Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A kalóriákon kívül kell még...

A kalóriákon kívül kell még valamit figyelni fogyáshoz vagy akár gyorsétteremben is ehetek, ha nem megyek a kitűzött kalóriaszám fölé és emellett mozgok napi 1 órát?

Figyelt kérdés
2021. máj. 10. 23:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Alapvetően maga a fogyás a kalóriadeficiten múlik egyedül, igen. De azért nem érdemes mekis sültburiból kimaxolni a keretet, az egészséged érdekében. A fehérjére érdemes figyelni, hogy ne az izmaidat bontsd el, illetve zöldségeket-gyümölcsöket egyél a rostok és vitaminok miatt.
2021. máj. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Alig egy hete kezdtem igazából (soha nem gondoltam volna, hogy erre fogok vetemedni, de a karantén megtettek a hatását :D ) - a kalkulátor szerint 2000 kalóriát kell bevigyek, hogy csökkentsem a testtömegem.


Az utóbbi 1 hétben ebédre szoktam enni visszafogottabban mint eddig, illetve estére gyümölcssalátát (reggelizni nem igazán reggeliztem ezelőtt sem)


Akkor ha jól értem, ha sok gyümölcsöt eszem, simán belfér a gyorskaja, a kalóriahatáron belül.


24/F

2021. máj. 10. 23:36
 3/20 anonim ***** válasza:
45%
Nem jól érted. A banánnak pl. elég magas a kalóriatartalma, meg úgy alapból az édes gyümölcsöké is. Egyél inkább zöldséget.
2021. máj. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%

Sosem értettem azt amit a 3-as ír... hogy a banánnak magas a kalóriatartalma... szerintem pont nem. És laktató is.

Én reggelire megeszek 2 db banánt, ami 200 kalória. És simán elvagyok vele ebédig.

De ha pl zabkását/müzlut eszek, az minimum 300 kalória, és 10 órakor már éhen vagyok halva tőle.

2021. máj. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
4-es én sem, illetve kb. igen, gondolom azért lehet, mert az emberekbe beleverték a cukortól való félelmet, és ott tartunk, hogy már mindenki fél gyümölcsöt enni, mert jujj sok cukor és rengeteg kalória. nagy kár.
2021. máj. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
+1 a banán mellett. Kevés csodálatosabb dolog van, mint a banán. Edd nyugodtan. Én remekül szálkásodok napi 3 banánnal is.
2021. máj. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

A minőségre érdemes odafigyelni elsősorban. Már ha az egészség is fontos, és valójában az a legfontosabb!

Ezzel nem azt mondom, hogy néha ne ehetne az ember olyasmit ami az egészségesbe igazából nem fér bele, de érdemes az ilyesmit, mint például gyorsételek, fehérlisztes , cukros termékek, csipszek stb, háttérbe szorítani.

És emellett előnyben részesíteni, és a legnagyobb arányban fogyasztani teljes értékű élelmiszereket, pl zöldségek, húsok, tojás, olajos magvak, sajt, stb.

2021. máj. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
15%

Én KFC csirkén élve adtam le 15 kilót nemrég - mivel a csirkehús az fehérje. Krumplit nem kértem hozzá, helyette vettem a közértben jégsalátát. Mekivel meg Burger Kinggel ezt nehezebb eljátszani, mert azoknál főleg hamburgerek vannak, aminek nagy része szénhidrát, és a szénhidrátot kell elkerülnöd a fogyásnál.

És persze cukros üdítőt sem kértem hozzá, de például a gyorséttermekben is van valamelyik cukormentes kóla például.


A napi egy óra mozgás az mi lenne? Én intenzíven gyaloglok fél-egy órát naponta, meg heti háromszor futok félórát, lassan, és ez nekem bevált.

2021. máj. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Gyorséttermi kajából is be lehet vinni, de mivel magas a kalória tartalma, keveset tudsz enni belőle és nem fogsz jól lakni.
2021. máj. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A megfelelő étkezés azért lehet fontos, hogy ne járj úgy mint én. 30 kg-ot fogytam, csak a kalóriamennyiséget figyeltem, de továbbra is ettem xarokat. Most skinny fat lettem, úgy nézek ki, mint egy telefosott zokni.
2021. máj. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!