Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó ez nekünk, hogy a magyar...

Jó ez nekünk, hogy a magyar gazdaság romokban, a bérek (legtöbb esetben) mélyen uniós átlag alatti, a lakásárak pedig horrorisztikusak és emiatt egyre később vállalnak a nők gyereket?

Figyelt kérdés
[link]
2021. máj. 2. 16:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%
Szeremcsere azert a c*ganyok korán halnak....
2021. máj. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
31%

A nők akkor sem szülnének gyereket, ha ingyen osztogatnák az újépítésű lakásokat. A szocializmusban ez volt, és az eredménye az lett, hogy csak csökkent a születésszám. Ezerszer el lett már mondva, hogy a jólét csak csökkenti a gyermekvállalási kedvet, és ez a tapasztalati tény.

Egyébként az lenne a legjobb, ha végre az állam mesterségesen legyárthatná a neki kellő embereket, akkor végre be lehetne inteni a folyton a "körülmények" miatt hisztiző férfiaknak és nőknek.

(Lehet lepontozni!)

2021. máj. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért a nők? A gyereket nem a párok vállalják?

Úgy beszélsz, mintha tele lenne a világ nősülni kész, gyereket akaró férfival, csak azok a fránya nők...!

2021. máj. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem értelek. Novák Katalin elmondta, hogy ez a lehetőségek országa, ha akarsz karriert csinálsz, ha akarsz gyereket vállalsz, vagy a kettőt egyszerre, cipeld csak a terheket, és ne panaszkodj, mert ez a nők sorsa!

(Ez irónia volt, bocs.)

Ja, hogy ez mi nem akarjuk. Aztán amikor mindenki bírálta nem is értette, hogy mi a problémája a népnek.

Egyébként ez már nagyon régóta probléma, és az oktatási rendszer átalakításával még inkább kitolják a gyermekvállalást. Egy technikum 5-6 év, egy egyetem 5-6 év. 25 éves lesz egy fiatal, mire kikerül a munkaerőpiacra, és GYED-et sem kap csak minimum 2 év munkaviszony után, tehát eleve úgy van ez kitalálva, hogy 27 éves koránál előbb ne szüljön egy nő. Pedig biológiailag 23-24 éves korban már bőven ideális lenne az első gyermek. Ezek után a legtöbb fiatal vállal egy gyereket, és kész. Aztán jönnek a csokkal meg a nem tudom mikkel, de nagyon szűk réteg tudja csak igénybe venni. Na meg akkor 40 felett lenne a 3. gyerek, azt meg fel is kéne nevelni.

2021. máj. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

"Miért a nők? A gyereket nem a párok vállalják?


Úgy beszélsz, mintha tele lenne a világ nősülni kész, gyereket akaró férfival, csak azok a fránya nők...!"


A nőkkel nem az a baj, hogy akarnak e gyereket. Nem is a fizetésük. Nem is az eszük. A nőkkel összesen egy probléma van. Általában nem szexelnek jól. Semmi más dolog nincs, amiért ők frányák lennének.

2021. máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Akkor szexelj férfiakkal!
2021. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, csak vicceltem. Szoktam trollkodásból szexista lenni. Csak azt nem értem, hogy a nők miért pofáznak bele a férfiak dolgába, mikor nekik a konyhában a helyük.
2021. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!