Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg jobb volt Magyarország...

Tényleg jobb volt Magyarországon az élet 2010 előtt, mint ahogy sokan mondják?

Figyelt kérdés

2010 előtt még nagyon fiatal voltam, nem nagyon foglalkoztam a politikával valamint mivel kisgyerekként elég optimistán láttam a világot, ezért nincs komolyabb tapasztalatom a 2010 előtti valós magyarországi helyzettel kapcsolatosan. Ugye mint tudjuk, az idő mindent megszépít.


Viszont sok helyen olvasom és hallom, hogy 2010 előtt sokkal magasabb volt az életszínvonal Magyarországon, a fizetések is viszonylag magasak voltak az árakhoz képest és nem volt ennyire ellenséges egymással a társadalom. Könnyebb volt megélni, nem volt ennyi adó, valamint az utakon közlekedő autók életkora is fiatalabb volt, mint manapság. Több volt az építkezés, sok család, pár épített magának modern házakat, sok társasház épült, valamint egész városnegyedek alakultak ki mediterrán típusú házakkal. Egyes városokban Dubajhoz hasonlítható méretű építkezések zajlottak, valamint optimális légkör uralta az országot.


Arra lennék kíváncsi, hogy ebből mi igaz?

Ti mit tapasztaltok, milyen volt 2010 előtt élni (2000-től kezdve egészen 2010-ig)?



2021. jún. 2. 19:01
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
68%

Azt azért sokan elfelejtik h akkoriban gazdasági világválság volt és nem csak ilyen kis országokban volt megszorítás hanem mindenhol.Hogy rosszul kezelték az biztos,de ezt viktor is csak azért úszta meg mert akkoriban kezdett a világ kilábalni a válságból amit azonnal egy 3000milliárdos rablással indított meg.kemény időszak volt de még álmodni sem mert volna senki a mai maffiakormányzásos urambátyám alapú rémálomról...

Nem mellesleg az akkori miniszterelnökök lemondtak,de viktor képes lenne akár polgárháborút is szítani csak h le ne kelljen szállnia a trónjáról...

2021. jún. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy én az 1998-as év körül tapasztaltam azt h a rendszerváltáskori naivitás után elindult az ország egy jó irányba ami a korai kétezres évek körül kezdett zavarossá válni.
2021. jún. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
78%

A válságban mi mái napig benne csücsülünk, és ez már rég nem Kurcsány/Libajnai elqrásának köszönhető...csak ugye a Viktátorban még annyi gerinc sincs, hogy legalább csukott ajtók mögött felvállalja, hogy miattuk van a béka segge alatt az ország. Egyszerűbb ujjal mutogatni mindenki másra, hogy rohadt Kurcsány,rohadt Libajnai,rohadt Brüsszel,rohadt Soros,rohadt az egész világ, de még maga a Jóisten is.


Na ez a nagy büdös magyar valóság.

2021. jún. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 tarkany ***** válasza:
55%
Igaz! Sokkal jobb volt 10 éve a Gyurcsányéknak meg a Bokrosnak!
2021. júl. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Rosszabb volt, mint most! Ez nem a Fidesz dicsőítése, a világgazdasági folyamatok is rosszabbak voltak akkoriban. Sokkal kevesebb munkahely volt 10 -15 éve, és azok is jobban rángatták a melóst. Mindenre kevesebb pénz jutott akkoriban: Egészségügy, műemlékvédelem, közlekedésfejlesztés, építőipar. Az utóbbi években azért felpörgött a gazdaság, többen dolgoznak, ergo kevesebb ember tengődik az állam csecsén.(Persze nem azt jelenti, hogy nagyobb is lett a jókedv az országban). A létbizonytalanság most is ott lebeg a levegőben. Most is van korrupció, és hatalmi gőg, mint akkor. Mindig épp a regnáló hatalmat illik szidni, de a szélesebb néptömegnek én szerintem jobb perspektívái vannak, mint a Gyurcsány-kormány idején.
2021. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!