Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen következménnyel járt,ha...

Milyen következménnyel járt,ha valaki a 80-as években jó hangosan szidta Kàdár Jánost a villamoson?

Figyelt kérdés
Kimentek a rendőrök? Bemostak neki egyet a rendőrörsön?pénzbúntetés?börtön?
2021. jún. 22. 00:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

A "szerv" se akart balhét, pereket meg főleg.


A Rákosi időből így maradt meg:

"Villamoson utazik két pacák

- Tudod mi a különbség Kína és Magyarország között? Kína mosoly országa, Magyarország még kész röhej.

Odalép egy bőrkabátos ember- És azt tudja az hogy mi a különbs

2021. jún. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Odalép egy bőrkabátos ember- És azt tudja az hogy mi a különbség a villamos és maga között?

A villamos továbbmegy, maga még leszáll velem


Később lájtosabb lett a dolog, vagy inkább sunyibb.

M3rnök ismerős csak annyit rejtegetett a munkahelyén, hogy Kádár se lenne, ha a szovjetek nem hozták volna elő.

Aztán egyre több kifogás lett a munkájával, kirúgták egy hónap múlva, csak máshova még nem vették fel, mert az akkori HR tisztán párt irányítás alatt volt

Nem vették fel marósnak,lskatosmak de srgédmunkasnak sem, az egész Váci úton, ahol minden gyár kerítésére ki volt plakátokva, hogy azonnali felvétel. A gyerekének még brduólogattak a tanárok, hogy munkakerülő az apja.

1 hónap után már közveszélyes munkakerülőnek minősült, ami sima szabálysértés, semmi poltika. Aztán fél év múlva nagy kegyesen felvették valami szar munkára


Azoknak is ajánlom akik egyszerre O1G-znek és diktatúráról beszélnek.


Ez a leglájtosabb diktatúra, mert amúgy tényleg nem b@szogatták az embert.

2021. jún. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Voltak, akik szidták.

Talán nem is magát legfőképpen Kádárt, hanem az egész rendszerről köztudott volt, hogy nem frankó. Az emberek szidták a vezetést, a gyárigazgatót, a TSZ elnököt, még a párttitkárokat is, a rendőrökről nem is beszélve, csak esetleg nem pont a villamoson, annak nemigen lett volna semmi értelme, ma sem ott megy a kajabálás, akkoriban a kocsmákban ment a nagy politizálás, vagy máshol, ha a sör előkerült.

Józanul az ember megpróbált igazodni a lehetőségekhez, mert 56 után világossá vált, hogy örökre be van betonozva a rendszer.

Szidni azért lehetett, lényegében azért engedték a Hofit is, hogy lássa mindenki, lehet itt pofázni, attól még nem változik semmi.

2021. jún. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%

"A húsok, gyümölcsök, zöldségek drágábbak voltak, sokkal kisebb választékkal, ugyanígy a ruházkodás, az utazás, a modern technikai vívmányok (autó, tévé, telefon)."


Hülyeség. Éltél akkor? Olcsóbb (és jobb minőségűbb) volt a kaja, a ruha sem volt drága. Mi az, hogy "telefon"? Azt nem kellett megvenni, ha valaki kapott vonalat (kevés volt, ezért várni kellett rá), ahhoz a Posta adott telefont is, ami az ő tulajdona maradt.

2021. júl. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

[tegnap 19:54]: "Éltél akkor?"

- Négy éves voltam, amikor a rendszer összedőlt. Az számít? Ettől még miért lenne "Hülyeség."?

- Hitler alatt meg egyáltalán nem éltem, mégis tudom, hogy üldözte a zsidókat. Az emberiség egyik nagy találmánya az írásbeliség, mely sok egyéb haszna mellett a történelmet az utókor számára is megismerhetővé teszi.


Azt azért egy Kádár-rajongó egyszer az életben elmagyarázhatná, hogy ha sokkal jobb minőségű volt a kaja és sokkal jobb volt az egészségügyi ellátás (most ez nem került szóba, de ez is rendszeres része a Kádár-nosztalgiának, persze ez is mese habbal), akkor hogy a viharba' lehet, hogy 1990-ben a születéskor várható élettartam 69,33 év volt, most pedig 75 év felett van. Megjegyzem, 1960-ban ugyanez a szám 68,03 év, tehát a Kádár-rendszer óta eltelt 30 évben négyszer annyit nőtt, mint a Kádár-rendszer utolsó 30 évében (ez praktikusan az egész Kádár-rendszer) - ezt azoknak üzenem, akik szerint akkor volt fejlődés, most meg nincs.

2021. júl. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
80%
Villamoson nem hallottam, hogy hangosan szidta volna valaki. De munkahelyeken nyugodtan lehetett már a 70-es években is. Talán csak a párttitkár előtt nem illett.
2021. júl. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%

Azt mondják, a történelmet mindíg a győztesek írják.

Azért hülyeség, mert te nem a tapasztalatod alapján mondod, hanem az alapján, amit itt-ott olvastál.

Ha azt olvasod ma, hogy drágább volt a hús és a zöldség és rosszabb volt az élelmiszer Kádár alatt, mint ma, attól még nekem, aki 30 évet élt abban a rendszerben, van összehasonlítási alapom, ami azt mondatja velem (a pénztárcámmal együtt), hogy nem így volt. Ez számomra nem nosztalgia, hanem tény. Nyilván kisebb volt a választék, de a mai hatalmas választéknak (amit üdvözlök) is csak kis hányadát tudom vagy akarom megfizetni, megjegyzem, Holland rokonaimnál is azt tapasztaltam már vagy 40 évvel ezelőtt, pedig ott nem volt szocializmus.

2021. júl. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

#14, ne kábíts már légyszí.

A lecsó kolbászt azért hívták Fradi kolbásznak, mert ugye Mindent Bele!

Annyi patkányt meg életedben nem láttál, mint én a sörgyárban.


A ruha meg drága volt, az első segédmunkás órabéremből közel 300 óra alatt jött ki egy télikabát!

A műszaki cikkek még drágábbak voltak.


Várni kellett a telefonra, csak tegyük hozzá, hogy 3-10 évet!

Ha! Ha nem volt semmi pötty az életrajzodban.

De egy amerikai hadifogság is az volt, ha az unokatesód disszidált az is.

2021. júl. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

A kérdéshez:

Kapott volna egyet a "sűrített Marxizmussal" (gumibot), esetleg bevitték volna, ahol eljárást indítottak volna ellene közösség előtti izgatásért, vagy eltusolták volna az ügyet, hogy ne vessen rossz fényt a megyére.

1978-ban november 7. előestéjén a haverommal, vidéki nagyvárosban, piásan letéptünk és eltörtünk 3 vöröszászlót, minek okán az éjszakát a városi rendőrségen töltöttük (helyszínelés, kihallgatások, jegyzőkönyvek, stb.). Ki mit gondol, mit kaptunk érte? Ez súlyosabb ügy volt, mint Kádárt szidni a villamoson.

2021. júl. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

#14 "Hülyeség. Éltél akkor? Olcsóbb (és jobb minőségűbb) volt a kaja, a ruha sem volt drága. "

Én éltem akkor. Bementem a boltba és levettem 1 kenyeret az ott levők közül, mert nem volt másféle. Megvettem a létező 3-féle felvágott közül amit anyám kért, vettem mellé 1 szörpöt mert az volt, üdítő csak kevés és drága. A zöldséget, gyümölcsöt a zöldségesnél vettük, darabra, ugyanúgy, mint most és nem volt olcsóbb. Apám zöldségesben dolgozott, ő tudta olcsóbban hazahozni, mert beszállítói áron vehette meg és nem úgy ahogy eladták.

Nem volt elég a pénzünk soha, csak kevesebb volt amiből válogatni lehetett, ezért nem volt olyan feltűnő, mert másnak sem voltak jobb ruhái, másnak sem voltak jobb játékai, cuccai - csak nekünk kevesebb volt. Pedig anyám irodában dolgozott, akkor elég jó keresettel, apám zöldségesben, ő sem kapott akkori viszonylatban rossz fizetést.

Amit keversz szerintem az az, hogy AKKOR az alap dolgokat tudtad megvásárolni és az összes pénz erre kellett, nem volt más amit meg akartál volna venni ugyanabból a havi jövedelemből. Ha most lecsupaszítanád a lehetőségeket és nem költhetnél kábeltévére, internetre, utazgatásra, szórakozásra, millióféle termékre csakis az alap élelmiszerekre, közlekedésre, közmű díjakra és piperecikkekre, akkor ugyanúgy azt éreznéd hogy a zöldség nem is olyan drága. Szimplán nem volt mire költeni a pénzt, ezért látszott többnek.

2021. júl. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!