Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kire szavazzak, ha nem értek...

Kire szavazzak, ha nem értek egyet se a családtámogatással, sem a többkulcsos adórendszerrel?

Figyelt kérdés

Sem a Fideszes CSOK, babaváró, adókedvezményekkel nem értek egyet. Sem az Ellenzék családi pótlék megduplázásával. Bár utóbbi igazságosabb lenne, mert az minden családosnak jutna, nem csak a 3+ gyerekeseknek és nem lenne ingatlanár növelő hatása, de azzal sem értek egyet. Egyszerűen nekem semmi közöm nincs ahhoz, hogy másnak van-e gyereke, hány van meg stb. ahogy másoknak sincs köze az én magánéletemhez.

Továbbá nem értek egyet az Ellenzék többkulcsos adójával. Azzal értenék egyet, ha lenne valamiféle maximál vagyon, hogy ne jöhessenek létre korrupt oligarcha rosszindulatú sejtburjánzások mint amivel tele van most a Fidesz világa. Azzal viszont nem értek egyet, hogy magasabb adó százalékot kelljen fizetnie annak aki többet keres, sőt. Olyan progresszív adórendszer lenne optimális, hogy ha valaki többet keres, kevesebb SZJA-t és nyugdíjjárulékot kelljen fizetnie %-os arányban. (mert nyugdíjunk úgysem lesz)

Kire szavazzak, és egyáltalán mi vagyok én politikailag ezek alapján? Libsi, konzervatív, keresztény, náci, fasiszta, baloldali, jobboldali, kommunista, muszlim?



2021. jún. 11. 17:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
Téged meg lenyelhetett volna muterod,hogy legyen egy kis meleg a gyomrába.
2021. jún. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
38%

"Egyszerűen nekem semmi közöm nincs ahhoz, hogy másnak van-e gyereke, hány van meg stb. ahogy másoknak sincs köze az én magánéletemhez."

És nem is kötelez senki a gyerekre, de ne csodálkozz már, hogy plusz támogatást kap az, akinek gyereke van, az ország jövőjéről is kell valakinek gondoskodni, nemcsak a saját kényelmedről.

2021. jún. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!