Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gulyás Márton - miért egy...

Gulyás Márton - miért egy olyan ember a legnagyobb elvharcos család- és nőjogi kérdésekben, akinek soha nem volt párkapcsolatilag sem nőhöz, sem családhoz köze?

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy Gulyás meleg. Családja a hagyományos értelemben nem lesz, nő-férfi párkapcsolata, gyereke.

Én nem godnolom azt ugyan, hogy valakinek ne lehessen véleménye valamiről pusztán azért, mert nem tagja az adott csoportnak, amiről véleményt formál, ők (szélsőbalosak) azonban éppen ezt gondolják: mansplaining pl. (ne ugass a nők dolgába, ha férfi vagy), illetve ne vállalj filmszerepeket, de még csak szinkronhangszerepeket se, ha nem vagy fekete, ázsiai vagy akinek éppen a hangját kölcsönöznéd.

Ezek alapján Gulyásnak egy büdös szót nem szabadna szólnia.

Ez nekem csak abból a szempontból visszás, hogy gyakorlati tapasztalata tényleg nincsen a témában: nem ismeri a nő-férfi párkapcsoltok belső játszmáit, a nőket csak arról az oldalukról látja, amikor éppen szenvednek - megjátszott vagy valós módon, most mindegy - de nem ismeri pl. a nők manipulációs eszköztárát, mert soha nem alkalmaz(hat)ták rajta mint férfin. Nem tudja, hogy a családon belüli erőszak ugyanúgy a nők sajátja is, mint a férfiaké, csak épp elsősorban érzelmi (megszégyenítés, önérzetbe gázolás) téren, de elég sokunknak volt azért olyan párja is, aki rendszeresen karmolt vagy pofozott. Ezzel az oldalával azonban Márton nem foglalkozik, mert egyszerűen nem tud róla.

Márky-Zayt gyereknevelés kapcsán próbálta meg kioktatni ugyanígy.



2021. ápr. 22. 13:46
1 2 3 4 5 6
 51/56 A kérdező kommentje:
Neked is további jó agyhalált, kérlek menj vissza az ápolóidhoz!
2021. ápr. 26. 20:24
 52/56 A kérdező kommentje:
44: nyilván ezért van Marcellnek 4.445 támogatója Patreonon, amíg a hasonló politikai beállítottságú ZShow Zsoltinak 67, megközelítőleg ugyanannyi, 154.000 körüli feliratkozóra.
2021. ápr. 26. 20:24
 53/56 anonim ***** válasza:

Nő vagyok, heteró, de még nekem sincs férjem meg gyerekem, akkor nem tudhatom, hogy gyereket sütőbe dugni rossz?


Melegek közt is létezik kapcsolati erőszak. Egyszer olvastam egy érdekes cikket, miszerint még nehezebb a dolguk, mert ezzel aztán pláne nem mernek rendőrséghez fordulni. Randierőszak is előfordul náluk ugyanúgy.


Amúgy meg ember a világban jó beleélési képességgel. Én se vagyok árva angol gyereka viktoriánus korban, de azért értem a Twist Olivért.

2022. nov. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:

"illetve ne vállalj filmszerepeket, de még csak szinkronhangszerepeket se, ha nem vagy fekete, ázsiai vagy akinek éppen a hangját kölcsönöznéd."


Ez amúgy barág, és nem is mindenki gondolja így. A valaha volt legjobb meleg karaktert, akit láttam, a heteroszexuális Matthew Rhys játszotta, akinek azóta felesége, gyereke van.

2022. nov. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:

"1: igen na most akkor kérdezem ismét: ha heteró ne ugasson a melegek dolgába, férfi miért ugat a nők dolgába, nem családos ember miért ugat a családosok dolgába?"


Ha azt látom, hogy egy meleg erőszakosokodik egy másikkal heteróként simán jogomnak érzem, hogy közbelépjek. Tedd ezt te is.

2022. nov. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
Amúgy a világ egyik legnagyobb problémájának tartom, hogy sokan, pl. te kérdező, nem érzitek a különbséget a beleszólás és a mások megértése között. Az, hogy valakire rákényszerítek valamit, ami csak őt érinti, vagy beleszólók az életébe nagyon más, mint hogy nyitott szemmel járok a világban, vannak körülöttem emberek, értem az összefüggéseket, vannak emberi kapcsolataim, és ennek fényében bele tudok helyezkedni mások szemszögébe. Nagy baj lenne, ha mindneki csak a saját dolgával törődne, sőt, meggyőződésem, hogy a történelem során sok problémát okozott, hogy mindenki csak a saját dolgával törődik. Illetve hogy sokan nem értik a különbséget aközött, hogy beleszólok, meg aközött, hogy átlátok összefüggéseket. Kicsit olyan a kérdés, mint amikor egyes (!) pasik meghallják, hogy nem kéne nőket fogdosni a munkahelyen, és eljátsszák a nagyhalált, hogy úristen, és mi lesz, ha csak felsegítem, amikor elesett. Minden értelmes ember, férfiak is, értik a különbséget.
2022. nov. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!