Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban megérte egy 1~2%kos...

Valóban megérte egy 1~2%kos halálozási arányú vírus miatt a feje tetejére állítani a világot?

Figyelt kérdés
2021. júl. 3. 21:12
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
10%
Az a 1-2% nagyon 0.1% alatt van... Tanulj meg matekozni, ha nem, akkor nézz hivatalos adatokat.
2021. júl. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
88%

42, ezigen.. azért mert te ismersz olyat aki tünetmentesen átment rajta, ezért szerinted a létező összes fertőzött tünetmentes :))

Aki ennyire hülye az egyáltalán haza tud találni?

2021. júl. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
83%
#43, az a jó bennetek elmebetegekben, hogy képtelenek vagytok felfogni, hogy nem mindenki olyan minden értelemben depriváltan éli az életét, mint ti. Lehet, hogy te pont nem ismersz Covid-halottat, cserébe fertőzésen könnyen átesettet igen, de ez leginkább az ismerőseid alacsony számának tudható be, nem annak, hogy előbbiek nem léteznek.
2021. júl. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
34%
De most tényleg senki nem élvezte rajtam kívü azt hogy kipihenve ébred nem kell dolgozni lazulhatsz nincs stresz és még pénzt is adnak?
2021. júl. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
4%
Megérte, mert ha nem zártunk volna le mindent, az illuminati egy sokkal erősebb vírust szabadítoittt volna ránk!
2021. júl. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
23%
Ezen én is gondolkodtam. Ha ez a vírus mondjuk 1905 -ben szabadult volna el, az emberek észre se vették volna.
2021. júl. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
50%

#48 Én igen. de amikor leírtam egy kérdésnél, hogy nekem jó volt, mert az összes gyerekem itthon volt és hónapokig együtt voltunk, mikor tudom hogy soha többet nem lesz ilyen, mert már élik a maguk félig felnőtt egyetemista, máshollakós életét, akkor mindenki nekem esett. Mert tilos meglátnod a jót akkor ha valami amúgy rossz helyzet összességében. Szerintük.

Sok embernek nagyon rossz volt ez az időszak, sok válás is lett biztosan a bezártság miatt, meg sok idős ember nem láthatta hosszú ideig a családját. Én is elvesztettem egy közeli hozzátartozómat. De ettől még igenis élveztem hogy nem kellett minden nap bemennünk dolgozni, meg iskolába.

2021. júl. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
Vannak, akiknek megérte (pl. gyógyszergyárak, maszkgyártók, politikusok), és vannak, akiknek nagy veszteséget okozott (pl. repülőtársaságok, vendéglátósok, turizmusból élők jó része). A "mi lett volna, ha" kérdésre nehéz válaszolni. Lehet, hogy sokkal többen haltak volna meg az elején, és több helyen összeomlott volna az egészségügyi ellátás, viszont mostanra már lecsengett volna a járvány, és mi túlélők élnénk tovább a megszokott kis életünket. De az is lehet, hogy lezárások és korlátozások nélkül se lett volna nagy különbség a legtöbb országban, pl. Floridát és Californiát elnézve.
2021. júl. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
28%

48: Nekem igazából az a gondom az egész lezárással, hogy amikor kitalálták, kizárólag azt vették vele figyelembe, hogy a lehető legjobban lecsökkentség a betegek számát. Tavaly márciusban ez így oké is volt, mivel a vírus gyorsan jött és kellett idő, hogy kitaláljanak valamilyen hosszabb távú megoldást.


Ugyanakkor figyelembe kellett volna venni, hogy egyrészt ez egy többváltozós probléma, amiben nem csak a betege száma fontos, hanem az is, hogy például mi lesz azokkal, akik emiatt elveszítik emiatt a munkájukat, vagy milyen hatással lesz a bezártság a fiatalabb generációkra. Tavaly 3 hónap lezárás alatt az is kiderült, hogy a vírus különböző emberekre különbözőképpen hat, tehát például a hatás függ a kortól, a vércsoporttól meg az étkezési szokásoktól is. Tehát például 65 éves A vércsoportú kövér dohányzó férfiként nagy esélyed van a komoly problémákra, míg mondjuk 19 éves sportoló 0 -ás vércsoportú nőként nemcsak, hogy esélyed nincs egyáltalán elkapni, de az oltásnak gyakorlatilag több negatív mellékhatása lesz. Ha mindenképp a lezárás mellett döntöttem volna, én figyelembe vettem volna ezt is és ennek megfelelően különböző embereknek különböző szabályokat hoztam volna.


Arról nem is beszélve, hogy pont a veszélyztetett idősek azok, akik gond nélkül megtehetik, hogy otthon maradnak, mert egyrészt már nyugdíjasok, másrészt eddig se nagyon jártak ki. A fiatalokra viszont ez nagyon nem igaz.


Mivel ezeket éppelméjű ember végig tudja gondolni 3 óra alatt, a politikusoknak viszont ez három hónap alatt nem sikerült (ezúttal a máskor jogosan kritizáló libbantagyú ellenzéknek sem), szerintem jogosnak, sőt kötelességemnek érzem, hogy kiálljak a bullshit policykkal szemben, ami viszont csak úgy volt lehetséges, hogy lezárás és oltásellenes voltam (ezen az oldalon is). A szabadság jobb, mint eszetlen politikát folytatni.

2021. júl. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
49: Köszönöm, hogy leírtad a gondolataidat, én is így vélekedem. Felfrissítő érzés sztoikusan GONDOLKOZÓ embereket látni a mai világban. Őszintén kívánok neked sok szerencsét és szép életet, mert megérdemled.
2021. júl. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!