Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz valami hátrányom belőle...

Lesz valami hátrányom belőle (jogilag), ha nem oltatom be magam és nem lesz védettségi igazolványom?

Figyelt kérdés

Feliratkoztam, de valahogy mégsem sikerül rá vennem magam az oltásra, mert félek, hogy nem lett eléggé letesztelve és lesz valami komoly mellékhatása hosszú távon. Covidos is voltam, egyszerű nátha volt és utólag derült ki az is, én kevésbé félek ettől, mint egy oltástól.


Hamarosan nyitnak a teraszok, 11ig lesz a kijárási tilalom, de semmi nincs arról, hogy akinek ilyen igazolványa van, annak lesz valami extra is.



2021. ápr. 22. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Sok helyre nem mehetsz majd, idővel amikor már elég oltás van mindenkinek akkor valószínűleg még több helyre.


És ha mondjuk elindul egy negyedik hullám az oltatlanok között ahogy jósolják akkor sanszos, hogy év végére/ jövőév elejére az oltatlanok nagyjából el lesznek zárva a világtól.

2021. ápr. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos nagyon törvénytelen diszkrimináció, amit a magyar kormány visz végig az oltási igazolvány kapcsán. Sokan abba haltak bele, hogy tünetmentes COVID-osként megkapták az oltást és a két vírus együttesen fejtette ki a hatását. Remélem, hogy észhez térnek a döntéshozók és nem alakítják ki az Új Világrendet, ahol többek között az oltottakat és az oltatlanokat különböztetik meg. Ha nem akarod ne oltasd be magad. Csak akkor, ha biztossá válik, hogy olyan szolgáltatásoktól fosztanak meg, ami neked szükséges. (Pl. színház, mozi nem tragédia, de gondolom azért idén elmennél nyaralni)
2021. ápr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 molnarmarcell21 ***** válasza:
90%

Nem tudjuk. Majd ha lesz róla rendelet/törvény/akármi, akkor fogjuk tudni.


2010 előtt ez úgy zajlott, hogy bedobták a javaslatot, amit szakmai szervezetekkel egyeztettek, így lehetett sejteni, mi várható. Most Semjén fél órával éjfél előtt benyújt egy javaslatot és kis túlzással másnap már törvény.

2021. ápr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Jelenleg erre nem lehet válaszolni.

Elvileg szükséges a nyájimmunitas ehhez meg vagy atesel a fertőzésen vagy oltakozol.

Az, hogy te megúsztad egy nathaval egy dolog, de más meg belehal. Azért van példa arra is, hogy az első fertőzést atveszelik enyhe tünetekkel, de másodjára már intenzívre kerülnek fiatalok is.


Az állásponok napról napra változnak, ahogy a mutansok is.

Leginkább az idő fog eldönteni mindent.

2021. ápr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Abszolút nem látom értelmét a diszkriminációs igazolványnak. Egyrészt hiába próbálom nem tudtam elkapni a COVID-ot, van róla labortesztem, másrészt elvileg az oltottak ugyanúgy megfertőződhetnek, sőt fertőzhetnek is.

A családban mindenkin, akin átment a brit mutáns kvázi tünetmentesen ment át, szóval genetikailag nincs mitől tartanom. 30 éves versenysportolóként pedig alapvetően alacsony a kockázata annak, hogy ha valami csoda okán elkapnám, akkor lenne bármi bajom tőle.


Sokkal nagyobb kockázatot látok abban, hogy megkapom bármelyik vektorvakcinát, és trombózisom lesz, vagy az mRNS vakcina nem ismert hosszútávú mellékhatása jelentkezik. Kínait pedig azért nem adatnék be, mert azzal utazás szempontjából pont ugyanott lennék, mint a semmivel.

2021. ápr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

2es. Ezekről az esetekről küldenél vmi forrást/linket? Nem hogy nem is hallottam erről, de arra is kivancsi lennék neked mi a “sokan”.

Köszönöm.

2021. ápr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 Most nem találtam jobbat: csak ezt a linket:

[link]

2021. ápr. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha voltál igazoltan COVID-os, vagy az antitest-vizsgálatod pozitívra jön ki, úgy tudom, kaphatsz igazolványt.
2021. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!