Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért van az a...

Magyarországon miért van az a mentalitás, hogy csak pár munkával lehessen normálisan élni, a társadalom 95%-a meg örüljön, hogy van mit enni-e a hó végén?

Figyelt kérdés

Jó nézzük, mindig azt írják legyél, mérnök, legyél orvos, legyél programozó, legyél kiváló szakmunkás stb...

És miért hangoztatják azt ,hogy csak akkor érdemelsz megélhetést ,hogy ,ha ezekbe a munkaköröket végzel.

A lényeg, miért mondja azt egy átlag magyar, az átlag munkákra, hogy örülj van enned: ilyen munkakörök pl.: tanár, óvónő, rendőr ,tűzoltó ,ápoló, keleti gyárimunkás, kisbolti eladó, állatgondozó, traktoros,postás stb....

Olyan munkák ami nélkül összedőlne a társadalom, miért mondjuk mi magyarok ,hogy az ország, 5%-a érdemel normális bért, a többi meg csak munkát?


Akikről előbb írtam orvosok ,mérnökök, kiváló kőművesek én nem sajnálom tőlük a fizetésüket, mert megérdemlik, tanultak, fontos munkát végeznek. Tisztelem a tudást, a szorgalmat, a gondom azzal van a gondom ,hogy az átlagember alig él meg.


Pl.: itt vitába keveredtem több emberrel akik elkezdték ,hogy az átlag melós nem érdemel megélhetést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Ez is érdekes példa: itt meg elkezdtél szidni a tűzoltókat, hogy ennyi fizetést érdemelnek, mert nem termelnek GDP-ét a tűzoltók. 7 éves gyakorlattal 200 óra havi munkával 160 nettót kapnak.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__97..


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__97..

De még tudnék linkelni


2019. ápr. 18. 13:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Mindenkinek a saját felelőssége a pályaválasztás. Leérettségizel, 18 éves vagy, ekkor minden képességed megvan a döntésre. Én kihagytam egy évet, és inkább csak azon gondolkoztam, hogy a következő 50 évben mi a francot akarok csinálni. Dolgoztam szalag mellett, jó szar volt, inkább továbbtanultam.


Hogyha az állam nyakába akarod akasztani a problémáidat, akkor legyél tanár, ovónő, rendőr, tűzoltó, ápoló stb, hát ugye pont ezeket soroltad fel, nem furcsa? Dehát aki megbízik az államban, az így jár. Zavar ez valakit? Megszavaztátok, akkor biztos örültök neki.


A többi felsorolt meg szakképesítést sem igényel. A továbbtanulás államilag támogatott. Nem muszáj agysebésznek menni, lehetsz egyszerű villanyszerelő is 1 éves OKJ képzéssel, az is többet keres, mint az átlagbér. 1 éves kurzus teljesíthetetlen? Komolyan? Itt vagyunk a 4. ipari forradalom szélén, minden primitív munka automatizálva lesz, és aztán 20 év múlva lehet pislogni, hogy árufeltöltőkre nincs szükség. Életveszélyes szakképzetlennek maradni, felelőtlenség.

2019. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%

Az a baj, hogy alapvető dolgokkal nem vagy tisztában.

1.Nem kell senkinek mérnöknek lennie, de akkor nem is kell a német színvonalat elvárni.

Hidd el, Németországot nem a mosogatók építik, hanem a mérnökök, egyebek, náluk nem is véletlen, hogy nem a mérnökből van hiány.

2.Ez a legnagyobb vicc, hogy havi 130 ezer forintot keresnek, de még mindig ott bohóckodik, ahelyett, hogy elmenne dolgozni.

Magyarországon ma mindenki csinál mindent, csak dolgozni ne kelljen.

Mérnök nincs, szakmunkás nincs, de van helyette közalkalmazott, rendőr, tűzoltó, portás, biztonsági őr stb.

A magyar átlag inkább ül otthon havi 50 ezerért, minthogy elmenjen dolgozni 250 ezerért.


Itt kezdődik a baj.

Majd ha mindenki felemeli a seggét, akkor majd lesz jó fizetés, gazdaság stb.

Ez így nem megy, hogy mindenki a többire vár, hogy termeljék ki helyette, te meg majd 300 nettóért ülsz bent a portán...

2019. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Utolsó!

A tűzoltó is akkor bohóckodik munka helyett 130 nettóért azt írod? Tudod mit csinálnak a tűzoltók?

2019. ápr. 18. 13:35
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

Ha ott van 130 nettóért, akkor bohóckodik.

Értelmes ember ennyi pénzért nem megy tűz közelébe.

2019. ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Te normális vagy? Inkább meg kéne becsülni és tisztelni őket, hogy ilyen alacsony fizetésért, lásd mentősök, tűzoltók még valaki dolgozik. Nem ,hogy bohóckodnak, nem tudom neked lenne lakástüzed, akkor is bohóckodásnak neveznéd?
2019. ápr. 18. 13:41
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Azért keresnek annyit, mert nem tanultak meg kiállni magukért, és nem is hajlandóak felállni. Tűzbe hajlandóak menni, munkát váltani nem.


[link]


Nincs óvónő: 500 ezer. Tessék.

2019. ápr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Azt is felfogott ,hogy ez egy nagyon rossz közbiztonságú környék, rossz neveltetésű gyerekekkel?
2019. ápr. 18. 13:53
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Ja, tehát se az állami alkalmazottak fizetése, se a közbiztonság nem az állam feladata, hanem az enyém, mi? Köszi.
2019. ápr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

Itt nem erről van szó, hanem arról, hogy pont ezért nem emelik meg a fizetésük, mert tudják fent is, hogy miről van szó.

Ha elhúzna mindenki onnan, akkor:

1.Nőne a gazdaság.

2.Az állam kénytelen lenne fizetést emelni.

3.Ugye az elsőből meg lehet oldani a másodikat.


Viszont itt nem ez van, hanem megy a kummantás.

2019. ápr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

"...a társadalom 95%-a meg örüljön, hogy van mit enni-e a hó végén"


Innentől kezdve nincs mit mondani neked!

Vagy provokátor vagy, vagy totál elmebeteg.

De lehet, hogy ebből is egy kicsi, abból is egy kicsi.

2019. ápr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!