Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bajor Zsóti megmagyarázza ezt...

Bajor Zsóti megmagyarázza ezt is, vagy ez még szóra sem érdemes?

Figyelt kérdés

"Milliárdos lett Rogán Cecília békásmegyeri panelba bejelentett üzleti partnere"


[link]



2021. máj. 11. 12:50
 1/7 A Cenz Ura ***** válasza:
30%

csak írigykedsz libsi


próbáld meg és neked is fog menni!

2021. máj. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A tolvaj a bírónak:

- Bíró úr, ne hallgasson az ügyész úrra, mert csak az irigység beszél belőle!

2021. máj. 11. 13:39
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Álhír propaganda oldalról nem hiteles linkelni


meg sem nyitom -.-

2021. máj. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"meg sem nyitom -.-"


Amiről nem tudunk, az nincs is!

Így kerek a világ, fideszéknél!

2021. máj. 11. 14:41
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
4# nálatok meg úgy kerek a világ, hogy a " Fideszcsaklop"...ez még rosszabb
2021. máj. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17%

De nézzünk egy- két szó szerint "apró" trükköt, hogy Gyurcsány hogyan csinálta, aztán lehet lölőzni, meg a többi....

A mai kormánypártokat korrupcióval vádoló, a parlamentben üzleti tisztességről szónokló DK-s Dobrev Klárát, az Európai Parlament alelnökét 1994-ben vette feleségül Gyurcsány Ferenc. Dobrev a véreskezű egykori belügyminiszter unokájaként maga is a Miniszterelnöki Hivatalban (MEH) dolgozott, a Gyurcsány-féle vagyonszerzésnek ez volt a fő bázisa. A MEH adott például megbízást 1993-ban az Altus Rt.-nek, Gyurcsány cégének, hogy végezze el a Szalay utca 4. alatti, állami tulajdonú ingatlan értékbecslését. Az Altus az épület hatodik és hetedik emeletén lévő ingatlanok értékét 16,04 millió forintban, míg a földszinten lévő ingatlanét 9,794 millió forintban állapította meg.


E becslés alapján 1994. május 26-án a Gyurcsány érdekeltségébe tartozó Aldo Kft. megvásárolta a hatodik és hetedik emeleti ingatlanokat, a földszintiekhez pedig hatmillióért jutott hozzá. Utóbbiakat az állami tulajdonú Közlönykiadó százmillió forintért felújította, a MEH pedig szintén százmillióért visszabérelte azt, mivel ebben alakította ki Gyurcsány a képviselői klubot.


Az Aldo Kft. által megvásárolt ingatlanokat később 45,3 millió forintért az Altus Rt.-be apportálták. Így fest a tisztességes üzleti modell: Gyurcsány egyik cége felértékelte, egy másik cége megvette, majd az Altus mind „megette” – a háromszorosáért apportálva saját likvid cégvagyonába. Az akkori Fidesz szerint Gyurcsány a 45 milliós ingatlant 16 millióért szerezte meg az államtól, és az ingatlanok felújítására fordított állami pénzeket is figyelembe véve, 247,8 millió forinttal gazdagodott „leleményessége” okán.


A másik nagy szerzemény a kormányüdülőből kihasított balatonőszödi ingatlan volt, ezt 1994-ben lízingelte az Altus leányvállalata az államtól, majd azt az állam visszabérelte Gyurcsányéktól. Az aranykorban jól bevált technológia szerint éppen annyiért, amennyi az éves bérleti díj volt. A futamidő végén aztán maradványértéken megvásárolták a villát. A gyakorlatilag ingyen szerzett villát Gyurcsány 2010-ben trükkösen eladta, majd egy harmadik személy majd háromszázmilliót fizetett érte.


Az igazi aranytojást tojó tyúk persze a Motim volt. A későbbi bukott miniszterelnök anyósa, Apró Piroska, az állami tulajdonú Magyar Hitelbank elnökeként hétszázmillió forintos kedvezményes kölcsönnel segítette Gyurcsány cégét a Magyaróvári Timföldgyár és Műkorund Kft. (Motim) privatizációjához.


A több milliárdot érő Altus szorgosan termelte az évi százmilliós osztalékokat tulajdonosának. A DK elnökének vagyonnyilatkozata szerint értékpapírban lévő pénze „alig” kilencvenmillió forinttal gyarapodott 2016 és a 2019 között, míg az Altus Portfólió-kezelő Kft.-től összesen több mint 1,9 milliárd forint osztalékot vett fel négy év alatt.


Az egykori kormányfőt, Bajnai Gordont is igazi vörösbáróként emlegetik, bár az ő vagyonszerzése sokkal láthatatlanabb, mivel üzletemberként az offshore bizniszek adóoptimalizálási folyamataihoz kötődött. Nem állt tőle távol a zsíros állami megrendelés sem, mielőtt a bukott Gyurcsány Ferencet követte a miniszterelnöki székben 2009-ben. A cégbirodalma Wallis nevű zászlóshajóján keresztül megvásárolt és lezüllesztett vállalatok közül a legismertebb a Hajdú-Bét, amelynek számos beszállítóját is egzisztenciális válságba taszította. A Wallis és ciprusi leányvállalatai tulajdonolta Hajdú-Bét több mint ötmilliárd forinttal maradt adósa a libatenyésztőknek, akiknek 2010 után a második Orbán-kormány nyújtott segítséget

2021. máj. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"mivel üzletemberként az offshore bizniszek adóoptimalizálási folyamataihoz kötődött."


Az ugye megvan, hogy manapság minden zsírosabb ügyletet, lélegeztetőgépek, stb. offshore cégeken folyat át a fidesz? Pedig régen ők offshore-lovagoztak a leglelkesebben, aztán kormányon ők lettek az offshore-lovagok.

2021. máj. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!