákhitel volt, amennyiben elvégezték a képzést, soha nem kellett kifizetni ezt a pénzt, Gyuribácsi feltétel nélkül vállalta át, szeretetből.


Orbán ezt az egész rendszert elrontotta, amikor elüldözte a CEU-t, akkor ez az ösztöndíj is megszűnt a magyarok részére...


Nem értem, hogyha például bizonyos szakokkal volt problémájuk, akkor miért nem volt elég azokat kontrollálni?

Mellesleg, ilyen szakok magyar egyetemeken is voltak és nem teljesen arról szólnak ezek a szakok amit a laikusok hisznek...


Mindenesetre a CEU-n volt egy csomó másfajta szak is.


Tehát Orbán élt soros pénzével hogy elit egyetemen tanulhasson, de a magyaroktól elvette ezt a lehetőséget, kiváltságot.


Én örülök annak, hogy jön ide kínai egyetem, mert vannak nagyon jó kínai egyetemek és nagy eredmény hogy mostmár Európában is lesznek kampuszok.

Lehet, hogy valaki ezt másképpen gondolja, de az mindig jó hogyha diktatórikusabb országokban minél több demokratikus ország szülöttje tanul, például amerikaiak Kínában vagy Oroszországban, illetve fordítva is igaz ez, az is jó hogyha azokból az országokból jönnek demokratikusabb országok egyetemeire... Ez hosszútávon a demokráciának dolgozik.


Illetve tényleg vannak olyan kínai egyetemek, melyek az Oxforddal, Harvarddal, talán az MIT-vel is vetekszenek színvonalban...


A Fudan azért nem ilyen, de én speciel még mindig sokkal szívesebben tanulnék egy olyan egyetemen ami a Times szerint 70. a világon (Fudan) mintsem egy olyanon ami 500. (ELTE).


Csak a kettősmérce zavar nagyon...

Ha keleti elit egyetem lehet Magyarországon, akkor nyugati miért nem?


És persze fontos kérdés az is, hogy hogy lehet annyi pénzt beleölni egyetlen egyetembe, ami jócskán meghaladja az összes magyar egyetem költségvetését...


Ekkora befektetéssel nem lehetne mondjuk a Semmelweisből egy Johns Hopkins szintű orvosi egyetemet csinálni?

Nem érné meg az jobban?

Nem lehetnénk arra büszkébbek?


Ti mit gondoltok?


Ti hogy vagytok ezzel az egésszel?



2021. ápr. 18. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem jön ide semmilyen egyetem, ezeknek az anyaországon kívüli campusoknak nincs kutatási súlya, annyi hogy különböző "Intercity-sztárprofesszorok" leszállnak kéthetente Ferihegyen órákat adni és aztán este visszarepülnek Kínába. A Közel-keleten, tehetősebb arab országokban is van egy csomó ilyen amerikai meg európai egyetem, de ott kizárólag oktatnak, nem kutatnak (meg mondjuk ők gondolom nem fizettek ennyit érte). Abból a pénzből amit az egyetemre költenek azért már jó pár kísérleti atomreaktor, világelső szuperszámítógép meg jól felszerelt biológialabor kijönne, de ha jól tudom ezek egyike sem igazán profilja a Fudannak, ilyesmik biztos nem lesznek. Ők főleg a Matolcsy-féle unortodox közgazdaságtanban utaznak és Budapestre is főleg ezt a vonalat fogják hozni.
2021. ápr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pozitívum:

- elismert egyetem

- nemzetközi


Negatívum:

- milliárdos hitelből épül, aztán pár éve még a fidesz azzal kampányolt hogy hülye gyurcsány miatt az unokáink fizetik a hitelt

- biztos lesz valamilyen ideológia is ezen az egyetemen

- előfodult már hogy valahol kína által épített épület fala poloskákkal volt tele



Plusz:

Ha annyira a minőségi nemzetözi egyetem miatt akarná építeni nem küldte volna el a ceut


Itt tolja a kampányt a kormány hogy "kommunista balolda, kommunista ellenzék" és kínával épít egyetemet.


Teljesen felesleges az egész. Inkább a meglévőket kéne korszerűsíteni.

2021. ápr. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Odáig olvastam, hogy "Gyuri bácsi szeretetből vállalta"...


Engem csak azt érdekelt volna, hogy IGAZ-E, amit a Csekatalin jelentett Brüsszelbe, hogy "az egyetemi charta szerint hűségesküt kell tenni majd azon a kínai egyetemen a kínai kommunista pártnak.

Meg az is, hogy a Csekatalin miért tiltották ki Kínából, konkrétan.

És hogy ami látszik a Csekatalin szemén, az mongolredő-e? Azaz, hogy ki az anyja.

2021. ápr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Semmi jó nincs a kínai nyitásban,beengednek több százezer kínait.ebven ugyan mi lenne a jó?
2021. ápr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Fideszesek, szerintetek rendben van az, hogy Kínától veszünk fel hitelt, amiért kínai cégek építik fel az egyetemet, vagyis Kína visszakapja a tőkét kamatostul, plusz még az építés ára is kínai cégekhez folyik be?
2021. ápr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

5

Nem kérdeztél, de ha szabad nekem is: Több van, mint amit a szem lát.


Ilyen a világ ma, nem vagyunk függetlenek. Nyugatra többet vittek kádár alatt is, 90 után meg főleg, amiből eddig csak kárunk volt. Kamatos kamattal.


Engem nem a hitel zavar, az csak pénz. A genetikai hozadéka az inkább. Tőlünk mindig mindenki védelmi pénzt szedett, ez van. Akkor mi van? Pakoljunk föl, aztán költözzünk országostul?

2021. ápr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6: ha felveszünk hitelt, akkor miért nem magyar cégek építenek, hogy "az országban maradjon a pénz"? A fidesz mindig ezzel jön máskor, hogy kiviszik a hasznot.
2021. ápr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

7

Nem tudom, de a kínai cég is felvehet magyar dolgozókat, nem? Az építőanyagot is vehetik Mo-on, nem biztos, hogy Kínából hozzák.


A lényeg az, hogy jobb lenne, ha maradnának otthon, de sajnos, ha már minden 4. ember kínai, akkor özönlenek mindenhova, életteret foglalni.

Nekünk meg a túlélésre kell berendezkedni.

2021. ápr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
8: tudtommal a kínai cégek a munkásokat is Kínából hozzák általában, gondolom egyszerűbb kínaiul beszélni velük
2021. ápr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8) a kínai ruhaboltok amelyekkel elárasztották az országot megvannak?mindnek kínai tulaja van és kínai ruha van az összesben,tönkre is vágták a hazai ruhaipart meg a kiskereskedrlmet.most vehetsz márkás ruhát horror áron vagy kínai műanyag ruhát,más nincs.ugyanez lenne az építőipar esetében is.ne legyél már ennyire naiv.
2021. ápr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!