Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek lesz valaha olyan...

Szerintetek lesz valaha olyan kormány hatalmon Magyarországon, amely az "aktív" emberek jólétére fog törekedni?

Figyelt kérdés

Mindenki a szélsőséges csoportokat próbálja megnyerni magának-nyugdíjasok, vagy épp 25 év alattiak, a köztes korosztálynak meg kb. a kedvezményes hitel az egyetlen ajánlat, de azt is 3 gyerek feltétele mellé kötik. ( ki az aki magyar átlagkeresettel bevállal 3 gyereket+hitelt?)

Elég nagy kiszúrás ez szerintem a társadalom fenntartói ellen, persze lehet mondani, hogy majd egyszer mindenki nyugdíjas lesz, de akkor már nem tudja olyan szinten élvezni az életet az ember...



2021. júl. 6. 17:27
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Neked a fizetésed a nettó béred. Sose a bruttó…
2021. júl. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Nem kellene senkivel sem - mások kárára - megkülönböztetést alkalmazni. Egyszer vagy, voltál fiatal. Egyszer éled meg az aktív kort, - ha nem szól közbe valami, amiért életedet veszíted. És ha már megéled az idős kort, akkor igazságtalannak fogod te is érezni, hogy az életed alkonyán diszkriminálnak hátrányosan, miközben az egész addigi életedet végig dolgoztad, befizettél, levontak tőled minden közterhet, amiért nem alaptalanul vársz valamit cserébe.

Tele van a középső lábam azokkal az emberekkel, akik a saját, rövidtávú pitiáner problémáikon kívül képtelenek mások problémáit is meglátni, átélni! Tele van a középső lábam az olyan emberekkel, akik állandóan összeesküvés elméleteken és más, általuk kiszemelt rétegek diszkriminálásának lehetőségein agyalnak, - az pedig már végképp abszurd, hogy ezeket a kreténségeiket még publikálják is nyilvánosan! Ma azért zokogsz, mert az aktív korcsoport életét éled éppen, de annyi agyad már nincs, hogy esetleg megélheted az idős kort is!

2021. júl. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Én senkit nem diszkrimináltam, sőt pont ezért írtam ki a kérdést, mert van egy olyan igen nagy létszámú társadalmi csoport, amit mindenből kihagynak.

Én az időskortól semmit nem várok, akkor már elfogadnám ezt a végtelen mókuskerék életet, de amíg fizikailag, szellemilleg a csúcson vagyok szeretném élvezni az életet, és azt amiért dolgozom. Bizonyos szintig ezért tud tenni is az ember, ugyanakkor vannak olyan korlátok, amiket egyénileg nem tudsz átugrani.

2021. júl. 7. 09:29
 24/26 anonim ***** válasza:
MINDENKI szeretné kohozni a legjobbat a saját életéből, - etikátlan, hogy mindenki azt várja el, hogy a saját értékrendjének, érdekeinek feleljenek meg mindig mások. A gyomrom fordul fel ettől a szemlélettől!
2021. júl. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Te valamit nagyon félreértettél. Én arra céloztam, hogy ha nem felelsz meg az "elvárásoknak", nem vagy 25 év alatti, nyugdíjas, vagy 3 gyerekes, akkor olyan mintha nem is léteznél, vagy mintha robot lennél, akinek soha nincs szüksége semmire, miközben jelentős részben neked köszönhető, hogy működik az ország, hisz te vagy az aktív dolgozó ember.

Persze lehet azzal jönni, hogy ott lesz majd a nyugdíj, de akkor már túl van az ember az élete jelentős részén, örülhet a jól megérdemelt pihenésének, és ezzel ki is fújt...

2021. júl. 7. 09:52
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem érzem rossznak a helyzetünket, nem keresünk kiemelkedően a férjemmel (én 255e, férjem 380e) mégis van lakásunk (hitelből -havi 71e-, nem CSOK), egy 3 éves középkategóriás kombi és egy 12 éves újonnan is alsó-alsó kategóriás kisautónk (nem hitelből). Évente tudtunk menni nyaralni, élelmiszerből sem a leggagyibbat vásároljuk, nem járunk szakadt ruhákban, tudunk félretenni minden hónapban, amit a hitel előtörlesztésre ill. váratlan kiadásokra szánunk. Járunk étterembe, szórakozni, kirándulni.

Amit nem csinálunk: nem veszünk meg mindent amit meglátunk mert másnak is van, nem lakunk 2x akkora lakásban mint amire szükségünk van, nincs 3x annyiba kerülő autónk mint amilyet fent tudunk tartani, nem veszünk telefont, tv-t, kiskutyafülét hitelre mert az menő. Én pl. dolgozni is vonattal járok, mert nem derogál várni az állomáson.


32 éves vagyok, ami ugye nem 25 éves kor alatti, nem nyugdíjas és 3 gyerekem sincs. Idén születik az első… Abszolút nem értem mire akarsz kilyukadni. 2 ember ha ésszel él bőven tud boldogulni az életben. Nyilván nem élhet mindenki luxusban, de nekem ez nem fáj, mert én elégedett vagyok azzal amit elértünk.

2021. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!