Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jelenlegi állás szerint...

A jelenlegi állás szerint német állampolgárok a nyáron nem mehetnek szállodába Magyarországon?

Figyelt kérdés

Szóval röviden összefoglalva: En úgy értelmezem, hogy szálloda igénybevételéhez a magyar védettségi kártya kell.

Nekem van védettségi kártya, így lefoglaltam a nyáron 4 före a nvemre egy szállást a Balatonon, megírtam, hogy van kártyám, de viszont a német barátaim is jönnének, idöközbe be van oltva a phizerrel, de német igazolásuk van róla. Illetve júliusba lenne a nyaralás, addigra valószinüleg lesz az Eu.s zöldútlevelük is, amivel jönnének és ebben is benne van, hogy be vannak oltva. De most visszaírt a szállashely, hogy azt nem foigadják, akinek nincs védettségi igazolványa. Akkor ez lehet, hogy külföldi gyakorltilag nem nyaralhat idén Magyarországon?



#külföldiek nyaralsa
2021. máj. 27. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Ezt nem hinném. De bármilyen országgal csak kölcsönös alapon működik a védettségi kártyák elfogadása, tehát ha addig Németország elfogadja a magyar kártyát, akkor mi is az övéket.


A még nem is létező EU-s igazolás részletszabályai meg még sehol nincsenek kész. Szerintem az elég lesz, ha nem, akkor meg külön igazolással biztos jöhetnek Magyarországra.

2021. máj. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jól értelmezed. Amelyik országokkal van kölcsönösen szerződés egymás védettségi igazolványának elfogadásáról, oda lehet menni, illetve onnan lehet jönni korlátozás nélkül. Valószínűleg csak idő kérdése, hogy az egész EU-ban elfogadják a magyar igazolást és fordítva. Addig viszont nem, leszámítva a speciális eseteket (pl. üzleti utak).
2021. máj. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

"En úgy értelmezem, hogy szálloda igénybevételéhez a magyar védettségi kártya kell."

Nem, nem jól értetted.

Szerinted mire szolgálNA az európai vakcina útlevél ha sikerülne végre az eu-nak összehozni?

A magyaroknak kell a magyar védettségi igazolvány. A külföldieknek meg az kell ami a két ország közötti megállapodásban szerepel vagy szerepelni fog ÉS ha lesz eu-s vakcina útlevél akkor ez is jó lesz.

Lehet hogy a határátlépés előtt online kell majd csináltatniuk a saját oltási papírjuk alapján egy magyar védettségi igazolványt, de lehet hogy simán kihirdetik, hogy a német okirat is elfogadható lesz majd a szálláshelyeken.

"Magyarországra azok utazhatnak be továbbá, akik olyan ország által kiállított védettségi igazolással rendelkeznek, amely a védettségi igazolások kölcsönös elfogadásáról szóló kétoldalú megállapodást kötött Magyarországgal. "

[link]

2021. máj. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit türelmetlenkednek az előttem szólók, az eu-s vakcinaigazolvány sosem volt korábbra ígérve, mint június közepe. Most esetleg kinéz ahhoz képest pár hét késés, nagy dolog.


Ha az kész lesz, lényegtelen, hogy a (németeknél nem is létező) oltási igazolványt a két ország bilaterálisan nem fogadja el.

2021. máj. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4) A németeknél a WHO-s oltási papírját adják a beoltottaknak.
2021. máj. 28. 00:34
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Bocsi kerdezo, nem a te problemadat akarom bagatellizalni (nagyon is megertem a helyzetet), de en ezt az egesz magyar cirkuszt nagyon szorakoztatonak talalom.😁 Azt varom mar, amikor a nemzeti kormany vezette buszke magyar nep egyes tagjai magyar "vedettsegi" igazolvany hianyaban nem nyaralhatnak a sajat orszagukban, mig a "budos" kulfoldiek, a sok orszagban ingyenes negativ teszttel is elerheto EU-s igazolvannyal igen. (Mikozben a vendegszereto magyar nep azt is megszavazta a nemzeti inzultacioban, raadasul sokkal nagyobb aranyban, hogy ide oltatlan vagy "vedettsegi" igazolvany nelkuli kulfoldi be ne tegye a labat. Bar azt cselesen nem kotottek a nep orrara, hogy a hanyatlo EUban ez negativ teszttel is kivalthato, mig nalunk nem.😁) A buszke magyarok meg mehetnek nyaralni a hanyatlo EU orszagaiba (ahova eleg a negativ teszt, bar mar olyan is van, ahova az sem kell). Ez aztan igazan lokalpatriota hozzaallas a nemzeti kormany reszerol.😁
2021. máj. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En a helyedben irnek a szallodanak, ahova foglaltal, es megkerdeznem öket, abrazolnam a helyzetet. En, mint CH allampolgar, partnerom D allampolgar, foglaltam julius elejere Magyarorszagon ket hotelban is szallast. Most, ahogy olvastam kerdesedet, kisse megijedtem, ugy hogy en is irni fogok a szallodaknak.
2021. máj. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!