Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért zavar konkrétan ha az...

Miért zavar konkrétan ha az idei félévre is kiterjesztik a politikusok a nyelvvizsga nélküli diploma szerzést?

Figyelt kérdés
pl.: teljesítménynélküliség, sok időd ment rá, sok pénzed fektetted bele stb stb

2021. jún. 23. 09:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
87%

#19:

Én azt gondolom, hogy akinek a szellemi képességei megvannak ahhoz hogy egy felsőoktatási képzést el tudjon végezni, az egy középfokú nyelvvizsgát is ki tud szenvedni magából. De ahogy fentebb is írtam, nem ez a lényeg, hanem az hogy most kivételeztek egy csoporttal, ezután mindenki joggal verhetné az asztalt hogy őneki miért nem adják oda a papírját.

Messze vezet ez a kérdés hogy miért nincs használható nyelvtudás. Lehet okolni a közoktatás minőségét, a túlterheltséget, az elavult módszereket meg a lustaságot. Sokkal egyszerűbb lenne ez a diplomakérdés is ha bemeneti követelményként határoznák meg, persze ehhez kell megfelelő szintű középiskolai nyelvoktatás.

2021. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
48%

#20!


Nem kell ehhez mélymagyarnek lenned. A vicc az, hogy van egy csomó cég Bp-en, ahol elvárják a nyelvtudást olyan pozícióban, ahol legfeljebb egy emberrel kellene kommunikálnom. A dolgozók többsége magyar. Sokkal egyszerűbb lenne, ha a vezetőség tanulna meg magyarul.

De nem! Legyek szuper szakember és helyettük még én tudjak folyékonyan beszélni egy idegen nyelven.

2021. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
71%

Származásom okán anyanyelvi szinten beszélek németül és eszemben nincs nyelvvizsgát letenni :) Angolból van C1-es sima, de szaknyelvit kérnek tőlünk, így dacára a nyelvtudásomnak, nem kaphatnék diplomát. Szóval én örülök, hogy ha eltörölnék ezt a kötelezettséget, ugyanis semmi kedvem 40 ezret kicsengetni vizsgára.


Ha nyelvtudáshoz kötik a diplomát, akkor biztosítsa az egyetem az ingyenes nyelvoktatást kiscsoportban és több félévben és ne nyelvvizsgát várjanak el, hanem legyen egy idegennyelvű része is a záróvizsgának, ahol a végzős hallgató számot adhat a tudásáról.

2021. jún. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
59%

#23, szerinted aki most sivalkodik hogy ki kell köhögni egy nyelvvizsgát, az az idegen nyelvű záróvizsgával mit csinálna? :D

Amúgy nálunk ingyenesek voltak a nyelvi kurzusok az egyetemen, még kreditet is adtak érte

2021. jún. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Hiába van spanyol, francia, orosz... nyelvvizsgád, ha egy állás például németet követel meg. Vagy mennyivel vagy előrébb egy eszperanto nyelvvizsgával, amit soha az életben nem fogsz használni?


Munkaerőpiac amúgy is szabályozza, hogy az adott pozícióhoz szükséges-e egyáltalán bármiféle nyelvtudás, és azzal rendelkezel-e.

2021. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
42%

Engem nem érint, de baromságnak tartom. Bezzeg a középiskolásoknak a közösségi szolgálat az rendkívül fontos, nem lehetett eltörölni.

Ha úgy is döntenek hogy kiadják a diplomákat nyelvvizsga nélkül, akkor adnák ki csak azoknak, akik tavaly/idén végeztek, de hogy az is megkapja, aki 20 éve befejezte az egyetemet, csak ezért bentragadt a diplomája...

Kicsit elfogult vagyok, én szeretek nyelveket tanulni és már most bőven teljesítettem ezeket a feltételeket, mielőtt beiratkoztam volna az egyetemre, értem, hogy valakinek nem az erőssége a nyelvtanulás, de diplomázásig legalább egy középfokút összehozni olyan bonyolult? Úgy, hogy valaki egy egyetemi szakot elvégzett? És senki nem azt kéri, hogy a legbonyolultabb nemzetközi nyelvvizsgát kell lerakni.

Folyton az a téma, hogy a magyar embereknek mennyire rossz a nyelvtudása, mennyire nem beszélnek nyelveket, hát ezek után annyira sem fognak, ha nincsenek rákényszerítve sem.

Én szépen lassan bevezetném az egyetemi felvételihez is azt, hogy egy középfokú nyelvvizsga vagy azzal egyenlő emelt nyelvi érettségi kötelező. Nem egyik napról a másikra, ahogy azt a múltkor akarták, hanem úgy, hogy pl. megmondanám, hogy azoknak, akik most 9.-be mennek, már kéne az egyetemi felvételihez.

2021. jún. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
65%

4.-jére lett meg a nyelvvizsgám, és mindegyik vizsgám a pandémia alatt volt.A járványhelyzet elég gyenge indok.

Ismerek olyat aki azért nem ment el, mert reménykedett hogy idén sem kell nyelvvizsga majd.. Nekem meg(és még sok embernek) benne van nem kevés pénzem úgy, hogy nem sok köze van a szakomnak az idegen nyelvekhez.

2021. jún. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!