Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg jobb volt Magyarország...

Tényleg jobb volt Magyarországon az élet 2010 előtt, mint ahogy sokan mondják?

Figyelt kérdés

2010 előtt még nagyon fiatal voltam, nem nagyon foglalkoztam a politikával valamint mivel kisgyerekként elég optimistán láttam a világot, ezért nincs komolyabb tapasztalatom a 2010 előtti valós magyarországi helyzettel kapcsolatosan. Ugye mint tudjuk, az idő mindent megszépít.


Viszont sok helyen olvasom és hallom, hogy 2010 előtt sokkal magasabb volt az életszínvonal Magyarországon, a fizetések is viszonylag magasak voltak az árakhoz képest és nem volt ennyire ellenséges egymással a társadalom. Könnyebb volt megélni, nem volt ennyi adó, valamint az utakon közlekedő autók életkora is fiatalabb volt, mint manapság. Több volt az építkezés, sok család, pár épített magának modern házakat, sok társasház épült, valamint egész városnegyedek alakultak ki mediterrán típusú házakkal. Egyes városokban Dubajhoz hasonlítható méretű építkezések zajlottak, valamint optimális légkör uralta az országot.


Arra lennék kíváncsi, hogy ebből mi igaz?

Ti mit tapasztaltok, milyen volt 2010 előtt élni (2000-től kezdve egészen 2010-ig)?



2021. jún. 2. 19:01
1 2 3 4
 21/35 mindentudó99 ***** válasza:
63%
Olyan jó volt hogy akkorát buktak a választáson hogy a fidesz kétharmaddal nyert. Ez mindet elmod. Kár is több szót fecsérelni rá. Ha annyira jó lett volna nem buknak ekkorát. Ennyi.
2021. jún. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
27%

Ó igen, a 2/3 ami igazából még a 40 százalékot is csak alig-alig érte el :D

Hja kérem, csalással kijöhet 40 százalékból simán 2/3.

2021. jún. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
37%
Ma sokkal jobban élünk átlag ember 3-400 nettókat keres. Felénk Békés megyében 2010ben 56-80 ezres fizetések voltak, sokan inkább elmentek 47 ezerért közmunkásnak mint fizikai munkát végezni. Sokan mondták minek dolgozzak úgy is szegény maradok. Azt látták ,hogy aki dolgozik 10-20 év fizikai munkát lerobban, és mellette szegény is. Ma pedig Budapesten aki dolgozik az gyönyörűen sok pénzt tud keresni, 3-400 nettókat, szépen újulnak meg a házak, cserélik le az emberek az autóikat, külföldi nyaralásokra járnak az emberek.
2021. jún. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
82%

Átlagember 300-400 nettókat...Pesten meg a nyugati megyék némelyikében. Nógrádban meg Szabolcsban meg összeteheted a két kezed, ha a nettó 140 ezret megkapod.

Hogy a pénz vásárlóértéke mennyit zuhant az emeléseknek hála, arról meg jobb nem beszélni.

2021. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
64%
Nem dolgoztam még akkor, szóval csak elképzeléseim vannak. Akkoriban volt egy erőltetett fizetésemelés, amit hitelekből fedeztek, ezért lett majdnem csőd 2009-re, szóval attól, hogy valaki jobban él, még nem látja a teljes képet, ha pl. hitelekből él jól. Mostanában kiment vagy félmillió aktív dolgozó, ezért nyilván sokkal magasabbak a fizetések a kevesebb emberre, több a lehetőség. Ez is kicsit félrevezető. Nyilván jobban élünk azért. 5 éve 110 volt a fizetésem, ma 160-170... Simán meg lehet élni egy fizetésből. De alapvetően a gazdasági mutatók nem sokat változtak szerintem 90, sőt akár 60-70 óta.
2021. jún. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
65%
Nem volt jobb, se rosszabb. Pont ez egy nagy gond, hogy semmi fejlődés nincs.
2021. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
56%
Én még emlékszem azokra az időkre amikor nem voltál mérnök és szó szerint 60-70 ezret kapott egy ember, és sokan hó végén már nem volt ennivalójuk. Akkoriban mondták mit sírsz lettél volna mérnök, ehetnél a hó végén.
2021. jún. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem volt magasabb az életszínvonal - sőt. A Fidesz szégyene nem az, hogy rosszabbul élnénk mert szerintem jócskán magasabb életszínvonalon élünk.


Ezzel szemben volt 10 évük ellenzék nélkül, 2/3-ban, rekordhosszú világgazdasági szárnyalás közepette, és ahhoz képest olyan sok előrelépést nem tudnék sorolni. Ellenben akkora itthon a frusztráció és az ellenségeskedés, hogy döbbenet.

2021. jún. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
53%

Mutyizásban a Fidesz speciel magasan veri Kurcsány-pajtást

Az már szót se érdemel, hogy 10 év alatt időarányosan jóval több kárt okozhattak mint a "zemútnyócév", de mindegy is.

2021. jún. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
58%
17 éve ugyanannál a cégnél dolgozok, én inkább annak hiszek amit a saját bőrömön tapasztalok. 2010 előtt kb. mégegyszer ennyit tudtam vásárolni a fizetésemből, több jutott mindenre. Ahogy Orbánék emelgették a fizetéseket, az lihegve futva sem tud lépést tartani az áremelésekkel, szóval én jobban éltem 2010 előtt, pedig ugyanúgy bemegyek dolgozni most is, és elvégzem a munkámat.
2021. jún. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!