Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha mégis a diákváros épül meg...

Ha mégis a diákváros épül meg az valóban azt jelentené, hogy lejjebb mennek a budapesti albérletek ára?

Figyelt kérdés
Karácsony azt mondta az Atv-ben, hogy azért van az egekben az albérletek ára mert a vidéki diákok nem férnek be a kollégiumokba. Ez valóban így van, vagy csak kampányszöveg?

2021. jún. 9. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Ha Budapest nem ellenzi a projektet, a diákváros mindenképp meg fog épülni az egyetemváros projekt keretében, senki nem akar projektet kollégiumi helyek nélkül.


Ha ellenkezik, akkor lehet, hogy semmi nem fog megépülni ott, hanem megy a projekt másik városba.


Nyilvánvaló, hogy a diákok keresletet támasztanak az albérleti piacon. De a megépülő helyek száma oly csekély Budapest lakásállományéhoz képest, hogy drasztikus változást biztos nem fog okozni.

2021. jún. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az albérletárak csökkenése többtényezős, kereslet-kínálat is befolyásolja, a diákok egy része biztosan kiesne a keresleti oldalról a diákvárossal, de nem csak ők élnek albérletben.

Viszont a végtelenségig így sem emelhetik a bérleti díjakat, mert fizetőképes kereslet kell, másképp nem éri meg a főbérlőnek sem, csilliárdokat senki nem fog fizetni, más termékek árai is nőnek, a fizetések pedig nem nőnek ilyen mértékben. Akinek nem éri meg a hosszú távú lakáskiadás, az később, ha már nem lesznek korlátozások, átállhat rövid távú kiadásra, ha olyan helyen van az ingatlana, hogy ezt megteheti.

2021. jún. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

"Ha Budapest nem ellenzi a projektet"

Milyen aranyos, ahogy a fideszes propagandista hazudozik!

2021. jún. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem duma.


Ugyan ez az Airbnb-vel. A kedvenc újbalos hülyeségem hogy a gonosz airbnb miatt nem lehet lakni Budapesten. Budapesten van kb 950,000 lakás (KSH), az airbnb-n fenn volt tavaly 9700, amikor néztem. Aha, tehát véletlenül sem a szállodatulajdonos nagytőkét zavarja a konkurencia, ami miatt ütik az airbnb-t, hanem a lakásállomány 1%-a okozza a valóban fennálló lakhatási problémát. Agyrém. Közben a budapesti lakásállomány 25%-a üresen áll (azt hiszem ez is KSH volt).


A diákváros 8000 férőhelyet jelent majd. Jelentős, de a BME-nek van 24, a Corvinusnak 11, az ELTE-nek 28, a BGE-nek 17, a Pázmánynak 8, az Óbudai Egyetemnek pedig 13000 hallgatója. Érezhető lesz, biztosan kell ez a beruházás, de érezhető hatása nem lesz szerintem.

2021. jún. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azzal is van probléma szerintem, hogy Budapesten ez egy öngerjesztő folyamat. Minél többet költünk a fővárosra, annál jobb hely lesz (főleg a vidékhez képest), és annál több embert tud elszívni az ország többi részéről, akiknek ugyanúgy lesznek lakhatási igényeik és amivel ismét nem fog tudni lépést tartani a főváros, de a végtelenségig lehet rá költeni a pénzt. Komoly probléma, és nem egyszerű megoldani.
2021. jún. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták.

Az arányok, minden számít, de nem számottevő.

2021. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#5.Ott a pont.

Sokan pont azért mennek vidékre mert nem tudják megoldani a lakhatást a fővárosban, ha kecsegetetetőbb a helyzet mindjárt többen beadják valamelyik pesti egyetemre és máris növekszik a kereslet a férőhelyek iránt, kvázi nem változik semmi. Sőt, a vidék még jobban elnéptelenedik.

Ezért is úgy gondolom hogy a vidéket kéne felzárkoztatni olyan szinten hogy ne jelentsen különbséget az hogy valaki az ELTE-n vagy a Pannon egyetemen tanult, nem feltétlen csak az oktatás hanem gyakornoki lehetőség, céges ajánlatokban vannak elmaradások.

Diákváros maga jó ötlet, de nem fogja befolyásolni 1 átlag diák életét, sem az albérlet árakat. Utóbbi jó lenne ha csökkenne, csak a tehetős réteg tud 150K-t kiadni 1 hónapra + ugye megélhetés. Na most egy orvosszakostól hogy várható el hogy rendesen 8 órás munkát vállaljon, de mondhatnám a mérnöki kart, dettó ez a helyzet hogy egy csomó képzés 1 teljes embert kér...

2021. jún. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A vidék felzárkóztatásához munkahelyek kellenek vidéken, ebben vannak jobb térségek és vannak nagyon leszakadók. Ez magával húzná a továbbtanulási lehetőségek problémáját is.
2021. jún. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Valamelyest igen. Budapestnek a belső gyűrűin van kifejezetten lakásprobléma, ahova az egyetemek és egyetemisták is be vannak szorítva.


A járvány miatt hoppon maradt airbnb-k esete pedig megmutatta, hogy csak néhány ezer új lakás a kínálati oldalon milyen sokkal lejjebb tudják vágni az albérletárakat.


Szerintem rövidtávon mindenképp segítene a dolog, ráadásul érezhetően. Hosszútávon viszont az agglomerációban élők beljebb jönnek egy lépéssel és ugyanott leszünk.

2021. jún. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Amúgy nem értem miért van ekkora hangsúly az egyetemistákon a budapesti albérlet szempontjaban hiszen az albérletek többségét vidéki dolgozók veszik ki mint például én is és nem a diákok.

Meg az is elgondolkoztat miert hiszik a politikusok, hogy a diákok kollégiumban akarnak élni, én is éltem kollégiumban és minden erőmmel azon voltam, hogy albérletbe menjek... Majd az lesz a vicces amikor hirtelen túl sok lesz a kollégium és míg üresen fognak tatongani az albérlet piac meg még jobban telítődik.

2021. jún. 9. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!