Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt a diákváros hülyeséget...

Ezt a diákváros hülyeséget nem fújják le? Miért nem költik a magyar diákok kollégiumaira a pénzt?

Figyelt kérdés

Az egyetememnek rengeteg kollégiuma van JÓ helyen és nem messze az egyetemtől. Itt fognak élni a nem külföldi diákok az elkövetkezőkben is.


Viszont ezeknek a kollégiumoknak a jó része lepukkant, felújításra szorul.


Ezek mellett az egyetem környékén kellenének új kollégiumok és nem valami félreeső helyen.


Mégis kinek akarják építeni ezt a hatalmas "diákvárost"? Azt képzelik, hogy jobb lesz a diákoknak onnan órákat ingázni, mint az egyetemük közelében lévő helyeken lakni?



2021. jún. 14. 09:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem, nincs rengeteg kollégiua, illetve ezek szinvonala még felújítással se lehet optimális, a férőhelyszám pedig nem növelhető. BME-n például a hallgatók számának kb 20%-ára elegnedő kollégiumi hely van, és a legfeljebb 20-30 ezres ösztöndíból a budapesti 100ezres bérletidíjakra nem futja a diákoknak. Még mindig közelebb van mint bármi ahol megfizethető lenne a lakhatás
2021. jún. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs elég hely a jelenleg létező kollégiumokban.

Pont azért ilyen rosszak a lakásárak is, mivel szeptemberben mindig jönnek a hallgatók, akiknek kell a hely, az egyetemen nincs elég, ahhoz meg hogy tanuljanak albérlet kell, így őket jól lehúzzák az albérlet tulajok.


A diákváros erre szolgálna megoldást, vagy legalább mérsékelné a helyzetet.

2021. jún. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2%
Nem fogjak lefujni es mire megepul, te mar reg nem leszel diak .... nem is ertem miert foglalkozol a temaval?
2021. jún. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
3! " nem is ertem miert foglalkozol a temaval?" NEKED!! nem is kell érteni!
2021. jún. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én már rég nem vagyok diák, és nem laktam kollégiumban, mégis foglalkozom a problémával, mert nem csak a diákokat érinti.

Kevesebb a kollégiumi férőhelyek száma, mint amennyire ténylegesen szükség lenne, erre megoldás kell, ha nem is teljes mértékben oldaná meg a diákváros a problémát, de mérsékelné.

2021. jún. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 hypno ***** válasza:
100%
Szerinted konkrétan melyik egyetemtől lenne messze a Diákváros?
2021. jún. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#1/3

BME-s koliknál maradva Vásárhelyit pl. felújították és vagány lett. Mielőtt milliárdokat pancsolnak el, szerintem jobb lenne kiaknázni a lehetőségeket. Pl. a Baross Gáborra (az egy KJK-s koli, ha jól emlékszem) is ráférne egy alapos festés/vakolás bútorzat csere stb... De a MOL régi épületéről is volt szó, hogy koli lesz belőle (az is ott van az Irinyin valahol), de még ha az az épület nem is alkalmas erre, biztos vagyok, hogy minden egyetemnek külön-külön találnának jobb kollégium helyszíneket mint a jelenlegi.


De persze valamennyire jogos, amit írsz, egyedül a BME-hez talán közel van a Déli városkapu.

2021. jún. 14. 09:53
 8/16 hypno ***** válasza:
100%

#7

"...egyedül a BME-hez talán közel van a Déli városkapu"


Meg a Corvinushoz is, meg az ELTE-hez is, meg a Pázmányhoz is, mert a budapesti egyetemek java része a belvárosban van.

2021. jún. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg kollégium azért nem kerül felújításra, mert az az egyetemek belső költségvetését nyomná. És ilyenkor nemcsak a felújítás maga, ami költség, hanem a hallgatók más helyen való elszállásolása, ami rengeteg költségkülönbözet átvállalásával jár, mert azt nem tehetik meg, hogy most 200-300 hallgatót megfosztanak az oktatástól ezáltal.


Nagy valószínűséggel nemcsak könnyebb, hanem olcsóbb is a diákvárosban kollégiumokat felhúzni, mint belvárosi ingatlanokat megvásárolni és aztán kolivá alakítani. Márha egyáltalán van a környéken eladó akkora ingatlan/telek, ami megfelelhet egy többszáz férőhelyes kolihoz.

2021. jún. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
#3 majd te is foglalkozol a témával, ugyanis a kínai hitelt nem a Télapóbácsi vagy személyesen Orbán Viktor fizeti vissza, hanem te is, meg a gyerekeid is.
2021. jún. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!