Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért közpénzből építik a...

Miért közpénzből építik a gazdagok magánegyetemét?

Figyelt kérdés

2021. máj. 18. 21:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
34%

7-es milyen kommunista eszmékről beszélsz?

Azt pont a baloldal képviseli Gyurcsánnyal az élen, nemde?


Másfelől meg szakembereket képeznek, akik képesek lesznek komolyabb munkákban is részt venni.

Mivel fizetős lesz, így a gazdaságot is mozgatja, nyilván mérsékelten, de mozgatja.


A nagy imádott nyugatotokon, divat a magánegyetem... Itt miért gond?


Ja mert a balos média mindent megtesz, hogy mindent szarozzon amit nem a Gyurcsanycsapat csinál.

2021. máj. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
42%

"nyugatotokon, divat a magánegyetem... Itt miért gond?"


A nyugati magánegyetemek nem közpénzből épülnek.

2021. máj. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
32%

"Összességéében a közt szolgálja azért."


Hogyan fogja a közt szolgálni, ha csak az igen gazdagok gyerekei járhatnak majd oda ilyen magas tandíjjal? Hogyan profitál ebből az átlagember?

2021. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
40%

12-es tipikus példája vagy annak, aki úgy okoskodik, hogy fogalma sincs az egész témáról megint. Pl Amerikában is a legtöbb magánegyetem élvezi az állam által nyújtott ilyen-olyan támogatásokat. Nem egy elindításában vett részt az állam.


13.-as már leírtam....

2021. máj. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Aztán megtérül az, ha valaki itt tanul? Nincs olyan munkahely, ahol olyan magas lenne a fizetés, hogy megérné ezért 3,7 milliós tandíjakat fizetni.

Ennyit max vállalkozóként lehet keresni, ahhoz meg nem kell Fudan egyetem hogy vállalkozó lehessen valaki.

2021. máj. 19. 02:06
 16/22 anonim ***** válasza:
44%
Megtérül, mivel a gazdagokat felszívja ez az egyetem, így a több lehetőség lesz azok előtt, akik ösztöndíjra pályáznak.
2021. máj. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
70%
#11 arról a kommunista eszméről, ami a Fundan egyetem alapító okirataiban szerepel, miszerint az iskola egyik fő célja a kínai kommunista párt eszméinek a terjesztése. Lehet, ez nem szerepel az m1 híradóban, de tessék kihúzni a fejeket orbán seggéből és körülnézni a világban. Az meg megérne egy külön fejezetet, hogy mi ez a látens homoszexuális vonzódás gyurcsányhoz, hogy mindenről ő jut eszedbe... De erre keress fel egy pszichológust!
2021. máj. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
14: valamilyen állami támogatás egészen más dolog, mint hogy az egész egyetemet az állam építi hitelből
2021. máj. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
65%

"Mivel fizetős lesz, így a gazdaságot is mozgatja, nyilván mérsékelten, de mozgatja."


Hülyeség, a Fudan egyetem ha profitra is tesz szert azt nem a magyar gazdaságba fogja visszaforgatni, hanem a kínaiba.


"A nagy imádott nyugatotokon, divat a magánegyetem... Itt miért gond?"


A nagy imádott nyugaton a magánegyetemeket magántőkéből építik és tartják fent. Nyilván becsúszik néhány állami támogatást is, lévén felsőoktatásról van szó, de te hallottál már valaha is olyan koncepcióról, mint itt a Fudanról? Hogy kínai hitelből, kínai építőcégekkel, kínai alapanyagból elsősorban kínai hallgatóknak építenek egyetemet a hazai diákok lakhatásának kárára (diákváros elfoglalása)?


Egyébként szokj már le az amerikázásról, az USA és Európa ég és föld egymástól. Még a fidesz sem az amerikai egyetemekkel példálózik, te miért teszed? Fals összehasonlítás.

2021. máj. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"nyugatotokon, divat a magánegyetem... Itt miért gond?"

Nem az a gond, hogy magánegyetem. Felőlem nyugodtan épüljenek magánegyetemek, magánpénzekből és adományokból, tehát ne közpénzen, mint ez. Ráadásul kínai hitelre. De a fő gond az, hogy egy undorító eszme és diktatúrát képvisel itt nálunk. Általában nem szoktam egyetérteni Ungár Péterrel, de jól megfogalmazta a parlamentben, hogy a kormány esetleg azt is tudja garantálni, hogy ezen az egyetemen nyugodt szívvel elhangozhat az, hogy a kommunizmusnak 100 millió halálos áldozata volt...?

A hab a tortán, hogy semmi köze a magyar érdekeknek ehhez. Kínaiak fogják a saját fajtájukat taníttatni itt. Az a magyar, aki meg megtehetné ezt a tandíjat, az nem ide fog járni, hanem inkább egy nyugati egyetemre.

2021. máj. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!