Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesznél nem félnek attól,...

A Fidesznél nem félnek attól, hogy elvesztik a választást most, hogy bevezették a kötelező oltást az egészségügyis dolgozóknak? Szerintetek ez a döntés javítja vagy rontja a Fidesz esélyeit?

Figyelt kérdés
Elég megnézni a közösségi médiában a kommenteket. Több ezren kivannak akadva a kormányra. Nem félnek? Ennyire biztosak abban, hogy a krumpli megint megmenti őket?
2021. júl. 16. 21:12
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
69%
17-es vagyok engem az ilyen azert nem erdekel, mert nem szokasom ellenkezni. Megbizom az orvosomban es van egy normalis gondolkodasom, ennek eredmenye keppen en nem dumaltam rola, hanem az elsok kozott beoltattam magam.
2021. júl. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
#18: Valoban van sok kotelezo oltas, ezek azonban eletkorhoz kotottek. Amellett, hogy azok sokkal hosszabb tavon tesztelt oltasok, egy masik fontos kulonbseg is van: az oltasok kotelezove tetelehez, - ami felnott ember eseten egyet jelent a testi onrendelkezes felulirasaval, ami egy olyan ajtot nyit meg, mely mogott az ut messzire vezet - sok minden mas mellett szukseges a tarsadalmi hasznossag bizonyitasa. A nyajimmunitashoz ket dolog szukseges: egy viszonylag konzervalt (nem nagyon mutalodo) patogen es egy hatekonyan immunizalhato populacio. Jelen esetben egyik sem all fent. Az utobbi kapcsan: a gyerekek, bar nem egyformak, altalanossagban konnyen immunizalhatok, mert nem all fenn sem az eletkorral osszefuggo naiv T sejt repertoar beszukules, sem az eletmodbol fakado civilizacios betegsegekkel jaro immunszuppresszio (pl. a feher zsiszovet erosen immunszuppressziv, ezert is felulreprezentaltak a tarsadalmi aranyukhoz kepest a sulyos betegek kozott az elhizottak es egyben az immunizaciojuk hatasfoka is alacsonyabb). A felnott populacio csak reszlegesen immunizalhato, a nyajimmunitas jelen esetben nem tobb, mint wishful thinking es eppen azokban alacsonyabb az immunizacio hatasfoka, akikre a fertozes nagyobb kockazatot jelent. Az ilyen egyenek pedig a mutaciok forrasai, a szelekcios kozeget pedig a tobbi, fokent reszlegesen imunizalt egyen biztositja. Ez akkor is igy van, ha a nepnek nem tetszik, mert egyszeru valaszt es megoldast akar egy komplex problemara. Es covid elott 1ben, vagy 10ben, vagy akarmikor covid elott ez alapvetesnek szamitott.
2021. júl. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
34%

"egyet jelent a testi onrendelkezes felulirasaval," jajj... szóval az is egyet jelent a testi onrendelkezes felulirasaval ha valakit megakadályoznak abban, hogy vagdossa magát, öngyilkos legyen, vagy pszichiáterhez küldik ha kárt tesz magában? Hiszen azt csinál, amit akar, miért szólnak bele? Vagy a "sokkal hosszabb távon tesztelt" ősrégi kötelező oltások, amiket azért is teszteltek annyi ideig, mert nem volt olyan szinten az orvostudomány és a technológa, mint most és mert nem volt világjárvány amire gyorsan kellett megoldást találni - nem mintha akkor sokkal gyorsabban jöttek volna ki az oltásokkal. Szóval ezeknél semmi gond a testi önrendelkezéssel, mert tovább tesztelték, de az újakkal már van gond, mert ezeket rövidebb ideig tesztelték? És mennyi idő tesztelés elegendő neked? Mennyi ideig kellett volna tesztelgetniük a kész oltást miközben naponta százezrek kerülnek kórházba a vírus miatt?

Régen voltak a "felnőtt vagyok, el tudom dönteni, hogy mi jó nekem"-esek, most már úgy látom a "testi önrendlekezés joga" van.

2021. júl. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
30%

#13, #17-nek:


Akkor simán menedékjogot kérek valamelyik EU tagállamban, vagy máshol. De addigra úgy baxnának ki minket az EU-ból, hogy a taknyunkon csúsznánk.

2021. júl. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
47%

#23: Ostobasagokat irsz es teszed ezt erzelmi alapon.

1. Az analogiad hibas es szanalmasan egyugyu, mentalisan beteg, minden bizonnyal atmenetileg nem teljesen beszamithato embereket hasonlitasz felnott, egeszseges, beszamithato emberekhez. Meg ha magadat olyannak is tekinted, aki gyamra szorul, fogadd el, hogy a felnoty emberek tobbsege nem ilyen.

2. A molekularis biologia fejlodese a gyogyszerek, vakcinak es egyeb termekek eloallitasat gyorsitja fel, a human teszteket nem. A teljes szervezetre gyakorolt hatasok vizsgalatahoz szukseges idot nem lehet felgyorsitani. (Illetve annyiban igen, hogy a rovidebb elethosszal biro allatok modellszervezetkent hasznalhatok, de ez nem valtja ki a human study-kat.)

3. Vilagosan leirtam, hogy a gyerekek oltasa biologiai szempontbol miben kulonbozik a felnotteketol. Ha nem akarod megerteni, mert felboritja egy kopmlex dologrol alkotott egyszeru vilagkepedet, a hitedet, az a te problemad. A valosag attol meg nem valtozik.

4. A vakcinacio preventiv jellegu beavatkozas: alapveto kell legyen, hogy az egyen szamara nem jelenthet nagyobb kockazatot, mint maga a fertozes. Pelda: Ha valaki hajlando kihuzni a fejet a homokbol es tanulmanyozza a tobb, mint masfel ev statisztikait, akkor vilagosan kiderul peldaul, hogy a 16-24 eves ferfiak eseteben nagyobb az esely a vakcinaciot koveto szivizomgyulladasra, mint a sulyos fertozesre. Tesztelni pedig azert kell(ett volna), hogy ilyenek ne akkor deruljenek ki, amikor egeszseges emberek egeszsegkarosodast szenvednek (feleslegesen).

5. A veszhelyzeti engedellyel rendelkezo vakcinakat olyan egyeneknek kell adni, akiket veszely fenyeget, vagyis ahol a kocakazat/haszon arany a haszon fele billen el. Ez nem a teljes populacio. Es nem az egeszseges, fiatal egyenek. Es foleg nem a gyerekek.


Az olyan emberek, mint te, akik az alapveto emberi szabadsagjogokat semmibe nem nezik, nagyon alacsony onertekelessel rendelkeznek. Az erzelmi kitoreseidre es a demagog "emberek halnak meg" mantraidra a tovabbiakban nem reagalok (ha kepes vagy racionalis ervekre, arra persze igen).

2021. júl. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:

#23: 24 vagyok, meg egy gondolat: "mennyi idő tesztelés elegendő neked?"


Pontosan annyi ido es adat, tapasztalat, amennyi ahhoz szukseges, hogy megkapja forgalomba hozatali engedelyt az EMAtol vagy az FDAtol. Ilyennel ugyanis egyik vakcina sem rendelkezik, ami nem veletlen, ennek feltetelei ugyanis nem valtoztak (bar gondolom te jobban ertesz ehhez is, mint azok ott az FDAnel mondjuk, menj es mondd el nekik, hogy te azt olvastad a magyar jarvanysajtoban, hogy felgyorsult a molekularis biologia es az ido is 😆) Annyi tortent, hogy letrehoztak egy emergency use authorization kategoriat.

2021. júl. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

1. "felnott, egeszseges, beszamithato emberekhez" legalábbis akik ezt gondolják magukról... A bolondok is azt hiszik magukról, hogy teljesen normálisak.

2. "a human teszteket nem" dehogynem lehet. Elmagyarázták, hogy hogyan tudták felgyorsítani azzal, hogy párhuzamosan csinálták a tesztelést, a különböző csoportokban. Régen se tesztelték évtizedekig, hogy megtudják milyen mellékhatások lesznek 5-10-20 év múlva.

3. nem tudom, a 18as hozzászólásodban nem láttam, de lehet, hogy összefolyt mással, annyira tagolatlan, nehezen olvasható volt.

4. "Tesztelni pedig azert kell(ett volna)," Tehát szerinted nem tesztelték? MIndezt abból gondolod, hogy most a többtízmillió beoltottnál néhánynál előfordul? Akárhogy tesztelik, ha monduk valami nem fordul elő 10ezer embernél, az nem garantálja, hogy nem fog előfordulni többtíz/százmillió oltottnál. Nem tudnak annyiféle genetikával, örökölt tulajdonsággal, stb. rendelkező embert tesztelni, mint amikor az 5 kontinensnyi embert oltanak

5. "olyan egyeneknek kell adni, akiket veszely fenyeget," épp ezért nem a fiatalokkal kezdték, hanem a leginkább veszélyezetetett, idősebb korosztállyal.


"alapveto emberi szabadsagjogokat " ó te szegény! Élnél Európán vagy Ausztrálián kívül másik kontinensen, nem ezen a szörnyűségen siránkoznál, hogy emberek egészségét, életét akarják egyes szörnyű, gonosz emberek megtartani. Milyen szabadságjogodat korlátoznák? Azt, hogy nem mehetnél mondjuk koncertre ha nem oltatod be magadat? Vagy moziba? Ezek hol vannak az emberi szabadságjogok között?

2021. júl. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
52%

#27:

1. Veszelyes uton jarsz, ha felnott emberek helyett akarsz dontest hozni az eletukkel kapcsolatban. Kinek kepzeled magad, hogy megmondd ki a bolond? Mit teszel ha egyszer teged nyilvanitanak bolondnak? Felesleges ezt tovabb magyaraznom, mert ha valaki ezt magatol nem erti, annak nem lehet elmagyarazni.


2. Lasd a 26os hozzaszolast.


3.18ast nem en irtam, az enyem a 22es, amibol kiemelted a testi onrendelkezesrol szolo mondat egy reszet. Ahogy irtam, 22ben vilagosan leirtam a kulonbseget.


4: A peldanal maradva (bar hozhatnank mas peldakat is): Az amerikai katonasagnal tapasztalt 1:15000, vagy az Israelben a fiatalabb ferfiaknal tapasztalt :1:3000 arany nem nehany embert jelent. Ne feledjuk, itt korabban egeszseges, fiatal emberekrol van szo. Ha a tesztek nem csupan 20000 emberre terjedtek volna ki es a veszhelyzeti engedelyt nem ket honapot kovetoen kapjak meg, ezek kiderulhettek volna. Es akkor csak egy problemarol beszelunk.


5.Tovabbra sem indokolja semmi egy veszhelyzeti vakcina altalanos, vagy kotelezo hasznalatat.


Nincs is annal bàjosabb es egyben demagogabb, amikor egy, a szemelyes szabadsagot keszen kapo egyen, semmire nem becsuli azt es olyan helyeket hoz peldanak, amin elvileg mi, a nyugati, civilizalt emberek mar reg tulleptunk. A tortenelem ciklusokban zajlik. Szuksegszeru, hogy a keszbe beleszuleto, azt nem ertekelo tarsadalom szolgalelku, konformista, gyenge egyenekbol all, akik visszahozzak a multat.

2021. júl. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
51%
16 vagyok. Na egy masik kerdesnel sikerult megtudnom, honnan ered az az ostobasag, hogy az egeszsegugyben eddig is sok kotelezo oltas volt. Orbantol. Igy viszont mar nem ostobasag, hanem szemenszedett hazugsag.
2021. júl. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

28.

1. húú de megijedtem! Hol írtam én azt egyébként, hogy ki bolond? Nem hosszú mondat, de azt se sikerült megértened...

2. láttam. És? Mi köze annak a teszteléshez? Semmi.

3. tökmindegy, annyira nem érdekel, hogy most visszalépjek, megkeressem, elolvassam.

4. Israel? Az mi? Na de mindegy. 1:3000 az neked nem néhány ember?? Kevesebb, mint egy ezrelék?! A vírus halálozási aránya még ha a konteósok influenzás arányát is nézzük, akkor is sokkal magasabb ennél.

5. ez a vészhelyzeti látom beakadt. Szóval ha egyszercsak rámondják, hogy OK, mosmár beoltottak 100millió embert, eltelt 2 év, kiderült, hogy telejsen biztonságos, megadjuk a végleges engedélyt, akkor nem fogsz tiltakozni? Dehogynem! Csak most ez a vészhelyzetizés jó ürügy. Mintha ez azt jelentené, hogy egy veszélyes dologgal oltják az embereket.

Nem válaszoltál: milyen személyi szabadságodban korlátoznának? Mi az ami miatt személyi szabadságod megsértését éreznéd? Szerintem is vicces, amikor valaki jólétében már ilyeneket érzi személyi szabadsága megsértésének, hogy nem tud elmenni olyan helyekre, ahol többezer ember van csak mert ő féle egy oltástól. Ugyanúgy élheted tovább az életedet, csinálhatsz egy rakás dolgot, amikről más országokban csak álmodnak. Nem mehetsz tömegbe. Na bumm. Ez ám a nagy szabadság csorbítás. Pláne úgy,hogy megkaptad a lehetőséget, csak te nem élsz vele. Te választásod (igen, ha kötelező, akkor is visszautasíthatod, ahogyan ma is teszi a többi konteós a kötelező oltásoknál és nem kerülnek börtönbe, pedig egy kötelező elmegyógyintézeti kezelés rájuk férne, de jódolgukban, még azt se kapnak).

2021. júl. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!