Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kire szavazzak, ha nem értek...

Kire szavazzak, ha nem értek egyet se a családtámogatással, sem a többkulcsos adórendszerrel?

Figyelt kérdés

Sem a Fideszes CSOK, babaváró, adókedvezményekkel nem értek egyet. Sem az Ellenzék családi pótlék megduplázásával. Bár utóbbi igazságosabb lenne, mert az minden családosnak jutna, nem csak a 3+ gyerekeseknek és nem lenne ingatlanár növelő hatása, de azzal sem értek egyet. Egyszerűen nekem semmi közöm nincs ahhoz, hogy másnak van-e gyereke, hány van meg stb. ahogy másoknak sincs köze az én magánéletemhez.

Továbbá nem értek egyet az Ellenzék többkulcsos adójával. Azzal értenék egyet, ha lenne valamiféle maximál vagyon, hogy ne jöhessenek létre korrupt oligarcha rosszindulatú sejtburjánzások mint amivel tele van most a Fidesz világa. Azzal viszont nem értek egyet, hogy magasabb adó százalékot kelljen fizetnie annak aki többet keres, sőt. Olyan progresszív adórendszer lenne optimális, hogy ha valaki többet keres, kevesebb SZJA-t és nyugdíjjárulékot kelljen fizetnie %-os arányban. (mert nyugdíjunk úgysem lesz)

Kire szavazzak, és egyáltalán mi vagyok én politikailag ezek alapján? Libsi, konzervatív, keresztény, náci, fasiszta, baloldali, jobboldali, kommunista, muszlim?



2021. jún. 11. 17:27
A kérdező szavazást indított:
Fidesz-KDNP a neked való
Ellenzéki Összefogás a neked való
Mi Hazánk a neked való
26 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Alapítsál pártot, NCS párt, nincs családtámogatás.
2021. jún. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Meg kell nézni melyik párt programjában van több olyan pont ami tetszik,arra kell szavazni, az ellenzéki összefogás program egyelòre titkos, vagy nincs.
2021. jún. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Indulj el a választáson, és szavazz magadra? Ezt nem sikerült saját kútfőből kitalálni? LOL.
2021. jún. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
De van programjuk, lecsukatnak akit csak lehet.
2021. jún. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Senkire.
2021. jún. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Van az a Le az Adók 75%-ával Párt. Ők képviselik ezeket az elveket, szóval rájuk!
2021. jún. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos pont ilyen gonddal küzdök én is. Adok magamnak még némi időt, szerintem te is nézelődj, szerencsére nem holnapra kell meghozni ezt a döntést.
2021. jún. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6%
Aki még 1 utódot sem képes megcsinálni,felnevelni az ne szavazgasson.
2021. jún. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Nekem is hasonlo problemam van kerdezo. En Fidesz szavazo vagyok (voltam), eleinte meggyozodesbol szavaztam rajuk, utobbi idokben mar csak az egykulcsos szja miatt. Bar az ellenzeki szavazok es politikusok egy resze szereti ugy beallitani, hogy a Fideszre csak a "buta, M1en szocializalodo videki surmok" szavaznak, ez nem igaz (bar nyilvan ilyen is van) es emellett meglehetosen kontraproduktiv. En Budapesten elo, magasan kepzett ertelmisegi vagyok, ahogy a kornyezetem nagy resze is, es ok, ahogyan en is, praktikus okokbol szavazunk a Fideszre. Meggyozodesem, hogy az ellenzek (volt) Fidesz szavazok nelkul nem tud gyozni es ahonnan lehetne szavazatokat szerezni, azok mi vagyunk, akiknek egyebkent szinten elege van Orbanbol, viszont az ellenzek es az ellenzeki szavazok kozepretegeket megadoztato tervei ettol visszatartanak. (Az ellenzeki szavazok fejeben hamis kep el a "gazdagokrol". Nincsenek sokan es, ami a legfontosabb, nem fizetnek szemelyi jovedelemadot. Azt a berbol es fizetesbol elo kozepreteg fizeti, akik tanultak es dolgoznak erte es meg is erdemlik azt a fizetest, amit el tudnak erni.) Ha az ellenzeki szavazok es az ellenzeki osszefogas deklaralt celja Orban levaltasa, olyannyira, hogy ezert kepesek toluk teljesen tavol allo nezeteket kepviselokkel is osszefogni, akkor ideje lenne a (volt) Fidesz szavazok velemenyet is figyelembe venni es kompromisszumokat kotni, mert nelkuluk nem fog sikerulni.

Ezt ma talaltam kerdezo:


[link]


Ez elvileg az ellenzek programja, vagy legalabbis egy iranyvonal, ami allitolag meg keplekeny. A honap vegeig elerheto ebben a formaban es pontonkent/alpontonkent lehet visszajelzest kuldeni. Talan annyit megtehetunk, hogy a nekunk nem tetszo pontokat velemenyezzuk, hogy tudjak milyen (mas) velemenyek vannak. Lehet nem lesz semmi hatasa, de ha meg sem probaljuk, nem lehet panaszunk, hogy figyelmen kivul hagynak mas velemenyeket. (Mas. Olyan ez kicsit, mint a kormany nemzeti konzultacioja, abban az ertelemben, hogy ha csak azok toltik ki, akik egyetertenek, honnan tudnak mekkora az egyetertes valojaban. Tudom, hogy iranyitott kerdesek vannak es nem hibaztatok senkit, foleg, hogy en magam sem birtam meg ravenni magam egyszer sem, hogy kitoltsem. Ugyanakkor eljatszottam mar a gondolattal, hogy mi lenne ha egyszer az osszes fanyalgo (magamat is belertve) kitoltene, tobben lennenk, akik nem ertenek egyet.)

2021. jún. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8-as

Sajnos te is lefolyhattál volna az anyád lábáról, eggyel kevesebb tajparaszt lenne. Kár volt azért a numeráért, sokat piált az alkesz apád.

2021. jún. 11. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!