Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szabadtéren, tehát pl. egy...

Szabadtéren, tehát pl. egy parkban, evés vagy ivás idejére levehetem a szájmaszkot, vagy nem is ehetek ott igazából?

Figyelt kérdés
2021. máj. 11. 07:38
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Leveheted
2021. máj. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Evés, ivás, dohányzás idején nem kell maszk, ahogy sportolás közben sem kell szabad téren.

Azt kell figyelned hogy mindezt hol akarod csinálni. Dohányozni pl. buszmegállóban eleve nem lehet a járványtól függetlenül sem, ha pedig enni-inni akarsz, akkor ne a tömeg közepén tedd! Ha arrébb mész a többiektől és ott eszel az nem gond, ahogy az sem ha saját társaságodban teszed. Most már a vendéglátó helyek teraszain sem kell a maszkot használni. A lényeg az, hogy elkülönüljenek azok akik nem használják a maszkot azoktól akik meg igen.

2021. máj. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Akkor Székesfehérváron miért kaptam két rendőrtől istentelen dorgálást, mert meg mertem inni egy Hellt a belvárosban? Ráadásul huszon-eleje hülyegyerekek voltak.
2021. máj. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
3: Hatalmaskodás.
2021. máj. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Mindenhol leveheted, ahol nincs ávós a közelben. Ráadásul a rendőrök többsége is tisztában van vele, mekkora hülyeség ez a maszkos bohóckodás, ezért pár buzgómócsing ávóst leszámítva akkor se szólnak rád, ha meglátnak maszk nélkül.
2021. máj. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Jogilag nem veheted le még dohányzás vagy egy korty víz idejére sem. Gyakorlatilag persze nem fognak ezért megbüntetni, de a rendeletben nincs ilyen kivétel a maszkviselési kötelezettség alól. A dologban az a legnagyobb hülyeség, hogy ha van 5 méterre egy kávézó, annak a teraszán már leveheted és nem is csak az evés, ivás idejére.
2021. máj. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
hatos ez pont olyan, ami a 20 órás kijárásikor volt. Normálisabb rendőr nem szólt semmit, ha láthatóan igyekeztél valahova, vagy a hozzátartozódat vitted A-ból B pontba, De kollégámat 250 ezer forintra büntették mert a feleségét hazavitte munkából, mivel gond volt a kassza zárásnál és lekéste az utolsó buszt. És hogy miért nem taxit, stb hívott a hölgy? Hó eleje volt, és nem volt miből. (40 km távolság)
2021. máj. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha teljesen értelmetlen az egész akkor miért találták ki,hogy közterületen is kell? Én nem találtam rá észszerű magyarázatot,csak azt,hogy ez szándékos szívatás.
2021. máj. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
#8 pótcselekvés, mint a határzár, hogy nem enged(t)ünk be senkit nehogy "behozzák a vírust", mindezt mikor mi voltunk a legfertőzöttebb ország a környéken.
2021. máj. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
14%
Nem szabad levenni a maszkot. Szívószállal alatta kell átbújtatva inni. Enni is csak maszkban éehet
2021. máj. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!