Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy LMBTQ-s agy hogyan dolgozz...

Egy LMBTQ-s agy hogyan dolgozza fel azt, hogy tegnap senki nem ment oda szétverni őket, sőt Orbán terrorrendőrsége a maroknyi ellentüntetőt kordonozta el helyettük?

Figyelt kérdés
Nem tudják mondani, hogy el vannak nyomva, holott ez az identitásuk szerves részét képezi. Mi lesz most így, hogy a legnagyobb ellenség biztosítja számukra a legnagyobb biztonságot?

2021. júl. 25. 07:01
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
74%

19

A megjelenítést nem tiltja, hanem korhatárhoz és megjelenítési időponthoz köti. Ettől még a dolog nem homofób, és nincs tiltva, pusztán szabályozott keretek közé került. A heteroszexualitás sincs propagálva, azok is korhatár alá esnek. Azon meg nem kell fennakadni, hogy a társadalomban a heteroszexualitás az alap.

2021. júl. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
36%

18-as! Most sincs hátrányosan megkölönböztetve. Ez egyébként egy paradoxon, mert ha valaki magáról azt mondja, hogy homoszexuális, azzal már meg is különböztette saját magát. Hát egy hetero-, meg egy homoszexuális különbözik, nem? De egy homoszexuális ugyanúgy mindent megtehet, amit egy heteroszexuális. Én életemben nem láttam még olyat, hogy bárkit megkérdeztek volna a nemi identitásáról mielőtt mondjuk megkapta a mozi belépőjét, vagy vonatjegyét, vagy bement volna az étterembe.

Az, hogy nem házasodhatnak, az meg kit érdekel? Szeressék egymást, aztán ennyi. Vannak szakmák is, ahol felső korhatár van, ott sem hőbörögnek a nyugdíjasok, hogy ők pedig űrhajósok akarnak lenni. Az, hogy az utcán leköpik, vagy ilyesmi, nem lehet törvénnyel szabályozni, meg felvonulásokkal elérni. Az inkább olaj a tűzre, ahogy saját szemeddel láthatod. Ez nem az én véleményem, hanem tény. Nekem van homoszexuális ismerősöm, bármikor beszélek vele, elmegyünk együtt túrázni,kirándulni, de olyankor ő egy ember a sok közül, semmi jelentősége a szexuális irányultságának. Viszont ha felvonuló, vonagló bu.ikat látok, az engem is irritál.

2021. júl. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
73%

22! Tényleg mindent ugyanúgy megtehet? Fogadhat örökbe gyereket, vagy mint írod házasodhat. Ja nem, akkor innentől kezdve miről beszélsz? Vagy éppen most ez a törvény, hogy akkor "ne népszerűsítsék" a homoszexualitást.


Amúgy csak kíváncsiságból, ha holnaptól a heterok nem a melegek meg házasodhatnának, az se zavarna heterok közül senkit, elvégre szeressék egymást aztán ennyi.


"Viszont ha felvonuló, vonagló bu.ikat látok, az engem is irritál."


Ha felvonuló, vonagló heteokat látsz az is irritál? Elvégre te írod, hogy senki sem látja a különbséget ergo egy rakat vonagló homokos pont ugyanolyan irritáló kell legyen mint egy rakat vonagló felvonuló hetero számodra, jól gondolom?

2021. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 A kérdező kommentje:

Kedves "Niki". Az, hogy ha a keresztény tanítást is ugyanúgy eltiltaná a gyerekektől egy törvény na akkor én mit szólnék egy nagyon rossz hasonlat.

A kereszténység ugyanis egy 2000 éves értékrend, ami egy Európa nevű kontinenst kovácsolt egybe és tart azóta is össze inkább több mint kevesebb sikerrel.

Te ezt szeretnéd most lecserélni egy mindössze 20 éve létezőre, de nem ám a közösség, hanem csakis a saját magad komfortja érdekében.

Amellett se menjünk el, hogy a kereszténység szeretetre, megbocsátásra nevel, ti meg gyűlöletre a nem létező egyenlőtlenségre való hivatkozás álarca mögé bújva, meg a 172-ik féle nemre. És az hogy már a felhatalmazva érzitek magatokat, hogy a gyerekeink agyát mossátok, az ellen tűzzel vassal küzdeni kell.

Amúgy nem vagyok templombajaró bigott, de százezerszer is inkább kereszténység, mint a ti beteg ideológiátok, amiben férfiak szülhetnek, 12 éves gyerekek lesznek transzok és táncolhatnak melegbárban (Desmond the amazing) meg minden a feje tetejére áll.

2021. júl. 25. 22:26
 25/58 anonim ***** válasza:
58%

23-as! 22-es vagyok.

Azt írtam, hogy nem házasodhatnak. Más területen nincsenek hátrányban. Engem egyébként heteroként sem érdekelne, nem házasodtunk össze így sem, hogy lehetne. Ez nekem abszolút kötekedésnek tűnik, biztos vagyok benne, hogy jönne a többi követelőzés. Miattam akár házasodhatnak is, teljesen mindegy.

A gyerek témában nem tudom mi lenne jobb, de az a helyzet, hogy a biológiailag normális állapot a heteroszexuális. Gondolom ez nem véletlen, így tud szaporodni minden emlős, tehát elsősorban ezek alkalmasak utód nevelésre.

Felvonuló, vonagló heterokat még nem láttam, ha lenne ilyen "ellenfelvonulás" nem mennék el megnézni. Itt azon van a hangsúly, hogy a szexualitásukat emelik ki, aminek semmi értelme, senkinek semmi köze hozzá.

2021. júl. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 harminezer oxigén ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!


Látom nem igazán tudtad értelmezni az előző (#19-es) hozzászólásom. Sehol nem írtam azt, hogy lecserélném a kereszténységet vagy, hogy ehhez a törvényhez hasonlót vezetnék be ellene. Írtam is, hogy nem ilyen céllal írtam amit írtam.

Ezt a fiktív példát azért hoztam fel mert, a #16-os válaszoló nem látja a mostani törvény homofób mivoltát. Nos, te a válaszodban ezt meg is erősítetted, mivel az általam felhozott fiktív példát egyből keresztényellenesnek, keresztényfóbnak tartod.


"Európa nevű kontinenst kovácsolt egybe"

Olvass el egy történelem könyvet, Európa földjét számos háború áztatta vérrel, melyekben keresztény államok, országok háborúztak szintén keresztény államokkal. De elég csak a múlt századot nézned I. és II. VH. Vagy ennyire ne is menjünk vissza, elég csak a múltszázad végét nézned: Északír konfliktus, ahol a keresztény keresztényre (protestánsok vs. katolikusok) támadt a saját országukon belül vagy épp a délszláv háborúk. Igencsak összekovácsolták európát.


"Amellett se menjünk el, hogy a kereszténység szeretetre, megbocsátásra nevel"

Nos itt egy videó a pride ellentüntetőiről, igazán szeretetteljes keresztényi viselkedés: (az ellentüntetések szervezői között ott van a mi hazánk mozgalom, a hatvannégy vármegye mozgalom, Budaházyék akik igazi hithű kereszténynek vallják magukat)

[link]

A cikket el sem kell olvasnod, elég megnézned a 2. videót. A náci karlendítés, a trágár beszéd (mocskos b**ik, k**va anyátok stb) igazán keresztényi volt. De ott van még az őszhajú bácsi is aki verekedést akart provokálni vagy épp (0:43-nál) a szőke hölgy aki már-már kimeríti az öngyilkosságra való felbujtást az "ugorj egy fejest" kiabálásával. Ezek mind igazán keresztényi megnyilvánulások.

A megbocsátás kapcsán, szerinted tettem olyan dolgot amiért megbocsátást kellene kapnom? Azt kellene nekem megbocsátani mert transz vagyok? Egy olyan dolog miatt kellene szégyenkeznem és bocsánatot kérnem, amiről nem tehetek? Hidd el nem jókedvből, vagy divatból lesz valaki transznemű. Nem a "népszerűsítés" miatt vágunk bele a tranzícióba.


" ti meg gyűlöletre a nem létező egyenlőtlenségre"

Gyűlöletre ott a példa a linkelt videóban, ehhez nem is kell mit hozzáfűzni. De itt van még néhány példa a "szeretetre":

[link]

ez egy szép összefoglalója az LMBT közösség és annak tagjai ellen elkövetett atrocitásokról és gyűlölet bűncselekményekről, az elkövetők között ismerős arcokat, szervezeteket is felismerhettek: Budaházyék, mi hazánk mozgalom, hatvannégy vármegye stb. És mi gyűlölködünk?

Az egyenlőtlenség kapcsán: a #23-as válaszoló már meg is válaszolta ezt, és ez csak a jéghegy csúcsa.


Most rögtön leírhatod, hogy ezek csak szélsőségek, nem ők képviselik a kereszténységet és a konzervatív világnézetet és hogy csak általánosítok de, ti is pont ezt teszitek, láttok a prideon néhány provokatív öltözetű, viselkedésű egyént és már rögtön az egész prideot, az egész közösséget velük azonosítjátok általánosítva. Nézz meg néhány videót az idei prideról, egy békés, jó hangulatú vonulást fogsz látni ahol a résztvevők önfeledten önmaguk lehettek, semmi provokatív nem volt benne. Mielőtt megkérdeznéd, én nem voltam idén a prideon, bár szerettem volna ott lenni csak közbejöttek a dolgok.

Én pontosan tudom, hogy a fentebb említett egyének, szervezetek nem a kereszténységet képviselik, a magukat kereszténynek valló embereknek csak egy elenyésző hányadát teszik ki (ez az ellentüntetők létszámán is látszik). Én nem is általánosítok miattuk. A kereszténységet is csak egy fiktív példaként hoztam ide bármiféle sértő szándék nélkül.


"a gyerekeink agyát mossátok"

Látom beütött a kormánypropaganda, mondjál már egy konkrét példát gyerekek agymosására, nem tudsz, csak dobálózol olyan dolgokkal amit a szádba adnak. Ha ennek kapcsán, azt a néhány iskolai előadást hozod fel amit civil szervezetek tartottak iskolákban akkor, elmondom neked, hogy azok egytől egyig az iskolák felkérésére, meghívására történtek, az iskola vezetésének tudtával az általuk engedélyezett témáról és tartalommal. (és a legtöbb esetben olyan események után amik után ezt indokoltnak látták az iskolában)

De ha már agymosásról beszélsz, mi a véleményed a tinédzsereken végzett reperatív (átnevelő) terápiákról? itt van néhány film ami ezeket dolgozzák fel: [link] [link] és még sorolhatnám.


Üdv

Niki

2021. júl. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 A kérdező kommentje:

Niki: Az, hogy te engem meg minden más normális értékrendű embert a mihazánkos izgága majmokkal mosol össze az talán ugyanaz az általánosítás mint ahogyan a kormány pedofiloz össze benneteket. Baromi nagy félnivalótok lehetett amúgy a max 80 db gyökértől, akik bizonyára komoly fenyegetést jelentettek a 30 ezer fős tömegre. Az igazság az, hogy akkor szenvedtetek volna legjobban, ha senki nem megy ki bzizni, mert akkor nem tudtátok volna magatokat ismét áldozati pózban vágni.

Hadd hívjam fel a figyelmemet még egy fontos különbségre.

Én nem vonulok együtt meg nem megyek ki sehova a mihazánkos nácikkal, ellenben te egy zászló alatt vonulsz azokkal, akiket elszigetelt esetnek tartasz: drag queenekkel, különböző ki tudja hányadik nemi-fajú pederasztákkal.

A kérdésem feléd az, hogy ha őket tényleg elszigetelt eseteknek tartjátok, miért nem határolódik el senki sem közületek tőlük? Miért adod hozzá arcodat?

Te személyesen egyébként elutasítod ezek szerint a gyerekek szexuális tartalommal való traktalását? Menjen a drag Queen az óvodába vagy sem?

Támogatod, hogy 12 éves gyerekek transzként éljenek és melegbárban veressék mint Desmond is amazing?

Ezekre válaszolj egyértelműen. Még arra, hogy amennyiben nem, akkor miért vonulsz egy zászló alatt velük?

2021. júl. 26. 11:39
 28/58 anonim ***** válasza:
100%

17.

Egyébként láttál videókat a Pride-ról. Nem sírtak, jókedvűen buliztak, nem azt nézték, hogy ki fogja őket támadni. Sőt, többen nyilatkozták, örülnek annak, hogy egyre jobban elfogadják őket, nem beszéltek homofób emberekről, nem panaszkodtak.

2021. júl. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
27%
Desmond cisznemű fiú, a drag queenek túlnyomó többsége cisznemű meleg férfi. A drag az egy performansz, kb olyan, mint amikor a bábszínészek mennek óvodába. Abban, hogy valaki drag ruhában elmegy az oviba mesét olvasni, semmi baj nincsen.
2021. júl. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
69%
29! pláne, hogy ezt még a mostani törvény sem fogja tiltani. Ami újra bizonyítja, a törvény melegellenességét.
2021. júl. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!