Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony Gergely, hogyan...

Karácsony Gergely, hogyan kaphatott diplomát 2000-ben ha nem csak nyelvtudása, de nyelvvizsgája sincsen?

Figyelt kérdés
Csak nem volt ottan valami turpisság?
2021. máj. 12. 15:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
75%
Ha kósa, németszilárd és a hozzájuk hasonlók miniszterek lehetnek, akkor nem értem mi a gond azzal ha egy értelmes ember, akinek nincs középfokú nyelvvizsgája (amivel sokat nem érne, hiszen ugyanúgy tolmáccsal kommunikálna) főpolgármester és akár miniszterelnök-jelölt lehet.
2021. máj. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
12%

Nincs semilyes nyelvvizsgája. Saját bevallása szerint középfokú szinten beszél angolul, azonban az előzetesen egyeztetett Ecomonist riportra tolmáccsal ment.


Nekem két nyelvvizsgám van, "saját bevallásom szerint" még 3-4 nyelven beszélek "középfokon", valójában 3-4 nyelven "nem vagyok eladható". Többségükben -már- nincs gyakorlatom.


Bizonyos posztokon -ma már- kötelező (kellene lennie) legalább egy világnyelv ismeretének.Az európai állami vezetők 2-3 világnyelven felső szinten beszél.

2021. máj. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:
64%

Légy erős. Én anno 2005ben diplomáztam a Pázmányon. Nem volt előírás a nyelvvizsga. 2205ben... azóta sincs nyelvvizsga de duplaszakos diploma van.

2005 Pázmány. Na most összedőlt a szar felépítményed.

2021. máj. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a Wikipedia azt írja, hogy nincs nyelvvizsgája, akkor nincs. Mondjuk valaki szólna a hivatalos parlamenti adatbázis szerkesztőinek is:


[link]

2021. máj. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
75%
"Saját bevallása szerint középfokú szinten beszél angolul, azonban az előzetesen egyeztetett Ecomonist riportra tolmáccsal ment." Szóval te egy középfokű nyelvtudással gond nélkül nyilatkoznál egy ujságírónak? Vagy miért is lényeges az, hogy tolmáccsal ment? És miért is kellene egy főpolgármesternek folyékonyan beszélnie bármilyen idegennyelven? És miért is fontos szempont akár egy miniszterelnök jelöltnél, hogy beszél-e folyékonyan idegennyelvet? Engem marhára nem érdekelne, hogy beszél-e a miniszterelnök akármilyen nyelven, felőlem néma is lehet ha az ország érdekében hoz döntéseket és javítja az ország belső és külső megítélését.
2021. máj. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
63%

#55


Nincsen középfokú nyelvtudása!


Nem kell szavakon lovagolni....

2021. máj. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:
36%
Azt kérdeztem, hogy TE egy középfokű nyelvtudással gond nélkül nyilatkoznál egy ujságírónak? Nem tökmindegy, hogy van-e vagy nincs nyelvvizsgája? Egy középfokú nyelvvizsgával se nyilatkozgat az ember tolmács nélkül az Economistnak.
2021. máj. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
100%

#57


Rendkívüli helyezetben munkatársaim középfokú nyelvvizsgával nyilatkoztak újságíróknak.


Adott szituációban -hajnali fél 3-kor előbb egy segélyszervezet hívott- a helyi tv rendkívüli adásait meghallgatva, mire a hírügynökségek jelentkeztek már tudtam nekik nyilatkozni, pedig a helyi nyelvből nyelvvizsgám sem volt.


Más dolog, hogy "négyszemközti megbeszéléseken" többnyire nincs tolmács. Személyes kapcsolatok kialakítása közös nyelv nélkül szinte lehetetlen.


Az "átkosban" gyakran megesett, hogy nyelvtudás nélküli párttitkárokat nevezetek ki nagykövetnek. Nem sok hasznuk volt.


Egészen más oka van annak, hogy közös közleményeket, bizonyos nyilatkozatokat állami vezetők saját nyelvükön adják elő.

2021. máj. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
51%

A munkatársaid gondolom nem várost vagy országot vezetnek. Egy helyi TV-nek nyilatkozni "kicsit" más, mint az Economistnak egy ország fővárosának polgármestereként.

Aha, szóval négyszemközti beszélgetéseken nincs tolmács? Hogyne, nagyon valószínű, hogy amikor az angol, vagy amerikai elnök valahova ellátogat, akkor mindenhol tolmács nélkül beszélnek velük. Ahogyan az is nagyon valószínű, hogy ha a kínai, japán, stb. vezető utazik valahova, akkor ők is tolmács nélkül beszélnek mindenkivel (Segítek: nem, nem beszélnek folyékonyan ők se angolul). És még sorolhatnám, hogy hány nagyhatalomnak van olyan vezetője, aki nem beszél anyanyelvi szinten angolul. Márpedig politikában nagyon fontos, hogy tökéletesen megértsék egymást, mert félreértéseknek elég komoly következményei lehetnek.

Nem kell az átkosig visszamenni: Csiszár Jenőt úgy nevezték ki Olaszo-ba, hogy nem tudott olaszul, utána kezdett el tanulni. És nagyon sok országban van olyan nagykövet, aki nem tud az adott ország nyelvén. Szerinted hány nagykövet beszél magyarul azok közül, akik itt vannak? Egyről tudok, lehet, hogy van kettő.

2021. máj. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 A kérdező kommentje:

Tovább lehet menni! Nincs itt semmi látnivaló kérem szépen!


Karácsonynak nem csak az angolt fogják tolmácsolni, hanem mindent amit tennie kell.

Tökéletesen felkészületlen ember. De nem is lesz más feladata, mint hogy tartja az arcát azért amit a globalisták megcsinálnak. (nem fog vele anyagilag rosszul járni...)

2021. máj. 13. 20:19
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!