Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Olyan értelemben magyarnak...

Olyan értelemben magyarnak érzed magad, hogy kötődsz az itteni kultúrához, társadalomhoz, mentalitáshoz, vagy nem? Miért? Ha nem kötődsz, milyen más országot képzelsz el magadnak ideálisnak és miért?

Figyelt kérdés

2021. júl. 12. 19:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
88%

Magyarországban születtem, de egyáltalán nem szimpatizálok azzal, hogy a magyar nép ilyen buta, hogy engedi hogy megvezesse saját magát immár 11 éve mindenféle életszerűtlen Sorosozással, migránsozással…stb.


30 éve lehetünk újra szabadok, de csak a magyar nép akarja visszaépíteni a diktatúrát.

2021. júl. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
60%
Én a Fideszre szavazok, de a Sorosozás és a migránsozás nekem sem tetszik.😖
2021. júl. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
66%
Utálom magyarországot, amint tudok elköltözök ebből a fertőből! Rohadjon ki a bele az összes orbánista gyökér elvtársnak!
2021. júl. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
25%
Hát ha az RTL híradót nézném én is depressziós lennék az tény.
2021. júl. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem.

Vannak dolgok, amiket szeretek a magyar kultúrában (például nagyon szép költészetünk van), de sose éreztem igazán magaménak Magyarországot. Sose tudtam hozzá igazán kötődni, már gyerekként is jobban érdekeltek más országok.


Öt éve költöztem el Magyarországról és az egyik fő motiváció az volt, hogy egy olyan országban éljek, ahol a fentiek mindegyike megfelel az én igényeimnek és vágyaimnak. Elég sok más hely vonz leginkább a kultúrája miatt (Olaszország, az Egyesült Királyság, skandináv országok, Japán, Ausztrália, Oroszország, Hollandia), de huszonkét évesen végül az Egyesült Királyságba költöztem, majd innen költöztem át Dániába két évvel ezelőtt.

27/N

2021. júl. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Aha.
2021. júl. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
70%

Ilyen beteg ország csak egy van Európában, aki elhiszi azt, hogy egy 9X éves öregember ‘támadja’ Magyarországot, aki bedől a sok alaptalan rágalmaknak, a narancsosok, akiket nem zavarja a jachtozás, qrvázás, meleg orgiázás, és mindig hisznek a keresztény kormányban. Orbán megosztotta a társadalmat, utálat, gyűlölet van az országban, mindkét oldalon. Visszahaladunk az időben.


Gratulálok nektek eszetlen orbánisták, tönkreteszitek Magyarországot egyétek meg amit főztetek, én már nem leszek itt a pusztuláskor.

2021. júl. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
84%

Mindenki olyan kultúrához, mentalitáshoz és életérzéshez kötődik, amivel a legjobban tud azonosulni. Én a magyar kultúrával, mentalitással, és életérzéssel kicsit sem tudok azonosulni, és soha életemben nem is igazán kötődtem hozzá semmilyen szinten. A fidesz annyit ért el nálam ezzel a nemzeti népneveléssel, hogy ameddig 2010 előtt csak simán kicsit sem érdekelt ez az egész magyarság meg magyar öntudat dolog, 10 évnyi erőltetett hazafias retorika után, mostanra szándékosan kerülök mindent ami magyar és hazai.

Mivel ha valamit erőszakkal akarnak lenyomni az ember torkán, attól hamar megundorodik. Mindemellett, hasonlóan az egyik előttem szólóhoz, a magyar konyha, éghajlat, és populáris kultúra is elég távol áll attól, ami az én világom.


Csak hogy a kérdés másik felére is válaszoljak, a skandináv/északi , illetve a távol-keleti kultúrákkal tudok azonosulni a legjobban. Ezekhez sokkal jobban is kötődök, mint a magyarhoz valaha is.

2021. júl. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
15%
Jaj ,ez jó hír.
2021. júl. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötődöm, ez már nagyon kezd távol lenni tőlem, és nem jó ez az irány.
2021. júl. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!