Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony Gergely, hogyan...

Karácsony Gergely, hogyan kaphatott diplomát 2000-ben ha nem csak nyelvtudása, de nyelvvizsgája sincsen?

Figyelt kérdés
Csak nem volt ottan valami turpisság?
2021. máj. 12. 15:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 anonim ***** válasza:
100%

Írtam én azt, hogy nem tud angulul? Ezt csak te állítottad. Idézeted szerint: Putyin angol tudásának mértéke a világpolitika egyik legjobban őrzött titka.

"Az orosz elnök oroszul és németül beszél, és elmondása szerint angolul is tud beszélni, mely nyelvet egy államfőnek kötelessége ismernie."

2021. máj. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak én állítottam, de szelektíven tudsz olvasni, mert azt érdekes módon nem találtad meg az idézetemben, hogy "In the President’s own words, he can “explain himself in English a little bit,", tehát még ő maga is azt mondja, hogy csak egy kicsit tud. De soha, senki nem látta/hallotta még angolul beszélni.

Tehát továbbra is ott tartunk, hogy rengeteg ország vezető, ilyen-olyan diplomata van, aki nem tud angolul és akár tud, akár nem, akkor is tolmáccsal kommunikálnak, még négyszemközt is - ahogyan ezt te is írtad.

2021. máj. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 anonim ***** válasza:
52%

Mivel privát üzenetekre nem válaszolok, bemásolom ide amit írtál:

"35 év külügyes háttérrel feleslegesen vitázom veled.

Ha nem akarod, úgysem érted meg.

Nagyjából 30 kisebb, nagyobb külképviseleten jártam, többek között néhányan a legnagyobbak közül, ill. jónéhányon dolgoztam. Nem egy delegációs tapasztalatom volt.

Az "átkosban" időnként megesett, hogy nyelvtudás nélkül kiküldtek kádereket azzal, hogy "majd kint megtanulja". Nem kellett pályázni. Elég volt, ha "fentről" támogattak.

Ma már a diplomaták pályázati rendszerében eleve ki sem küldik a pályázatot, ha nem felel meg az adott követelményeknek. A végső döntés pedig a nagykövet kezében van.

Alapvető, hogy vagy az adott ország nyelvét, vagy az adott országra megjelölt világnyelvet tudja a pályázó.

Tehát a dán nyelvet még a Dániába kiküldött diplomatának sem feltétlenül kell tudnia, a nagykövetnek sem.

Ezzel együtt jónéhány általam ismert nagykövet beszélte a helyi nyelvet."


Ezeket már leírtad, én meg reagáltam, tehát felesleges volt újra leírnod.

2021. máj. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 anonim ***** válasza:
Tényleg az volt.
2021. máj. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!