Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire fog még Gyurcsány vetemed...

Mire fog még Gyurcsány vetemedni ezzel az oltásellenességgel?

Figyelt kérdés

Délután ülök otthon, Xboxozok. Csörög a telefon, felveszem.

Gyurcsány Ferenc volt az, és arra kért, hogy ne adassam be magamnak a koronavírus elleni vakcinát. Elküldtem az anyámba, és leraktam. Nem is érdekelt, őszintén szólva azt gondoltam valaki szórakozik. De most írt a haver Facebookon, hogy nem fogom elhinni mi történt vele, és előadta ugyanezt a sztorit, és állítólag még a nagyanyját is hívta telefonon.

Ez most lehet viccnek hangzik, de nem az.

TÉNYLEG MEGTÖRTÉNT, HOGY HIVOTT GYURCSÁNY (VAGY EGY FELVÉTEL) és le akart beszélni az oltásról.



2021. ápr. 24. 23:12
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

20

Trollkodásból írtam ki az egész kérdést, ha még nem esett volna le. :)

2021. ápr. 25. 10:38
 22/39 anonim ***** válasza:
Persze persze.
2021. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
#21 Eszed is annyi, mint egy trollnak!
2021. ápr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

#23

Inkább azon törd a fejed, hogy egy emberélet drágább-e, mint a kínai vakcina.

2021. ápr. 25. 13:22
 25/39 anonim ***** válasza:

# Nem érted az állás pontom. Nyilván drágább..., de a Pfizer, Moderna és Astra Zeneca vakicina sokkal hatékonyabb, nem beszélve, hogy olcsóbb és megbízhatóbb! Ez tény. Csak Orbánnak most is a haszon szerzés volt az első!


Szerintem a linket se nyitottad meg, szóval bemásolom az árlistát!:)

A Magyarországon engedélyezett koronavírus-vakcinák

a vakcina a technológia alapár/dózis 2021-es globális gyártás tárolási körülmény

Pfizer/BioNTech mRNS 14 USD (4144 HUF) 2 milliárd -70 fok

Moderna mRNS 31 USD (9176 HUF) 1 milliárd -20 fok

AstraZeneca vektorvakcina 5 USD (1480 HUF) 3 milliárd 2-8 fok

Szputnyik V vektorvakcina 6 USD (1776 HUF) 1 milliárd -18 fok

Sinopharm inaktivált vírus 62 USD (18 362 HUF) 1 milliárd 2-8 fok

Forrás: The Lancet, Portfolio

2021. ápr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
49%
Roppant hihető... Slenderman nem hívott fel telefonon? Vagy a gyíkemberek?
2021. ápr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

#25


"A Pfizer, Moderna és Astra Zeneca vakicina sokkal hatékonyabb, nem beszélve, hogy olcsóbb és megbízhatóbb! Ez tény."

A súlyos/halálos tünetek ellen mindegyik vakcina közel 100% hatékonysággal véd, ezt több forrás megerősíti. Ez tény.

Az is tény, hogy az AstraZenecát a vérrögös halálok miatt több tagállamban is ideiglenesen felfüggesztették. Dániában talán azóta sem engedélyezett, ennyire bíznak benne.


"Csak Orbánnak most is a haszonszerzés volt az első!"

Akár haszonszerzés motiválta, akár nem, a kínai vakcinák meglétének van pozitiv hozadéka, mert pár száz embert megment a haláltól, pár ezret a kórházba jutástól, és hozzájárul, hogy hamarabb nyissunk. Ha pár nappal hamarabbi nyitáshoz hozzásegít minket, már megérte anyagilag.

Az Összefogás keleti vakcina ellenes hisztijét mi motiválta, azt el tudod mondani? Ugyanúgy a kapzsiság; a politikai haszonszezés. Volt-e bármiféle pozitív hozadéka? Ellenkezőleg; csak negatív hatása volt, jópár idős embert biztosan eltántorított az oltástól.


"Szerintem a linket se nyitottad meg, szóval bemásolom az árlistát!:)"

Megnyitottam a linked, de regisztrációhoz/előfizetéshez kötött a tartalom, így hagytam a faszba. Amúgyis már a megnyitás előtt tudtam, miről van szó; a vakcinaárak összehasonlítása, azokkal meg képben vagyok, mennyibe kerül.


Örülök, hogy bemásoltad, mert így nyílvánvalóvá válik, hogy a cikked kamuzik. Nem 62 USD a Sinopharm, hanem kb 36 USD, (vagy 30 Euro). Ezt több forrásból ellenőrizheted. A Pfizer sem 14 USD már (12 Euro), hanem a legújabb szerződésben 23 Euro-t perálnak érte. Legközelebb valami frisebb cikket hozz, ne két hónaposat.


Akkor mit gondolsz, annak fényében, hogy emberéleteket mentünk vele, helyes döntés volt a keleti vakcinák beszerzése, vagy sem?

2021. ápr. 25. 16:24
 28/39 anonim ***** válasza:
Szerintem meg te hoz legalább egy cikket! Ne csak össze-vissza lődd az adatokat. Orbánnak biztos megérte, de az emberek bizalma mégse nőtt benne.
2021. ápr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

#28

A 30 Euros Sinopharmról forrás:

[link]

23 Euros Pfizer:

[link]


Az ellenzéknek is biztos megérte a kínai vakcinás petíció. Annyira beégtek vele, hogy már le is szedték. Kínaival meg már majdnem beoltottak 1 millió magyart, ennyire "kicsi" a bizalom iránta.

2021. ápr. 25. 18:13
 30/39 anonim ***** válasza:
Mégis a Pfizerrel oltottak be több embert!
2021. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!