Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesznél nem félnek attól,...

A Fidesznél nem félnek attól, hogy elvesztik a választást most, hogy bevezették a kötelező oltást az egészségügyis dolgozóknak? Szerintetek ez a döntés javítja vagy rontja a Fidesz esélyeit?

Figyelt kérdés
Elég megnézni a közösségi médiában a kommenteket. Több ezren kivannak akadva a kormányra. Nem félnek? Ennyire biztosak abban, hogy a krumpli megint megmenti őket?
2021. júl. 16. 21:12
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
39. na jó, ez már kezd óvoda lenni, nincs nekem ehhez kedvem... Miért kérdezted, ha nem tudod mire írtam? Arra írtam, hogy valakinek az volt a problémája, hogy a covid vakcinákat nem tesztelték elég ideig, sőt igazából ez csak emberkísérlet és kérdeztem, hogy 1) őt hány évnyi tesztelés nyugtatná meg 2) 1-2 év múlva milyen új kifogást fog találni, miért veszélyes a vakcina, ha továbbra se hullanak a vakcina miatt az emberek.
2021. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

akkor miért volt neked olyan nehéz belinkelni, ahelyett, hogy ideírtál egy 0 plusz információ tartalommal rendelkező 2 sort?


Mert nekem derogál ilyen szinten tudatlan laikussal kommunikálni, és mert leszarom a picsogásod.

2021. júl. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
Ha leszarod, akkor miért tartottad fontosnak kétszer is ide írni úgy, hogy 1 napja senki nem írt már ide? :)
2021. júl. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

Végigolvastam a kommenteket.

A kérdéssel összefüggésben: sok olyan, és nem is csak egészségügyi munkakör van, ahol kötelező oltások vannak. Szóval, ez az intézkedés nem is olyan kirívó, ráadásul nem is csak Magyarországon hozták meg ezt a döntést, szóval ne varrjátok a FIDESZ nyakába. (Főleg, hogy valószínűleg az ellenzék is ezt tette volna, ha ők vannak hatalmon.)


A fiatalok oltásával vagy nem-oltásával kapcsolatban pedig:

Abban talán egyetérthetünk, hogy nem Julika néni, aki nagyjából egész nap otthon ül, max. szomszédol néha kicsit, meg reggelente elmegy a kisboltba, havonta egyszer pedig a háziorvosához - szóval nem Julika néni lesz a járvány mozgatórugója, aki ugyanabban a kis élettérben mozog, ugyanazzal a pár emberrel találkozva nap mint nap.

Eddig egyetértünk?

Viszont a csomó fiatal, akik jönnek-mennek, külföldre is, fesztiválokon bandáznak, moziba, étterembe, bulikba járnak, tömegközlekednek nap mint nap zsúfolt járműveken, sokszor kimozdulnak, mindenhol ott vannak, csomó emberrel tartanak kapcsolatot - nos, ők a járvány mozgatórugói.

Ez is logikus, nem?

Namármost: a fiatalok kis eséllyel lesznek súlyos betegek. De az idősebbek sokkalta nagyobb eséllyel, akik viszont a fiataloktól kapják el.

Hogyan akadályozhatjuk ezt meg?

Azt most hagyjuk, hogy nem kell megakadályozni, az nem humánus megoldás, erkölcsileg nem is elfogadható (de sajnos, mégis sokan vannak ezen az állásponton!)

Szóval, hogyan?

Különítsük el a fiatalokat? (Még a szüleiktől is, hiszen 40-50 évesek is sokan haltak meg a harmadik hullámban!) - Ez nyilván nem járható út, és természetesen ez sem humánus.

Tiltsuk meg nekik a jövés-menést? Iskola, munka után szigorúan haza, aztán se ki-se be? Járhatatlan út, nem nyugodnának bele, meg aztán, ki ellenőrizné, és szankcionálná, ha nem ezt teszik?

Kényszermegoldás a szabad mozgási, szórakozási lehetőségek védettségi igazolványhoz való kötése, nyugodtan nevezhetjük zsarolásnak is, közel áll hozzá. Aki tud jobbat, szóljon!

A döntési szabadság mindenesetre megmaradt: eldöntheti a fiatal, hogy beoltatja magát és továbbra is többé-kevésbé azt tesz, amit akar, vagy nem oltatja be magát, és akkor bizonyos (nem létfontosságú) dolgokról lemond.


Mondom: aki tud jobb megoldást, ne titkolja, álljon elő vele!

(Lehet Nobel díjat is kap érte!)

2021. júl. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Te mit szívsz. Most neked tényleg EZ van a fejedben? Normális vagy? Konkrétan pszichiátriai esetek gondolkoznak így. Melegen ajánlom, hogy kérj sürgősen segítséget, mert kezdesz nagyon szar állapotba kerülni.
2021. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

45: teljesen józan és normális vagyok. De tessék: várom a megoldási javaslatodat!

(Amúgy, nem is értem, mi bajod van, nem tudtad értelmezni, amit írtam?)

2021. júl. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!