Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugye, hogy nem csak Budapestne...

Ugye, hogy nem csak Budapestnek, hanem a vidéki egyetemvárosoknak is kellene egy-egy új diákváros?

Figyelt kérdés

A vidéki városokban is megvannak a budapestihez hasonló problémák. Jelenleg sok diáknak az egyetlen lakhatási lehetőséget a már drágává vált lakások jelentik. Vannak kollégiumi férőhelyek, de azok hamar betelnek és többségében régi épületekben vannak. A diákoknak és a már keresőknek, dolgozóknak egymással kell vetélkedniük a bérelhető lakásokért, ami mindenkinek rossz.

Budapest belátta, hogy ezen változtatni kell.

A vidéki egyetemeken tanuló diákoknak is szükségük lenne a számukra megfizethető, összkomfortos, színvonalas, megfelelően nagy életteret kínáló diáklakásokra és új közösségi terekre.



2021. jún. 6. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
A diákvárosoknak természetüknél fogva nagyoknak kell lenniük, hogy működhessenek. Egy egyegyetemes vidéki városban nincs annyi diák és olyan jó tömegközlekedés, hogy érdemesebb legyen egy külterületen felhúzni egy teljesen különálló telepet a meglévő, városközpontban elszórt kollégiumok felújítása, vagy újak építése helyett.
2021. jún. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem, sokkal inkább a diákoknak kéne egy kicsit kevesebb elvárásának lenniük. Egy 100 négyzetméteres lakásban 5 diák kényelmesen elférne, de nekik ez nem elég.
2021. jún. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Hát Budapesten most szerintem jó ideig nem lesz majd semmiféle Diákváros, mert az egész projekt jegelve lesz Karácsonyék akciói miatt. Hiába lenne meg a megígért férőhely az egyetemváros projekttel (Diákváros + Fudan), Karácsony meg Baranyai bohóckodása miatt semmi nem lesz, amíg ők el nem tűnnek.


Ahogy Demszky se tudta soha megépíteni a 4-es metrót, mert állandóan kakaskodott kooperáció helyett.

2021. jún. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

"hanem a vidéki egyetemvárosoknak"


Én nem "vidéki" vagyok, hanem szegedi, debreceni, pécsi, stb.!

2021. jún. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a kormánypárti városoknak kellene ilyen egyetem, a város pénzéből! Hajrá, mutassák meg elvtársak!
2021. jún. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Történetesen tudom, hogy a jelzett problémák már vidéken is nagy gondokat jelentenek. Akkor ha nem egész diákvárosokat, de legalább új kollégiumokat építeni kellene.

Most ugyanazon az ingatlanpiacon osztoznak a diákok, a dolgozók és most már az AirBnB-sek is (vidéken is vannak már).

Lakásban lakó egyetemistákra tudok példákat, 50-55 nm-es 2 szobás lakásokban laknak átlag 5-en diákok. De olyat is, hogy 35nm-en 4-en. Nem jókedvükből. Az 5 diák /100nm még egy jó arány lenne.


Karácsonyék tudomása szerint nem lenne elég férőhely és az építkezés akkor sem indulhatna el hamarabb, ha mindenki egyöntetűen egyetértene a kormány akaratával. A kormány szerint nem így van.

Ebben nem fogok igazságot tenni és szerintem itt mások sem. De nem is erről szólt a kérdés.


Akit megbántottam, attól elnézést kérek, a vidéket nem pejoratív értelemben használtam. Sok várost érint a probléma, nem csak Budapestet. Ahogy kifejtettem, nem csak a diákoknak probléma a jelenlegi lakáshelyzet, hanem egyszerre több csoportnak.

2021. jún. 6. 11:45
 7/10 anonim ***** válasza:

"Egy egyegyetemes vidéki városban nincs annyi diák..."

De van. Debrecenben az orvosi környéke konkrétan olyan, mint egy kis külön város. Bármennyire is hihetetlen, de a nagykörúton kívül is van civilizáció Magyarországon.

2021. jún. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"Lakásban lakó egyetemistákra tudok példákat, 50-55 nm-es 2 szobás lakásokban laknak átlag 5-en diákok. De olyat is, hogy 35nm-en 4-en. Nem jókedvükből."


Hát lakjanak jókedvükből. Ha mindenki szexelne mindenkivel, akkor az se lenne gond, ha 50 nm-en 10-en laknának.

2021. jún. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem. Szükségtelen. Írom ezt vidéki egyetemvárosból.

Miért kellene gettókat építeni? Mindent megkap a városban az egyetemista, amit akar.

2021. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8: Nézd, ha nem érdekel a téma, vagy nem vagy benne érintett, akkor nem muszáj hozzászólni.


9: Akinek gettó, és megteheti, az még mindig bérelhet magának lakást. Probléma megoldva.

Azt biztosan tudom, hogy többen örülnének az ilyen fejlesztéseknek, mint nem. Még az állam építőcégei is jól járnának, mert megbízásokat kapnának.

Akik biztosan nem örülnek (logikusan), azok a lakáskiadók, de nekik ott az AirBnB.

2021. jún. 6. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!