Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis diszkriminatív a védetts...

Mégis diszkriminatív a védettségi igazolvány?

Figyelt kérdés

A TASZ kijött jogi véleménnyel a bevezetés előtt:


Hiába sürgettük már március legelején, hogy a kormány találja ki, milyen szabályokkal tesz különbséget a vírus ellen már védett és a még megfertőződni, továbbfertőzni képes állampolgárok között. Most mindjárt május van, a jövő héten már életbe léphetnek az állampolgárokat a vakcinaigazolvány alapján szelektáló szabályok, és úgy tűnik, a kormány alaptörvény-ellenes, diszkriminatív szabályozás bevezetésére készül. A legrosszabb forgatókönyv valósul meg éppen, amitől tartottunk, olyan oltottsági szám mellett, ami köszönőviszonyban sincs a nyájimmunitással.

💳 Az időközben bevezetett védettségi igazolvány – nevével ellentétben – valójában egyáltalán nem a védettséget igazolja! A kártyát mindenki megkapja, akár napokkal az első oltása után is, de ekkor még nem alakult ki a védettsége. Az igazolvány és a kormány kommunikációja hamis biztonságérzetbe ringatja az embereket. Pedig a védettség csak a második oltás után alakul ki, ezért a kártyát is csak ez után lehetne kiadni.

⛔ Mindez romba dönti azt a jogi érvelést is, ami megengedi, hogy az igazolvánnyal látogathatók legyenek a közösségi terek. Ha a kártyával rendelkezők is fertőzőképesek, akkor a különségtétel alapja csak az lesz, hogy kinek van kártyája és kinek nincs. Ez a fajta megkülönböztetés azonban már nem fogadható el, diszkriminatív és így alaptörvény-ellenes.

Már most látszik, hogy ez micsoda feszültségeket gerjeszt. Az átláthatatlan rendben zajló oltás miatt épp a legkiszolgáltatottabbak közül sokaknak esélyük sem volt megkapni az oltást, miközben mások már étterembe, strandra, meccsre mehetnének. Az utolsó pillanatig lebegtetett szabályozás bizonytalanságban tartja a szolgáltatókat is, akik nem tudják, újranyithatnak-e, és ha igen, milyen feltételekkel.

❓ De bármilyen szabályokat hoznak is végül, mi most is segítünk értelmezni azokat, és jogsegélyszolgálatunkhoz is bátran fordulhattok!



[link]



2021. ápr. 24. 08:54
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
16%

Megjöttek a paranoid rettegők. Akik szerint mindenki "fizetett" aki nem az ő paranoid elmebajukat igazolja.


Hol kell amúgy sorban álni azért a fizetésért? Mert én még semmit nem kaptam.

2021. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
75%

"Paranoid rettegők"


A cinikus mocskos kormányotok mindenkori kommunikációja és az újságírók, stb. az oka!

2021. ápr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
89%

Na még leírok valamit:


1. Korábban - meg még most is - az a hüle, aki nem marad otthon, aki nem oltat, mert hát: gyilkos az illető.


Tehát, akkor oltatni-oltatni-oltatni...


2. De mi van azokkal, aki egészségesen megkapta az oltást és 3-4 nap múlva feldobta a pacskert?


Na, az ő hozzátartozóinak mit mond a rendszer? És hol vannak akkor már azok, akik az oltásra buzdították/fenyegették/vagy ha nem oltatja be magát, akkor legyilkosozták az illetőt?


Második esetben minimum valamekkora kártalanítás járna a családnak, ha már az illető feláldoztatott a vakcinakipróbálás oltárán!

2021. ápr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
19%
A TASZ állásfoglalása ökörség.Az egyedüli bajuk,hogy nem a második oltás után kapják az emberek a védettsêgi igazolvânyt.TIpikus liberális áljogvédó szervezet.A nem beoltottak megkulonboztetése önmagában diszkriminatîv!
2021. ápr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
8%

24 a védettségi igazolvány, mint koncepció, semmilyen értelmes jogász szerint nem diszkriminatív, legfeljebb a megvalósulás mikéntje.

ilyen erővel az is diszkriminatív, hogy csak vezetői engedély birtokában vezethetsz autót.

2021. ápr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 Koplárovics Béci ***** válasza:
12%

"Nem a védettségről szól ez az egész hanem a politikáról.


Most vettek millió kínai vakcinát"


Oké. Ez Magyarország. Na és mi a helyzet Ausztiával? Mi a helyzet Németországgal? Mi a helyzet az egész EU-val? Mindenhol Orbán kínai csodaszere miatt akarják bevezetni, vagy mi? Tényleg ennyire sötétek vagytok, hogy politikai kérdést csináltok egy oltásból? A leghülyébb érv az oltás ellen bármilyen politikai vonalat beleszőni...


"Vigyázzatok, megjöttek a fizetettek!"


Köszi hogy szólsz, akkor mostmár tudjuk, hogy itt vagytok ti is! Köszi a lepontozást is, mehetsz a pénztárhoz.


"De mi van azokkal, aki egészségesen megkapta az oltást és 3-4 nap múlva feldobta a pacskert?"


Hány ilyen esetet tudsz mondani többszázmillió oltottból? Mármint olyanból, akinek előtte abszolút semmi egyéb betegsége nem volt. Várom a választ.


"De énrajtam ne kísérletezzenek!!!"


A továbbra is megválaszolatlan kérdésemre tőled is várom a választ. Milyen ésszerű, megvalósítható megoldásod van a jelenlegi helyzetre? Ugyebár a "majd elkapom" ütközik az elveiddel - a vírust nem ismerjük eléggé, nincs elég tapasztalatunk ahhoz, hogy a megbetegedést ne kísérletként kezeljük. Azt meg nem szeretnéd. Kontaktkutatás? Sajnos 70 millió aktív esetnél nem kivitelezhető, pedig akár hatásos is lehetne. Full lezárás 2 hétre? Minden gyárat, boltot, közüzemet, mindent? Szerinted kivitelezhető? Tömeges tesztelés? 60-70%-os biztonságú tesztekkel? Semmit sem ér. Szóval?


"A nem beoltottak megkulonboztetése önmagában diszkriminatîv!"


Nincsenek a nem beoltottak megkülönböztetve. Hiszen nem csak oltással tudod megszerezni a kártyát. Sőt, aki megkülönböztetve van, az pont a kártya tulajdonosa. Csak neki van olyan eszköze, amivel megkülönböztethető másoktól.

2021. ápr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
72%

De, ha mindenki bemehet a szórakozóhelyre kivéve akinek nincs kártyája az megkülönböztetés!


Amúgy meg miért is kell mindenkit beoltani? Ahogy megkapták a vakcinát azok akik szeretnék fel lehet oldani a korlátozást és bevonni az igazolványokat. Onnantól kezdve én bevállalom, hogy elkapom a vírust (mint ahogy eddig is, mert én sokakkal együtt megállás nélkül dolgoztam a pandémiás alatt 0 szórakozási lehetőséggel) és én is csak olyanokat tudok megfertőzni aki elutasitotta a vakcinát, ilyen nagyon egyszerű. Ez lenne az egyetlen helyes és logikus lépés, de tudjuk, hogy a koronahiszti elutasitja az ésszerű gondolkodást amúgy mindkét oldalról.

2021. ápr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
12%
27 Ha mindenki vezethet autót, kivéve akinek nincs engedélye, az megkülönböztetés!
2021. ápr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
81%

"én sokakkal együtt megállás nélkül dolgoztam a pandémiás alatt 0 szórakozási lehetőséggel"


Ez a kedvencem. Nincs tévé? Nincs internet? Nincsenek ismerősök, akikből 10-nél kevesebb egy bulit csap egy magánlakáson? Nincs kirándulás a természetben?

Én is végigdolgoztam a pandémiát, sőt még túlóráztam is. Pontosan ezért szeretném, ha minél hamarabb véget érne a veszély és normális lenne az élet. Az meg nehéz lesz, ha az immunitással nem rendelkezőknek pont annyit engedünk, mint az immunitással rendelkezőknek. Mert az (értelmesen bevezetett) oltási igazolvány nélkül az egyetlen alternatíva, hogy még hónapokig marad minden a régiben, amíg egyszámjegyű nem lesz a fertőzöttek száma.

2021. ápr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
78%
25:de diszkriminatìv.a jogosítványhoz nem fecskendeznek belém teszteletlen anyagokat,amiért se a gyártó,se az állam nem vállal felelőssêget.
2021. ápr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!