Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek többsége miért nem...

Az emberek többsége miért nem fogja fel, hogy az a pénz,amit az államtól kapnak, nem ingyen van, hanem az adófizetők pénzéből(sok esetben a sajátjukból amit levont az állam)?

Figyelt kérdés
Mondjuk azután ,hogy mindenféle hitelekkel be lehetett hülyíteni milliókat, én már nem lepődök meg semmin, de ehhez azért nem kell egy nagy észlénynek lenni, hogy ha bármilyen pénzt oszt az állam, azt valahonnan máshonnan kell elvennie (vagy hitelt vesz fel, ami az ország eladósodásához vezethet)
2021. jún. 12. 20:31
A kérdező szavazást indított:
Kádárista agymosáson estek át
Nem volt rendes pénzügyi oktatásuk,alapvető fogalmakkal nincsenek tisztában
Mércét olvasnak/gulyásmarcit néznek,azt hiszik minden ingyen jár nekik és majd mások eltartják őket
27 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem tisztában vannak vele.
2021. jún. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos sokan nincsenek ilyenekkel tisztában. Ahogy például azzal sem hogy a béreket, termékárakat sem a kormány határozza meg.
2021. jún. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Én tisztában vagyok vele azt tudom, de a többieket sem nézem hülyének.
2021. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A pénzügyi oktatás hiánya sok helyen meglátszik. Ez az egyik.
2021. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
8%
Mert ez nem igaz. A pénz akkor keletkezik, amikor az állam azt kibocsájtja, és megszűnik létezni, amikor az állam begyűjti. Az állami költekezést nem az adófizetők fedezik, a befolyt adóra azért van szükség, hogy a totális pénzmennyiséget kontrollálni tudja az állam, ezzel megakadályozva a valuta elinflálódását.
2021. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert mindenki csalni szeretne és többet vissza kapni mint amennyit befizet.
2021. jún. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!