Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Többé nem ehetek tejtermékeket?

Többé nem ehetek tejtermékeket?

Figyelt kérdés

Imádom a tejtermékeket, a sajtokat, a tejfölt, a túrót, mindent.

1 éve voltam egy genetikai táplálkozási tanácsadónál, aki egy gép segítségével összeállított nekem egy listát, hogy mik jók a szervezetemnek, mik tiltólistásak és milyen mennyiségben kell ennem az ételeket. Amúgy is odafigyeltem a táplálkozásra, cukrot, fehér lisztet, nalraforgóolajat már akkor is rég száműztem az életemből.

Ezen a mérésen kijött, hogy a tej és a tejtermékek nem jók nekem, attól hízok. Úgy gondoltam adok egy esélyt a dolognak, ha már elmentem és pár hónapig csinálom rendesen. Működött, finomakat ettem és rendesen lementek a kilók. De nagyon hiányoznak a sajtok, egy jó sajtos pizza, egy rendes lasagne. Úgy érzem nem tudnám életem végéig tartani ezt az étrendet így, de félek, ha elkezdek enni megint hízni fogok.

Sportolok rendszeresen, és odafigyelve enném, de ha tényleg hízom tőlük akkor nem fog számítani. Csomó tejtermékre van egész klassz alternatíva, de a sajtok azok nagyon mások.

Mit tanácsoltok?

Köszi!



2021. ápr. 29. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyél, de módjával.
2021. ápr. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hmmmm... konkrétan mi volt ez a genetikai tanácsadás??


Orvosilag elismert módszer , vagy valami pénzlehúzós hókuszpókusz?

2021. ápr. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ilyen?


[link]

2021. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, ilyenen, amit a 3-as hozzászóló belinkelt.

Nem hiszem, hogy hókuszpókusz lenne, nálam tényleg maximálisan bevált. Csak tarthatatlannak tartom. Hosszútávon.

2021. ápr. 29. 22:44
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem többet ártasz magadnak, ha megvonsz magadtól kedvenc élelmiszereket! Előbb utóbb pszichésen se tesz jót.
2021. ápr. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy teljesen tudománytalan ez az izé... gépestül, módszerestül.


Ha odafigyelsz a mennyisegekre és mozogsz, ugyanúgy tudsz fogyni.

2021. ápr. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tényleg kicsit Fad-nek tűnik. És a legrosszabb, hogy nem lehet csak ìgy kijelenteni, hogy igen ettől hìzol. Ez annál sokkal bonyolultabb folyamat. Viszont most jól megszivattad mahad mert stresszelhetsz egész életed végéih, hogy na, akkor most ezt nem ehetem, mert Iván Gabi az idióta mérőműszereivel ezt hozta ki nekem. Biztos vagyok benne, hogy ennek a módszernek van tudományos alapja, a jövő mindenképpen az, hogy geneteikai alapon, egyedi terápiákkal kezeljék az embereket. De nehéz ezt ilyen egyszerűen ráhúzni a táplákozásodra.

- Szerintem néha megengedheted magadnak és ott van ugyebár a sok vegán, növényi alapú alternatíva is.

2021. ápr. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Huhhh, azért ez gáz, hogy ilyen parasztvakításokat legálisan lehet árulni - mindenféle orvosi végzettség nélkül. :(((((

Genetikai tanácsadás kb. büfé-ruhatár szintű "életmódtanácsadótól"...???

2021. ápr. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vegán pizza növényi sajttal? Egyébként hízni a kalória többlettől fogsz és tényleg nem ajánlatos sok tejterméket enni, de ha néha eszel egy kis sajtot, attól nem fogsz visszahízni.
2021. ápr. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Öhm, menj el egy ORVOSHOZ, ahol normálisan kivizsgálnak, mert ez csak egy fake, pénzlehúzós marhaság.


Ismerősöm is ilyenen volt, a kapott eredmény szerint nem ehet, búzalisztet, krumplit, rizst, mogyorót, tejterméket... Hagyjuk már. Éljen fényen, kb. Hagyjuk már, szánalmas.

2021. ápr. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!