Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis diszkriminatív a védetts...

Mégis diszkriminatív a védettségi igazolvány?

Figyelt kérdés

A TASZ kijött jogi véleménnyel a bevezetés előtt:


Hiába sürgettük már március legelején, hogy a kormány találja ki, milyen szabályokkal tesz különbséget a vírus ellen már védett és a még megfertőződni, továbbfertőzni képes állampolgárok között. Most mindjárt május van, a jövő héten már életbe léphetnek az állampolgárokat a vakcinaigazolvány alapján szelektáló szabályok, és úgy tűnik, a kormány alaptörvény-ellenes, diszkriminatív szabályozás bevezetésére készül. A legrosszabb forgatókönyv valósul meg éppen, amitől tartottunk, olyan oltottsági szám mellett, ami köszönőviszonyban sincs a nyájimmunitással.

💳 Az időközben bevezetett védettségi igazolvány – nevével ellentétben – valójában egyáltalán nem a védettséget igazolja! A kártyát mindenki megkapja, akár napokkal az első oltása után is, de ekkor még nem alakult ki a védettsége. Az igazolvány és a kormány kommunikációja hamis biztonságérzetbe ringatja az embereket. Pedig a védettség csak a második oltás után alakul ki, ezért a kártyát is csak ez után lehetne kiadni.

⛔ Mindez romba dönti azt a jogi érvelést is, ami megengedi, hogy az igazolvánnyal látogathatók legyenek a közösségi terek. Ha a kártyával rendelkezők is fertőzőképesek, akkor a különségtétel alapja csak az lesz, hogy kinek van kártyája és kinek nincs. Ez a fajta megkülönböztetés azonban már nem fogadható el, diszkriminatív és így alaptörvény-ellenes.

Már most látszik, hogy ez micsoda feszültségeket gerjeszt. Az átláthatatlan rendben zajló oltás miatt épp a legkiszolgáltatottabbak közül sokaknak esélyük sem volt megkapni az oltást, miközben mások már étterembe, strandra, meccsre mehetnének. Az utolsó pillanatig lebegtetett szabályozás bizonytalanságban tartja a szolgáltatókat is, akik nem tudják, újranyithatnak-e, és ha igen, milyen feltételekkel.

❓ De bármilyen szabályokat hoznak is végül, mi most is segítünk értelmezni azokat, és jogsegélyszolgálatunkhoz is bátran fordulhattok!



[link]



2021. ápr. 24. 08:54
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
4%
Nem nyafogni, meg hisztériázni kell, menj és oltasd be magad, és lesz védettségi igazolványod, mehetsz moziba, konditerembe, stb...
2021. ápr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
85%
41-es Én beoltatom magam hogyha elém teszel egy olyan papírt amire nem az van ráírva hogy saját felelősségre hanem a kormány és az oltott nép már mrá erőszakosan rá beszélő felelősségükre oltatom be magam. Az lenne a papírra írva már mennék is. Csak hoppá az van ráírva hogy mindenki saját felelősségre oltassa be magát és ennek tudatában írod alá. Tehát ha te meghalsz az oltástól akkor az őket már nem érinti. Akkor meg miről beszélünk? Ha nem oltod be magad nem élhetsz nem mehetsz sehova ha beoltatod magad meg akkor meg is hallhat az ember akinek nem bírja a szervezete a vakcinákat.
2021. ápr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
20%
42: Miért halnál meg az oltástól, édes fa$zom, én is beoltattam magam, még csak be sem lázasodtam utána. Sőt, amiket ismerek és be vannak oltva, azon kívül hogy az oltás után 1-2 napig láz, fejfájás, fáradékonyság, mellékhatás kijött egyeseknél, még mind élnek, szóval ne dőlj be az oltástól rettegő primitív, kis 8 általánost végzett suttyóknak!
2021. ápr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
71%
43:as Én nem félek és beoltatnám magam de az a baj hogy aláíratnak az emberrel egy olyan papírt hogy saját felelőségre. Tehát ha bármi történik az oltás után akár évek múlva az emberrel azért nem vállal senki felelősséget csakis a beoltott. Ha az lenne odaírva hogy a kormány felelősségére meg azok felelőségére akik azt mondják hogy oltassa be magát az ember már már erőszakosan akkor mennék is. Csak nem ez van az a papíron amit alá kell írni. Tehát ha én évek múlva az oltás miatt bármilyen betegségem lesz nem kérhetek kárpótlást mondjuk 100 milliót a kormánytól mert sz..r vakcinát sózott rám hogy oltassam be magam vele. Tehát ha nem az én felelőssegemre kéne aláírni már mennék is annak ellenére hogy tudom magamrol hogy allergiás vagyok barmilyen mestersegesen előállított vakcinákra.
2021. ápr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
28%

44: A csecsemőkori illetve gyerekkori kötelező oltásiadért sem vállalt senki felelősséget, saját felelősségre ment, mégis megkaptad őket. Sőt, akkor még a vakcina származási helyét sem volt divat kihangsúlyozni.

Se az oltásokért, de még a gyógyszeres kezelésekért sem vállal se az orvos, se a kormány felelősséget.

2021. ápr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
83%
44: De ha kötelezö ygermeekkori oltástól vagy gyógyszerkezélstöl bajod lesz, beperelheted a gyógyszergyárat
2021. ápr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
84%
46-os: lett tőle bajom mert azután lettem epilepsziás és 10 évig az voltam. Akkor az orvosok azt mondták hogy a csecsemő kori kötelező oltások miatt mert hogy nem bírta a szervezetem és ezért lettem epileipsziás. Aztán kb 10-12 éves koromig voltam az. De akkor nekem megtilották az orvosok hogy én beoltsam magam bármilyen mesterséges vakcinával mert akkor bármikor visszatérhet a korábbi epilepsziám. Én ezért írtam hogy ennek ellenére szívesen beoltatom magam de nem az én felelősségemre. Mert onnantól hogy ez már nem önkéntesen megy hanem zsarolják meg diszkriminálják a népet innentől ez már nem az én felelősségem lenne hanem a kormány felelőssége.
2021. ápr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
56%

[link]


A TASZ ferdít, lázít. Ébresztő van, nem rosszból írom, de itt a linkne minden info fent van az igazolványról. Nem a kormány találta ki.

2021. ápr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
56%
2021. ápr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
56%
Magyarul van, olvassátok el. Már akit érdekel. Sajnos, ez várható.
2021. ápr. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!