Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy törvényt ami...

Támogatnátok egy törvényt ami erősen megadóztatja a nagyüzemi állattartásból származó termékeket?

Figyelt kérdés

Tehát a nagyüzemi állattartásból származó hús, tej, tojás nagyon meg lesz drágítva, csak a háztáji marad olcsó.


A háztájinál plusz pont és csökkentett ÁFÁ-jú lehet azon gazdaság terméke, ahol a tehén kint legelhet mindig a mezőn, a disznó tágas ólban él, van labdája, és egyéb játékai, a csirkék pedig egész nap kint rohangálhatnak a réten, mint a hippik.



Mindezekkel együtt a vegetáriánus termékek ÁFÁ-ja csak 5% lesz.



2021. jún. 2. 13:19
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
32%
Ha a vegán termékeket érintő részét kiveszed én akár támogatnám is. Bár azt meg kell hagyni, hogy gazdaságilag hatalmas bukta lenne, és az élelmiszerellátás is gyengülne tőle.
2021. jún. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
8%
teljesen mindegy, a végén úgyis kegyetlenül leölik az állatot, tehát nincs lényegi különbség. Én betiltanám az állattartást kompletten. A kutya vagy egyéb háziállat tartását is elmebetegségnek tartom, hisz egy kisállatot pénzért önző/kapzsi módon elszakítanak a családjától, hogy aztán egy ház udvarán rohadjon egyedül télen nyáron. Pszichiátriai esetnek tartom ezeket az embereket akik pl. halat vagy papagájt tartanak otthon egy szoba közepén. Ezeknek elég lenne egy tamagochi
2021. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Nagyüzemi és nagyüzemi között is vannak eltérések. Tojasnál pl: alternatív tartás. Ugyan nem háztáji, de nem is egy szűk ketrecben vannak. Húsnál pl a picknél van állatjóléti tanúsítványú hús. Ezek ugyan egy kicsit drágábbak, de nem annyira,mint a házi.

Szerintem idővel alap lesz az a szint amire most tanúsítványt adnak.

2021. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
96%

Én eskü nem értem a vegánokat. Mármint pl a vér vegánokat, mint pl a #12.

Ne bántsuk szegény állatokat, meg egyen mindenki növényt. Oké, szép elképzelés. De abba belegondolt már bárki is, hogy pl a növénykártevőket senki nem babusgatja annyira, mint a normális étkezésben előforduló állatokat?? Azok ugye kártevők, sokan permeteznek vagy más módokon védekeznek ellenük. Vannak ugyan bio gazdaságok, de azok drágák is, kevésbé tartósak.

Nem véletlenül védekeznek a kártevők ellen. Azonban ha mindenki csak növényt enne ezek a kártevők is jobban szaporodnának, mert több lenne számukra a táplálék, a bio gazdaság nem lenne fenntartható védekezés nélkül. Azért sokat írtanak ki a nem bio termelők és egyéb háztartások. Ha senki nem írtaná ezeket a rovarokat akkor nagy szaporulat lenne. Tehát ez elkönyvelhető, hogy így vagy úgy de védeni kellene a növényeket. Másrészt mivel a növények a fő élelemforrás nem csak a rovarok a kártevők, hanem ugye bármi ami a termésben jelentős kárt tesz. Ilyen helyzetekben bizony az őzike és a nyuszi ellen is komolyan védekezni kellene, mert mivel mindenki növényevő, nagyobb termőterület is kellene és azt meg pl az állatok természetes élőhelyén lehetne kialakítani. Nyílván lehetne a nyagyobb épületek tetején is művelni, de az nagyon szükségmegoldás lenne, de ott is érintené a madár állományt.

Még nagyobb állatírtás lenne mint most, mert a növényevő állatok kártevők lennének sem mint potenciális élelemforrás.

Szép és jó ez, hogy sajnáljuk szegény állatokat, de a szélsőséges nézetek ha bejönnének és mindenki növényeket enne az ezt hozná magával. Az élelmet védjük. Ugye azért permetezünk, azért védjük a tyúkokat is a ragadozóktól.

Valamint ez a fogságba tartás is...

Tovább tudnak élni fogságban az állatok, próbálják a veszélyeztetett fajokat szaporítani is, hogy ne haljanak ki, mindent megtesznek a biztonságuk és a kényelmük érdekében. Alig éri őket valami stressz. Nem kell tartaniuk a ragadozóktól, a vízhiánytól vagy bármitől. Ha az állatvilágot megnézed szerintem elég brutális az, ahogy egy ragadozó táplálkozik. Az még a jobbik mikor elharapja a torkát és a saját vérében megfullad. Az már a rosszabb, ha eszméleténél van és már elkezdik enni. Vagy pl kígyók esetén akár élve emésztődik. Vagy akár az éhenhalás vagy ha valamilyen állat nem jut napokig vízhez. Mikor eseteg az anya megeszi a saját kölykeit, hogy ne szenvedjenek. A fogságban tartott állatoknál erre nincs példa.

A házi állatoknál is sok felős gazda van aki mellet jól él az állata és boldog. Mennyivel lenne jobb, ha szabadon élnének és harcolni kellene egymással folyamatosan és vadászni az élelemért pl kutyák esetében, mint az hogy esetleg van egy kinti kutya, akivel játszanak, szeretik, etetik, tényleg a család része és nem kell attól tartani, hogy rivalizálás közben esetleg elharapják a torkát.

Tényleg nem igazán értem a vegánok elképzeléseit.

2021. jún. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
14%

14. Te is mondtál néhány hülyeséget. A kígyó gyomrában nem élve emésztődik a zsákmány, mert megfullad két perc alatt.

Továbbá nem egyszer derült már ki, hogy vágóhídon hasonlóan kegyetlen módon végeztek az állatokkal. A kábítás nem mindig működik, van hogy a disznó teljesen magánál van, amikor elvágják a torkát, bedobják a 60 fokos vízbe, vagy a bárány, amikor elkezdik feldarabolni. Sok helyen pszichopaták dolgoznak. Igazából van értelme, ha belegondolsz ki választana ilyen munkát. Rengeteg videó van, amin látni ezeket, továbbá azt ahogy dobálják, rúgdossák a haszonállatokat a vágóhídon.

Így néz ki egy humánus feldolgozás:


[link]


És itt van az, amiről beszéltem, nem könnyű felvételek, úgyhogy aki nem bírja ezeket ne kattintson:


[link]


[link]


Ezek után mondd nyugodt szívvel, hogy a szervezett húsiparral minden oké.

Az én véleményem szerint sokkal szigorúbban kéne ellenőrizni őket, kamerákat kéne felszerelni mindenhova és ilyenek esetén kőkeményen el kell járni. Továbbá az átlagember tudatába is el kéne juttatni, hogy a hús, amit megeszik, milyen halált érdemel és hogy a humánus bánásmódot a fogyasztóknak is meg kell követelni.

2021. jún. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
61%

Bocs, de a hasonló "okosságokat" kitalálóknak lövésük sincs az agrárgazdaság működéséről, sem a mezőgazdaságról. A feldolgozatlan és feldolgozott hústermékek jelentős része EXPORTRA megy. A különféle új sarcok csak a versenyképességét rontaná. Azon túl hogy itthon is emelné a fogyasztói árakat (szerintem az emberek többsége nem lenne túl happy tőle).

A hasonló agymenéseket azok találják ki akik jószágot csak állatsimogatókban láttak. Azoknak akik meg hajnalban kelnek, hogy kiganézzák, takarmányozzák az állományt - olyan munkával amit a gép mellől okoskodó fotelhuszárok egy hétig sem bírnának - ne vedd már el a kenyerét. Köszike!

2021. jún. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 hypno ***** válasza:
73%

#15


Nekem inkább az jött le a belinkelt videókból, hogy az aberrált állatvédők által célzatosan megrendezett jeleneteket vettek fel.


Igencsak furcsa, hogy pont ott van a kamera, és végig követi azt az egyetlen állatot, ami nem pusztult el az áramütéstől és a kivérezteetéstől.


Merthogy normál esetben mire a disznót forrázzák, addigra kimúlt.


Persze a háztáji humánusabb. A "hungarikum" feldolgozási módszer szerint részeg férfiak birkóznak a disznóval, majd amikor sikerül lefogni, akkor torkon szúrva hagyják elvérezni. Ezután leégetik róla a szőrt.

Ha két disznót vágnak, akkor a második végig hallgatja az első leölését.

2021. jún. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
16%
17. Ja, majd a mániákus állatvédők leforrázzák a disznót, meg rajtahagyják a bárányt a futószalagon, hogy tépje szét a gép. Ne szórakozzunk már. Amúgy sem egy állatról van szó. Végig sem nézted a videót valószínűleg. Két külömböző helyről is linkeltem. Mi az, hogy pont ott van a kamera? Oda rejtették a kamerát, ahol a feldolgozás zajlik. Nyilván nem csak akkor volt bekapcsolva, de a felvételeket megvágták. Ezek nagyon gyenge magyarázkodások.
2021. jún. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 hypno ***** válasza:
69%

#18


A cél gondolom szentesíti az eszközt. Vagyis egy kis kegyetlenkedés belefér.


Meg ez a hazug felütés, hogy "tűzforró vízbe lógatják a disznókat, hogy megégjenek és megfulladjanak". Aki ilyet ír, annak lövése sincs egy vágóhíd működéséről, de nem is tájékoztatni, hanem megbotránkoztatni és uszítani akar.


Folyamatosan mozgó odarejtett kamera? Hülyéskedsz? Te tényleg elhiszed?

2021. jún. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
14%
Milyen folyamatosan mozgó? Az egyikben rejtett kamerát használtak, a másikban egy csávó vette fel. Még mindig nevetséges az összeesküvés elméleted. Nem azt kell nézni, hogy a lap mit ír, hanem a videót.
2021. jún. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!