Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet az oka annak, hogy a...

Mi lehet az oka annak, hogy a pedagógus társadalmat lenézik az országunkban?

Figyelt kérdés
Nyugati országokban megbecsülik őket, és meg is fizetik. Nálunk miért nem? Miért számkivetettek?

2021. jún. 19. 19:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
63%
Kilencesnek igaza van... Ne olyan üljön egy toronydaruban akit úgy rugdostak át a vizsgán.
2021. jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
33%
Pl azért,mert az én matektanárom az órán festi a körmét.
2021. jún. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 mindentudó99 ***** válasza:
31%
Én azért nem.szeretem őket mert legtöbbjük felsőbbrendűnek hiszi magát mert ő pedagógus. Pedig ez is csak egy szakma.
2021. jún. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
50%

Egy pedagógus annyit ér amennyi hasznot a munkaerő termel akit kitanít. Mivel nálunk a legolcsóbb egyben legsilányabb a munkaerő, ezért a pedagógusokat sem fizetik halálra, ez gazdasági törvény.

Németországban, Svájcban azért fizetik meg jól a pedagógust, mert ott magas GDP-t állít elő a munkaerő.

2021. jún. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
80%
Lehet,hogy sokan ki vannak égve, és nem kedvesek a gyerekekkel. Mert lehet hogy pl egy 3 helyett dolgozik, és ettől kiégett, és lehet,hogy otromba a gyerekekkel. Én egyébként nem tudom. A fizetésüket meg nem a nép szabja meg, hanem gondolom, a vezetők. Amúgy asszem, 1 éve v 2 v 3 még közalkalmazottaknak számítottak a tanárok, tehát amennyit az állami pénzből osztottak nekik, anyni volt a fizetésük.
2021. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%
*amúgy én nem nézem le őket; és sőt, ismerek kifejezetten menő tanárokat
2021. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
78%

"Mivel nálunk a legolcsóbb egyben legsilányabb a munkaerő,"


Orbán Viktor szerint Magyarország versenyelőnye az olcsó munkaerő... 😅

2021. jún. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
38%

Az “idősebb” generáció (40+) azért, mert Kádárék alatt teljesen szabad kezet kaptak a gyereknevelésben, bántalmazás, kicseszés a diákkal stb.

A “fiatalabbak” (a testi fenyítés korlátozása utániak) meg azért, mert a kiégett és mentálisan enyhén sérült tanárok még mindig dolgoznak a munkaerőhiány alatt.

2021. jún. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Én pedagógusgyerek vagyok, legalább 2 közvetlen kollégám szintén, de egyikünk sem a pedagógus pályát választotta. Több olyan embert ismerek, aki elvégezte, de sose kezdett tanítani. A felvételi ponthatár emelése egyfelől jó, de nem elég. A sulikba felszerelés, eszközök kellenek, amiket nem a családoknak és nem a pedagógusoknak saját pénzből kellene finanszírozni. Én tudok olyanról, hogy az önkormányzat verte a mellét a nyilvánosság felé, hogy nem használták fel a sulik a nekik szánt támogatási keretet, miközben le sem osztották, semmit sem kaptak a sulik, pedig kértek. Tudok olyan igazgatóról, aki a suliknak szánt támogatási keretet a saját benzinpénzére költötte, volt egy diriváltás, az új igazgatónál egyből lett pénz fejlesztésre, eszközökre, felújításra. Sztorizhatnék még, a lényeg, hogy komplex változtatásra van szükség.
2021. jún. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
66%
Azzal nincs mit kezdeni, hogy az oktatás anyagát tekintve meg van kötve a kezük. Ám azt kétlem, hogy a módszerek tekintetében is gúzsba vannak kötve tanáraink - magától értetődő, hogy az önkényes, önbíráskodó erőszak nem tartozhat ezek közé. Unokáim iskolás korúak, a saját szememmel, fülemmel érzékelem azt az igénytelenséget, amelyet az iskolákból hoznak haza. A kezdetekkor egyik sem volt képes kommunikálni, nekünk, nagyszülőknek kellett számos módszerrel rábírni őket, hogy idővel hatékony, választékosan, gördülékenyen kommunikáljanak. A helyesírásukat azt szerintem most hagyjuk, - nem szapulni akarom a tanárokat. Azt pedig elutasítom minden porcikámmal - akkor is, ha 2021-et írunk, - hogy elfogadott "oktatási módszer" a diákok internetes linkekkel megszórása minden különösebb tananyag kifejtés, magyarázat nélkül és "tanuljatok". Nem tudom elfogadni, hogy a szülőnek, nagyszülőnek kell - mert erre kényszerítik - elmagyaráznia olyan ismereteket egy tanuló fiatal embernek, amely ismeretekkel a tanárnak kellene felruháznia a tanítványait. Ez nagyjából az a szint, mint ha "magamhoz rendelném" valamelyik tanárt csak azért, hogy menjen el (pl.) számlát nyitni nekem egy pénzintézetnél. Nem az ő dolga, - de nekem sem dolgom olyan dolgokra tanítani a gyereket, amely iskolai tananyag. A mai oktatás szintje - nem maradéktalanul, de túlnyomó részt - igénytelen! És ezért nem is méltányos az irreálisan magas havi jövedelem. Persze az is egyénre szabott, hogy kinek, mi az "irreális", - ezen nincs mit vitatkozni.
2021. jún. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!