Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ekkor még Orbán teljesen...

Ekkor még Orbán teljesen simán, intellektuálisan lemosta az egész ellenzéket. Mára miért maradt nagyon kevés ilyen viszontválasza?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=opk7huw9mU4&ab_channel=Vikto..


Ebben a beszédben amit elmond, az teljesen világos és logikus. Teljesen megsemmisítette az egész ellenzéket normális vitában.


Ma miért nincs ilyen? A mai ellenzék lett még nagyobb 0?


Vagy pedig Orbán nem is akar normálisan válaszolni, mert ennyire bulvárról és semmi másról nem szól már a politika? Mi lehet az oka?


(kérem olyanok válaszoljanak akik megnézték a beszédet. Köszönöm!)



2021. máj. 11. 22:12
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
37%

#10 Normális ellenzék amelyik nem hiszi hogy csak azért össze tudnak állni mert mind a hatalmat akarják megszerezni.

Normális ellenzék nem dobja félre az elveit, céljait, a hatalom megszerzés érdekében és nem állnak össze azzal aki ellenében létrejöttek vagy akivel nem olyan régen még egy asztalhoz sem voltak hajlandóak leülni mert fuj-fuj fasiszta.

Normális ellenzék nem kívánja hogy az országának minél rosszabb legyen hátha akkor megbukik a kormány.

Normális ellenzék nem rohangál idegen nagyhatalmakhoz hogy erővel avatkozzanak be az országában a törvényesen a választásokon megszavazott kormányzat eltávolítására.

Normális ellenzék nem mondja mindig pont az ellenkezőjét annak amit a kormány akar vagy tesz, csak amiatt mert azt a kormány mondta vagy tette.

Normális ellenzék nem akarja hogy az országa elveszítse az unióban a szavazati jogát, hogy megvonják tőle az uniós pénzeket csak mert ha annyira rossz lesz az országában élőknek akkor talán majd őket választják.

Aprócska elvárások, más országban van is normális ellenzék, ilyeneket nem kell külön mondani.

2021. máj. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
80%
Ekkor még nem volt ennyire "felperzselt" a hangulat, hisz csak 1 éve volt kormányváltás, és valamennyire az LMP/Jobbik és elégedett lehetett, hisz bukott az "ellenség" ők meg bejutottak először parlamentbe.
2021. máj. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
66%

#11 szép szónoklat lenne ha...

A közös listát a fidesz provokálta ki a kétpárti választási rendszerével. A mensa nézete szerint intelligencia több féle van, butaság csak egy. Ebben a rendszerben alkotott a vezéred egy választási rendszert remélve, hogy a több, különböző világnézet felszalámizza az ellenzéket. Több, mint 10 évig ez be is jött. Aztán az ellenzék rájött, hogy meg kell menteni az országot ettől a rákos daganattól amit fidesznek nevezünk. Tehát ez a megállapítás, nem érv csak egy ócska, kommunista pr szöveg.


A többi sületlenségre nem is reagálok, kérlek pörgesd végig a magyar történelmet a rendszerváltás után és figyeld meg, melyik pártszervezet volt ami uniós pénzek megvonását követelte, melyik volt amelyik a "haza nem lehet ellenzékben" felkiáltással megbénította a parlament munkáját és melyik kezdte el lebontani az ország fővárosát.

2021. máj. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
38%

#13

Milyen kétpárti választási rendszer, öreg?

A Fidesz tudod hogyan provokálta ki, hogy összefogjanak ellene? Úgy, hogy baromi erősek, és esélye nincs a többieknek ellenük külön-külön.

2021. máj. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

Csak az a baj ők nem az emberek érdekében fognak összes, és nem is technikai osszefogasrol van szó.(hanem ideológiai és ertekrendbeli változásokról) Őket a hatalom érdekli csak.



A második bekezdésed is ferdítes és félremagyarazás.

A haza nem lehet ellenzékben nézz már utána a teljes beszédnek. Gondolom te pont az a fajta vagy, hogy ha az oszodi beszédet idezne ide valaki te egyből irnad hogy a teljes beszédet kell nézni.

Az utolsó még hatalmas hülyeség is. Budapestetet nem a Fidesz bontotta le, épp ellenkezőleg. Ők építettek fel 10 év alatt. Ráadásul a leggazdagabb önkormányzat (jó ez a méretéből is adódhat), de persze Kati Geriékenek sikerül ezt is elrontani. Mondjuk igen őt úgy se a város érdekli, hanem hogy előkészítések a 22es hatalomatvetelt.


Na így adjunk nekik hatalmat...

2021. máj. 12. 10:04
 16/39 anonim ***** válasza:
31%

"Csak az a baj ők nem az emberek érdekében fognak összes, és nem is technikai osszefogasrol van szó.(hanem ideológiai és ertekrendbeli változásokról) Őket a hatalom érdekli csak."


Kérdező, de ezt az ellenzéki szavazó nem így látja, hanem "ah, de jó, végre összefognak!!! <3"


Van olyan volt osztálytársam aki egy az egyben mondta hogy az öszödi beszéd "egy bátor tett, hogy bemerte vallani, bezzeg a fidesz ilyet nem mer!" 🙄

2021. máj. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Csak az a hiba ebben. Hogy nem bevallotta. Hanem lebuktak. Kiszivargott a beszéd. Érted a különbséget?

És amik elhangoznak hogy hazudtak az embereknek, meghamisitottak a költségvetést, trükkök százait vetették be, és csodkozelben van az ország, nem kormanyoztak az országot . Ez igaz. Ezt a beszéd nélkül is tudtuk. Ezek vállalhatatlan tettek. Nemzetellenes bűncselekmények. Minimum nem kellene már hogy a kozelet része legyen az illető és társai. Ehelyett őket tennétek vissza most a hatalomba. Gondolkodjatok kicsit.

2021. máj. 12. 10:25
 18/39 anonim ***** válasza:
67%
#17. Szerintem ő érti, az osztálytársa az, aki nem érti.
2021. máj. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
45%

"Őket a hatalom érdekli csak"

Szerintem meg az ország megmentése.


"A haza nem lehet ellenzékben nézz már utána a teljes beszédnek"

Leszarom a teljes beszédet, erre hivatkozva bénították meg a teljes parlamenti munkát.


"Gondolom te pont az a fajta vagy, hogy ha az oszodi beszédet idezne ide valaki te egyből irnad hogy a teljes beszédet kell nézni"

Én 2006-ban kint voltam tüntetni, te ott voltál? Más, ha ennyire rá vagy gerjedve gyurcsányra, hogy mindenről ő jut eszedbe, kérj randit tőle. Komolyan mondom, egy megveszekesett dk-s nem szerelmes ennyire feribe.


"Budapestetet nem a Fidesz bontotta le"

Mint említettem, én ott voltam 2006-ban mindkét tüntetésen, láttam hogy kezdődött. És nem neked fogok hinni, hanem inkább a saját szememnek.


"Ezek vállalhatatlan tettek. Nemzetellenes bűncselekmények"

A fidesz mégis eltusolta miután hatalomra került. Miért is? Jópáran vártuk (hiába), hogy mikor lesz elszámoltatás, ügynök akta felfedés stb de a fidesz még 2/3-al az ölében is csak lapított mint sz@r a fűben ezekben ügyekben. Miért is?

2021. máj. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

#18, igen, így értettem. Köszi!


16-os voltam.

2021. máj. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!