Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pfizer vakcinára várók, ti...

Pfizer vakcinára várók, ti miért csak a Pfizert fogadnátok el?

Figyelt kérdés

Én ezt a vakcinát kaptam tegnap, nekem kizárólag amiatt kellett, mert mentesülni akarok az utazási korlátozások alól, és a legkisebb kockázatú, EMA jóváhagyott cuccot kerestem. Vakcinára is csak Orbán zsarolása után regisztráltam.


Ti mi miatt vártok a Pfizerre? Egészségügyi ok, politikai zsarolás, utazás, vagy egyéb?


2021. máj. 1. 11:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%
Trendi. Most azt mondja a nyugati liberális elit, hogy az a zsír. Csak igazuk van
2021. máj. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Mert remelem olyan mellekhatasa lesz mint a kek szivgyogyszernek :)
2021. máj. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Ha várnék, akkor eü ok, illetve politikai zsarolás miatt tenném.
2021. máj. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%
Mert kínában más szabályok vonatkoznak a vakcina tesztelésére, a szputnyikot véralvadási problák miatt nem kaphatok, modernához nem lehet hozzájutni, tehát maradt a pfizer, ja az astráról meg nagyon sok rosszat hallottam
2021. máj. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Gyógyszerallergiám van, csak Pfizert kaphatok. Ha nem lenne, akkor az oroszt kérném.
2021. máj. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
Orvos vagyok, tehát már rég megkaptam, de én így utólag is csak mrns alapú covid vakcinát fogadnék el
2021. máj. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%

[link]

[link]


Ezek alapján tényleg a kínai a legjobb.

2021. máj. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

Közeli tapasztalat miatt. Két rokonom azt kapta, már a második adagon is túl vannak és semmi bajuk tőle. Antitest vizsgálatot még nem végeztettek, erre még kíváncsi lennék.

Szerintem az lenne a tisztességes, ha mindenki eldönthetné és már a regisztrációkor bejelölhetné, hogy mivel kínálják meg. Így bizony vannak, akik azért nem kérik az oltást, mert nem választhatnak. Most csak azt döntheted el, hogy akarsz-e oltást, vagy nem.

2021. máj. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

Én azért kíváncsi lennék hogy mi alapján.

Oké megértem a gyógyszer allergiást, illetve kiskorút csak azzal oltanak.(bár egyelőre semmi magyarázat nincs hogy orosszal vagy Moderna-val miért ne lehetne akár)

De a többiek pusztán csak a hitből és azokból a semmit érő félinformációkból azt szűrik le hogy csak az a jó? Fölig hogy jelenleg is a kínai vakcina elfogadása küszöbén járunk?(nem mellesleg a WHO részéről ajánlott ez is)

Ahogy minden másban itt is úgy látom hogy 10 millió tudós országa vagyunk, és mindenki mindenhez kivállóan ért.

Még azt is megértem hogy ha valaki nem kéri az oltást, mert én is csak utólag regisztráltam és volt bennem nem is egy kételyt. De az oltásfanatizmus egyszerűen nevetséges...

Mrns, vektoralapú vagy teljes inaktív vírust tartalmazó vakcina. Szerintem egy átlag ember egyiket sem éri pontosan, nem is kell. De az biztos hogy mindegyikkel emberek millió(százmillió)lettek beoltva, szóval ezúton is kérdezem. Mi a gond a többivel?

Orosz a mérések szerint simán pfizer színt. A kínai a szerb mérések szerint 9/10-szer tökéletes, araboknál szintén tökéletes és egész Ázsia azzal lett leoltva ahol már alig van járvány. Moderna meg kvázi ugyan az mint a pfizer szóval én is szívesen várnék a kérdésre a választ.

Bár tudom a marketing mindenek felett, és a média is nagy hatást gyakorol az átlag emberekre de akkor miért nem teljeskörűen tájékozódnak hisz a többiről is jönnek jó hírek. Ismételten nem a kormányi lapokról, azokból nem sok objektivitás van, hanem a világlapokon is.

2021. máj. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Én egyébként simán elfogadtam volna a kínait, ha:

- EP azt szavazta volna meg, hogy a WHO shorlisten szereplő vakcinakat el kell fogadni úgy, mint az EMA-t, és

- WHO már jóváhagyta volna a Sinopharmot nem csak lebegtetnék hetek óta, miközben a moderna-t már bejelentették.


Én fullra a megúszásra akartam menni, csak a diszkriminációs kártya, és az utazás miatt oltattam, de a vektor vakcinák vérrögképző képességét nem tapasztaltam volna meg.

2021. máj. 1. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!