Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen szakmájú ember lenne a...

Milyen szakmájú ember lenne a legalkalmasabb miniszterelnöknek?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam, hogy egy mérnök vagy orvos végzettségű (és beállítottságú) miniszterelnökkel nem járnánk-e jobban?

2021. máj. 19. 18:19
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:

Politizálni a hülye is tud. Mondhatnék példákat, de nem kell messze menni. Imádom ezt: egyik jogász ismerősöm is nagyon politizál, és észre se veszi mennyire beszűkült, képtelen más szemszögből megnézni a dolgokat.


A jogászok, közgázosok közt sok az alkesz is.

2021. máj. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
74%

"Az a baj, hogy csak megtanulod a dolgokat, gondolkodni nem tanulsz meg. Ismerek jogászokat, közgázosokat, és egy logikus érvelést nem képesek felfogni, inkább elkezdenek személyeskedni. Mégis valamiféle szellemi elithez tartozónak hiszik magukat, ellentétben mondjuk magyar szakot végzettekkel, pedig azért utóbbiaknak nagyobb rálátásuk van a világ dolgaira. De a közgázosok, jogászok mondjuk minden komolyabb szakon vicc tárgyának számítanak."


Én vagyok a gazdaságis, aki már írt ide. Na akkor akik ideírták, hogy ismernek jogászt, aki hülye, és ezzel oltják az összes jogászt, ők jól érvelnek mi? Vagy te, aki anonimban ideböfögöd, hogy ismersz hülye jogászt, közgazdászt, te tudsz érvelni? Ezek nagy érvek! Ismerem a világ összes jogászának, közgazdászának a 0,000000% át és általánosítok! Okos fiú! A magyar szakosoknak több a rálátásuk? Miért is? Hiányolom az érvelést! Hiányolom a gondolkodást! Talán 8 általánost végezve szidod az egyetemistákat? Ez az oldal tökéletes alap arra, hogy a sok semmit nem elérő szidja azokat, akik legalább egy szakra be tudtak kerülni. Bár nem ismerem az ide írókat, felvetem, mint lehetőséget. Amúgy meg az egyetemista péniszméregetés az úgy működik, hogy az én szakom a király, a tiéd a szar, én vagyok az okos, te a hülye. Már csak az a kérdés, hogy téged bárhová felvettek e valaha, vagy sem!

2021. máj. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
A sok nulla után akart lenni ott egy egyes is.
2021. máj. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: látod, te is elkezdesz kötekedni, ahelyett, hogy elgondolkodnál, van-e valami igazság a dologban. Igazi közgáz/jogász-mentalitás. Gondolom, te is alkesz vagy.
2021. máj. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
74%

„Pont arról beszélek, hogy a "Dr."-től már azt hiszik, k*rva nagy valakik, de igazából orvosin már az elején megmondták, hogy a jogász az nem orvos. Már ha érted a célzást. Szóval, normális, hasznos szakokon semminek nézik őket.”


A jogász nem orvos? Micsoda bölcsesség! Akkor a leendő fizikusnak meg a fizika szak elején megmondják, hogy a háziorvos meg nem tudós?

2021. máj. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
74%

„Utolsó: látod, te is elkezdesz kötekedni, ahelyett, hogy elgondolkodnál, van-e valami igazság a dologban. Igazi közgáz/jogász-mentalitás. Gondolom, te is alkesz vagy.”


Rosszul gondolod.

2021. máj. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
60%

"Szóval, normális, hasznos szakokon semminek nézik őket."

Ja szóval a jogász nem hasznos meg normális? Végül is jogászokkal megy csak az ingatlan adásvétel, a haszonélvezet, a tulajdonvédelem, a birtokvédelem, a szerződések kötése, bérlet, munkaszerződés, vállalkozási szerződés, gazdasági társaságok jogi helyzete, az öröklés, a közbeszerzések, az adózás, a közigazgatás. Mintha jogászok dolgoznák ki a jogképesség, cselekvőképesség, holttá nyilvánítás szabályait, a családi jogot, dologi jogot, öröklési és kötelmi jogot. Sőt az is rémlik, hogy a bűnelkövetők felett is jogászok ítélkeznek a jogászok által hozott törvények alapján...

De tényleg nem hasznos... csak a komplett társadalom omlana össze a jog és jogászok nélkül...

2021. máj. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
0%
Ami azt illeti, az orvostudomány nem egészen egzakt tudomány. De látod, te mint mindentudó dr.-dr.-dr. mindenhez értő, ezzel se vagy tisztában. Erről beszélek. A jogászok/közgázosok ilyenek. Egyébként köztük van a legtöbb alkesz az egyetemeken. (Tapasztalat.)
2021. máj. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
Gyári sori munkás.
2021. máj. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
39-es: Gondolom te is közgász/jogász-hallgató voltál/vagy. Ezt mutatja, hogy nincsenek érveid, csak a lenézés. Tipikus.
2021. máj. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!