Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy törvényt ami...

Támogatnátok egy törvényt ami erősen megadóztatja a nagyüzemi állattartásból származó termékeket?

Figyelt kérdés

Tehát a nagyüzemi állattartásból származó hús, tej, tojás nagyon meg lesz drágítva, csak a háztáji marad olcsó.


A háztájinál plusz pont és csökkentett ÁFÁ-jú lehet azon gazdaság terméke, ahol a tehén kint legelhet mindig a mezőn, a disznó tágas ólban él, van labdája, és egyéb játékai, a csirkék pedig egész nap kint rohangálhatnak a réten, mint a hippik.



Mindezekkel együtt a vegetáriánus termékek ÁFÁ-ja csak 5% lesz.



2021. jún. 2. 13:19
1 2 3
 21/29 hypno ***** válasza:
69%

#20


Azt értsd már meg, hogy pont a videó az ami célzatos és ezért szükségképpen hazug, mert vagy megrendezett, vagy úgy állít be egyszeri eseteket, mint ha az az általános technológia lenne.

2021. jún. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
48%

#21


Már nem azért, de tényleg érdekes. 1-1 ilyen eset valóban lehet, de hogy pont azt rögzítsék is elég valószínűtlen.

Másik hogy írtad, hogy megrendezett, korábbi hozzászólásaidat is olvasva egyből az ugrott be, hogy vannak olyan filmek, ahol pl a lovat még élve eszi a zombi, attól még az nem történt meg.

A csillagok háborúja sem 2 éves film már és ott is vannak érdekes jelenetek, de tudhatjuk, hogy azok sem valósak, a mai világban meg egyre könnyebb ilyen megbotránkoztató felvételeket csinálni.

Az meg hogy pont az állatvédő vegánok hagynának egy ilyet??

Már nem azért, de én ilyen ügyről rendőrség terén nem hallottam, ti igen?? Mert ha úgy van gondolom nem azért készült a felvétel, hogy csendben kirakják a netre, hanem egy feljelentéhez bizonyítéknak, hogy ez bizony ott mindennapos. Márpedig az nagy port kavart volna a médiában is, hogy ilyen van és ennyire felelőtlenek. De nem találni ilyet, csak 1-1 vér vega mutogatja az ilyen felvételeket.

Akkor most mi is történt??

Vagy trükk az egész, vagy annyira nagy állatvédő, hogy ezt hagyja, feljelentést sem tett, csak kirakta a netre, hogy valakiket hátha meghat és nem eszik majd annyi húst??


Ezt ugye senki nem gondolja komolyan...

2021. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 hypno ***** válasza:
59%

#22


Látod, hogy van aki igen.

2021. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen mindegy, hogy egyszeri eset, vagy sem. A lényeg az ott dolgozók hozzáállása. Amint láthatáttok le se xarják ami történik, legalább megölnék szerencsétlen állatot.

A filmtrükkös baromság meg nevetséges. A zombis fikmekben mindig eltakarja a kérdéses részt valami, vagy pedig a beleket nem veszik egy képen a lóval. A számítógépes animáció pedig rohadtul drága, egy ilyet meganimálni nem olcsó dolog. Plusz ott a live leak. Aki még életében nem látott belsőségeket az menjen és hasonlítsa össze az ott látottakat a videókkal. Ez nem animáció.

Honnan tudod, hogy nem történt feljelentés? Az egyik Német-, a másik Franciaországban történt. Ismered az ottani sajtót?


Ezek még mindig nevetségesen naiv kifogások. A konteósok szintjén vannak.


Nem vagyok vegetáriánus. Szeretem a húst, most ettem egy gyrost. De amit én megeszek, azt saját kézzel le is tudnám ölni. A disznó haszonállat, de attól még élőlény. Ha nekem kéne megtennem a prioritás a humánusság lenne. Hiába próbáltok itt mindenféle nevetséges kifogást találni, a nagyipari húsfeldolgozással igenis vannak gondok. Nem ezek az egyetlen videók, amiket találni lehet. Ilyenkor nem sértődött óvodás módjára konteókat kell gyártani, hogy csakazértis neked legyen igazad, hanem mérlegelni kéne a két véglet között. Birkák.

2021. jún. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
50%

#24

Én meg egy vegán 3méter magas, 10kilós travi vagyok. Látod, ilyen az internet, bármit lehet írni.

Az hogy drága, na az kifogás. Szerinted a vér vegák nem tudnak összedobni világ szinet már milliárdot is estleg, hogy csináljanak 1-1 ilyen rövid filmet.

Az, hogy ott villog a "live" felirat, az mit jelent??

Utólag is lehet szerintem egy videóra berakni, hogy villogjon egy live felirat. Nem tudom feliratos filmet láttál-e már, de ott se egyből nyomják be forgatás közben a betűket kicsi táblákkal.


2 külföldi országban volt 1 ilyen eset. Ha világ szintenen 2 ilyet tudtak mutatni az siker.

Másik, hogy honnan tudod, hogy nem volt ilyen...

Hát basszus, ha egy idős néni nem kap helyet a buszon egy elnyomott külföldi országban is arról is menne egy sajtócikk. Mint mondtam nagy port kavarna a neten, ha az ilyen rendszeres lenne (és valós).


Az meg, hogy nem mutatják... Hát nem fér bele a 12es vagy a 16 os karikába, amiatt nem mutatják a beleket.

2021. jún. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

"Én meg egy vegán 3méter magas, 10kilós travi vagyok. Látod, ilyen az internet, bármit lehet írni."


Nem muszály elhinned, de nem is kéne, hogy egymásról beszéljünk, mert az érvek személytelenül is érvek. Ez inkább csak azt mutatja, hogy mennyire nem tudsz mást felhozni, ezért engem támadsz olyanokat mondva, amik nem igazak, a másik előemberrel meg szopogatjátok egymás himbilimbijét a jó kis konteóitokon.


"Az hogy drága, na az kifogás. Szerinted a vér vegák nem tudnak összedobni világ szinet már milliárdot is estleg, hogy csináljanak 1-1 ilyen rövid filmet."


Ne magadból indulj ki. Teljesen nevetséges azt feltételezni, hogy ilyenért bárki is képes lenne vagyonokat kifizetni. Ugyanazokról az elvakult állatvédőkről beszélsz, akik betörnek a húsgyárba és hozzáláncolják magukat a csirkeszállító kampókhoz ezt levideózva, utána meg sikítoznak, amikor a gép beindul (videó van róla). Ezeknek nincs annyi eszük, hogy még egy valószerűséget megközelítő videót is létre tudjanak hozni. Ráadásul aki egy kicsit is ért az anatómiához látja, hogy ez nem amimáció, hanem valódi felvétel. Biosz szakos voltam, boncoláson is voltam, amit ott mutatnak, az nem animáció. De ha te ennyire meg vagy győződve, akkor nézd át, hogy hol utalna olyasmire a videó, hogy animáltan adják elő.


"Utólag is lehet szerintem egy videóra berakni, hogy villogjon egy live felirat. Nem tudom feliratos filmet láttál-e már, de ott se egyből nyomják be forgatás közben a betűket kicsi táblákkal."


Rá lehet, de aki nem önigazolási kényszeres, az enélkül is látja, hogy valódi felvételekről van szó.


"2 külföldi országban volt 1 ilyen eset. Ha világ szintenen 2 ilyet tudtak mutatni az siker.


Másik, hogy honnan tudod, hogy nem volt ilyen...


Hát basszus, ha egy idős néni nem kap helyet a buszon egy elnyomott külföldi országban is arról is menne egy sajtócikk. Mint mondtam nagy port kavarna a neten, ha az ilyen rendszeres lenne (és valós)."


Ezek nettó baromságok. Nagyon butának kell ahhoz lenni, hogy valaki azt higgye, hogy a sajtó mindent leközöl. Ha most olyan konteós lennék, mint te, akkor azt mondanám, hogy a húsvállalatok megakadályozták az ilyenek leközlését. Magadat járatod le ezekkel az izzadtságszagú kifogásokkal.


Meg most már megtörtént esetekről beszél, nem kamuvideókról, mi ez a nagy páldordulás?


De tessék, itt van még, az Euronews az neked elég nagy hiszti? Ez elég nagy por? Amúgy több féle nézetű embert is megszólaltatnak.


[link]


Beírod, hogy slaughterhouse scandal és sorra hozza ki a hasonló videókat, tehát de, nagy port kavar.

2021. jún. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 hypno ***** válasza:
75%
Könnyen lehet bárki fanyalgó széplélek, amíg tudja, hogy van aki elvégzi helyette bármilyen munka piszkos részét.
2021. jún. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

27. Elvégezném én szívesebben magamnak, de sajnos nincs saját jószágom, meg nem is értek a feldolgozáshoz.

De ez még mindig nem indok arra, hogy miért ne lehetne a szenvedés csökkentésére törekedni egy vágásnál.

2021. jún. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Én alapból a progresszív áfát támogatnák, hogy az alapélelmiszerek áfája legyen alacsony, független a származásától. Viszont állatvédelmi jogszabályokkal a last paragraph-ban leírtakat meg lehetne valósítani
2022. dec. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!